• Сьогодні: П’ятниця, 9 Червня, 2023

Позачергова 29-та сесія: ремонт СШ №5 за 13 мільйонів – “парк №2” не пройшов

Червень08/ 2017
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

8 червня на засіданні позачергової 29-ї сесії Броварської міської ради депутати розглядали 3 питання, серед яких одне було формальне та стосувалося передачі комунального майна, а от два інших – фінансові. І саме одне з них заволоділо основною увагою депутатів: ремонти в місті на умовах співфінансування з областю, зокрема утеплення фасаду СШ№5 за 13 мільйонів гривень. Ще два питання, земельні, перенесли на розгляд чергової 30-ї сесії.

1 млн 725 тис грн – для БЦРЛ на інсулін

Першим питанням депутати розглядали Програму забезпечення безкоштовними інсулінами інсулінозалежних жителів м. Бровари на 2017 рік, представлену броварською лікарнею. Відповідно до додатків Програми, на її фінансування до кінця 2017 року з міського бюджету потрібно виділити 1 млн 725 тис грн на закупівлю інсуліну для 575 броварчан. У пояснювальній записці витрати деталізовані помісячно, а також зазначені потреби для мешканців Броварського району та Калитянської громади (район має профінансувати ще додатково 822,7 тис грн, а Калита – 194,7 тис грн).

У самій Програмі йдеться про те, що раніше хворі отримували інсулін за рахунок закупівель, які здійснювались за державні кошти на обласному рівні. З 2017 року субвенцію з держбюджету переведено на районний рівень, розпорядником цих коштів визначено Броварську ЦРЛ. Лікарня вже уклала угоду з ТОВ «Фірма Давид». Субвенція з держбюджету на 2017 рік надана в сумі 2 299 986,2 грн і розподілена помісячно до кінця 2017 року. Але БЦРЛ зазначає: враховуючи те, що річна потреба коштів в інсулінах становить 5 672 456,1 грн – для повного забезпечення необхідно щомісячно дофінансовувати певну кількість коштів на дозакупку інсулінів.

З цими ж тезами на сесії виступав головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк. Після обговорення депутати вирішили підтримати проект рішення та проголосували одноголосно: “за” 27 голосів.

Ремонти у школах №№5, 7 та на вулиці Залізничній у промзоні Броварів – на умовах співфінансування з областю

Другий проект рішення стосувався змін до бюджету. Формально це виглядало так: позяак дохідна частина міського бюджету збільшується на 12 341, 946 тис грн, запропоновано витратити ці кошти наступним чином:

 • збільшити загальний фонд на 3 562,96 тис грн (а саме: управлінню соцзахисту надати 37,96 тис грн на реабілітацію інвалідів, а БЦРЛ – 1 725 тис грн на закупівлю інсуліну та 1 800 тис грн на фінансову підтримку та заохочення працівників лікарні в рамках відповідної Програми на 2015-17 роки;
 • збільшити спеціальний фонд на 8 778,986 тис грн (а саме: виділити 7 553,24 тис грн на утеплення фасадів з облаштуванням відмостки у СШ №7 (936,024 тис грн) і реконструкцію будівель СШ №5 (6 617,216 тис грн), а також 1 225,746 тис грн на капремонт по вул. Залізничній). Грунтується це на рішенні Київської обласної ради від 19 травня 2017 року.

Фактично ж цей проект, а конкретно ремонт школи №5 вже назвали “парк №2”. Ремонти об’єктів будуть проводитися на умовах співфінансування з областю (ремонт СШ №5 коштує 13 млн 234 тис грн, міський бюджет виділяє половину), проектну документацію міські депутати перед голосуванням не бачили, контролювати процес ремонту буде область. Нагадаємо, перекладання плитки у центральному парку Броварів також на умовах співфінансування обійшлося у 18 мільйонів, роботи довірили тендерним махінаторам, строки завершення робіт затягуються, контролювати проект місто не в змозі.

На сесії перед депутатами виступила Ольга Живжир, директорка ТОВ “Укркомплексбуд”, який займався проектом. Представниця компанії розповіла, що одним з етапів складання кошторисної документації є збір даних від постачальників та виробників. Збір цих даних (цін) відбувався у лютому 2017-го, затверджені прайси були отримані від 5 постачальників (їхні назви пані Ольга називати відмовилася). Також проект пройшов експертизу, зазначила вона, і немає сенсу не довіряти експертним організаціям.

У депутатів та активістів виникли питання до завищених цін на роботи та матеріали. Так, депутат Вадим Андрієвський, який зазначив, що є будівельником і добре обізаний у цій сфері, намагався з’ясувати ціни на окремі матеріалі. Насилу прояснивши ціну на один з пунктів “склосітка фасадна” – 73,98 грн/кв.м, депутат назвав актуальну ціну на ринку – 15 грн. Активіст Олександр Короленко також виступив з зауваженнями та навіть представив порівняльну таблицю. Відповідно до його даних, різниця між реальними цінами та цінами у проекті інколи становила 83%. Але ціни, які розміщені в інтернеті на сайтах виробників, представниця ТОВ “Укркомплексбуд” назвала такими, які не можна брати за основу.

Так, у проекті, можливо, неактуальні ціни, але ж все одно всі роботи та закупівлі будуть проходити через тендери, і тоді ціни істотно зменшаться, зазначали деякі з присутніх, зокрема головуючий на сесії секретар міськради Петро Бабич. Мовляв, треба брати, область фінансує, ще невідомо, коли буде знову така удача, а якщо відмовляти і чекати далі – ціни можуть зрости. Депутатка Тетяна Крилова запропонувала ще один варіант – ухвалювати рішення, але звернутися листом з претензіями до губернатора області.

По тривалому обговоренню депутати вирішили голосувати окремо пункт по СШ №5 та не підтримали його: лише 14 голосів “за”.

Сам проект в цілому (без фінансування 5-ї школи) обранці підтримали: 27 “за”.

Інші питання

Земельні питання зняли з порядку денного. При чому, за таку пропозицію від депутата Володимира Опалька депутатський корпус не дав голосів, а після тривалих обговорень і пропозиції голови земельної комісії Василя Кочубея – голосів вже вистачило. Проекти рішень зняли і перенесли на засідання 30-ї чергової сесії міськради 22 червня.

Останній проект рішення стосувався передачі комунального майна з балансу на баланс. Терцентр соцобслуговування передає Центру реабілітації дітей з інвалідністю частину нежитлового приміщення по вул. Гагаріна, 8-А площею 409,7 кв.м. А відділу капбудівництва дозволили передати адмінбудівлю-довгобуд культурно-виставкового центру по вул. Гагаріна, 18. Депутати підпримали рішення: 24 “за”.

Загалом порядок денний 29-ї позачергової сесії виглядав так:

 1. Про затвердження Програми забезпечення безкоштовними інсулінами інсулінозалежних жителів м. Бровари на 2017 рік.
 2. Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 22.12.2016 року № 457-23-07 «Про бюджет міста на 2017 рік» та додатків 1, 2, 3, 5, 6, 7»
 3. Про затвердження документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок громадянам у власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою.
 4. Про поновлення договору оренди земельної ділянки.
 5. Про надання дозволу на передачу комунального майна територіальної громади м. Бровари.
 • avatar
  Крук
  6 років тому

  Фактично при такому завищенні цін на будматеріали , то утеплення школи № 5 може обійтися
  і у 6 660 000 гривень . Тобто в одну частину грошей від Броварів .
  То ж дуже напрошується питання , а куди тоді піде друга частина грошей від області ,
  яка до того ж хоче ще й контролювати і сам процес ремонту школи .
  Може вже настав час посилати цих обласних злодіїв – махінаторів куди подалі .
  До речі , якість виконаних робіт в парку “перемога” на дуже низькому рівні .
  І чогось думається що вся робота в парку мабуть вклалась мільйонів в 10 ,
  приблизно в нашу частину грошей , а іншу просто відмили обласні шулєра .

 • avatar
  Maria Sweet
  6 років тому

  Если хотите купить квартиру в новостройке, обязательно смотрите видео обзоры о жилых комплексах на сайте ШоТам: https://shotam.com.ua/videos/