• Сьогодні: Вівторок, 19 Березня, 2024

Будівництво у Броварах-2017: реконструкція садочків, проектування шкіл та новий стадіон в парку

Лютий23/ 2017
avatar
Вікторія Ткачук

Журналістка "Маєш право знати"

На останній черговій сесії Броварської міськради 9 лютого депутати прийняли низку змін до однієї з головних містобудівних програм. Згідно неї, в цьому році у Броварах може розпочатися будівництво футбольного стадіону в парку “Перемога”, реконструкція садочків “Оленка” та “Зірочка”, а також будуть зроблені проекти для двох нових шкіл.

Зміни до “Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки” розглядали ще наприкінці минулого року в рамках бюджетних слухань. Тоді начальниця відділу капітального будівництва Людмила Павлик представила перелік об’єктів, по яких вже готові проекти. А на останній сесії 9 лютого міські депутати ухвалили деякі зміни до Програми: з 11 об’єктів вирішили фінансувати 7 на загальну суму 20 млн 786 тис грн.

1. Згідно документу, найбільшу суму в цьому році виділяють на реконструкцію дошкільного навчального закладу комбінованого типу “Оленка” по вул. Лагунової Марії, 18-А. Сума фінансування склала 10 млн грн, яку заплановано витратити всю у 2017 р. Нагадаємо, будинок до цього займав Будинок дитячої та юнацької творчості, а ще до цього – у будівлі був розташований дитячий садочок. Після переїзду БДЮТ до нового Палацу на Грушевського, 21-А, будівлю на Лагунової вирішили реконструювати знову під садок.

Лагунової, 18-А: колишній БДЮТ та майбутній ДНЗ “Оленка”

Угода на проектно-вишукувальні роботи для проведення реконструкції з ТОВ “Лабора Девелопмент” була оголошена в системі Прозорро наприкінці січня. Згідно договору вартість проектної документації складає 801 531,60 грн. Вона має бути передана на експертизу вже в кінці березня цього року.

Робочий проект повинен передбачати реконструкцію садочка на 230 місць та розміщення нових 12 групових осередків: дві інклюзивні групи, одну ясельну та по три молодшої, середньої та старшої груп. На земельній ділянці поряд з добудовою розташуються групові майданчики, спортивно-ігрові майданчики та юних натуралістів. Також проект повинен враховувати підсилення існуючих конструкцій будівлі, за необхідністю, утеплення фасаду з оздобленням сучасними матеріалами та металопластикові вікна і двері.

Аварійна “Зірочка”

2. Масштабній реконструкції в цьому році також підлягає і дошкільний навчальний заклад комбінованого типу “Зірочка” по вул. Ярослава Мудрого, 3-Б. Садочок вже давно перебуває в аварійному стані, йшла розмова про закриття одного корпусу. Тому з міського бюджету виділяють 2 млн грн, з яких 750 тис грн планують витратити в цьому році. В системі Прозорро ніяких пропозицій по цьому проекту не знайдено.

ЗОШ №10

3 і 4. Нарешті в Броварах має розпочатися будівництво шкіл. На будівництво другого корпусу ЗОШ №10 по вул. Петлюри, 17-Б виділяють 100 млн грн, а на будівництво комплексу загальноосвітніх шкіл по вул. Симоненка Василя, 103 в 5-му мікрорайоні ІV житлового району – 300 млн грн. Однак, у 2017 році заплановано з цього фінансування освоїти лише 700 тис грн та 2,2 млн грн відповідно, що складатиме лише 0,7% від загальної суми, – на розробку проектів. Під час бюджетних слухань очільниця ВКБ Людмила Павлик розповіла, що попереднє спілкування з різними проектантами відбулося 4 жовтня в міськраді, де пройшла презентація кількох проектів шкіл від різних виконавців. Після того тендери на проекти були виставлені в системі Прозорро.

У проектних робіт до цих шкіл, як виявилося, складна історія у державній системі закупівель. Вперше тендери на проектування обох об’єктів у системі Прозорро були виставлені ще у серпні 2016 року на суму 4 566 294 грн та 1 556 691 грн. Свою заявку на участь надало 4 та 5 претендентів відповідно (ТОВ “ІНСТИТУТ ХАРКІВПРОЕКТ”, ТОВ МНВП “Інжтехбуд”, ТОВ Тектоніка, ТОВ ЦЕЛИНА), але пропозиції по обох тендерах було відхилено через “невідповідність кваліфікаційному критерію”. Тоді, згідно тендерної документації, у 5-му мікрорайоні планували побудувати школу на 2640 учнів.

Згодом у листопаді тендери було виставлено знов. Так, на розробку проекту для будівництва школи по вул.Петлюри підписана угода з архітектурно-проектною группою Анни Кирій на суму 780 тис грн. Готовий проект має бути поданий на розгляд у квітні 2017 р. Відзначимо, що цей проект участі в аукціоні не брав, а лише був оголошений у системі держзакупівель постфактум. Це протирічить “Порядку застосування системи електронних закупівель розпорядниками бюджетних коштів, установ, організацій”, який був затверджений розпорядженням міського голови 11 липня 2016 р. В документі зокрема вказано, що мінімальна допорогова вартість предмета закупівлі складає 10 тис грн.

Єдиний тендер з усіх, що брав участь в аукціоні був на розробку проекту до школи по вул.Симоненка. За нього боролися два претенденти: ТОВ “АІММ-ГРУП” та ТОВ “НДІ ПП “ТЕТРАКОН”. Однак, пропозиція останнього була відхилена через відсутність документально підтвердженного досвіду виконання аналогічного договору та через відсутність необхідної електронної банківської гарантії, що були передбачені умовами у тендерній документації. Отже, ТОВ “АІММ-ГРУП” зобов’язалося виконати проектні роботи за кошторисом в 1,95 млн грн, що менше на 250 тис грн від планових 2,2 млн грн (та на 750 тис грн менше від початкової суми аукціону).

Згідно кошторису підписаної угоди виконавець розробляє проект школи на 1470 учнів (49 класів) та 840 учнів (28 класів) початкової школи. Однак, в умовах до проекту кількість учнів вже становить 1350. В проект входить встановлення окремої котельні, а також системи зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження. Сучасна школа має передбачати зручне використання території особами з інвалідністю, зону спортивних майданчиків та стадіонів, зону для груп продовженого дня, біологічний майданчик (теплицю), географічний майданчик, зони тихого відпочинку, а також бібліотеку з медіатекою та клубно-глядацьке приміщення з радіовузлом, костюмерною та танцювальною студією. Початкова школа має містити 4 спальні кімнати (по 60 кв.м), рекреаційні та ігрові, 2 кабінети інформатики, 4 лінгвістичних (лінгафоних) кабінети, а також клас-студію музики та співу.

Для старших класів, окрім спеціалізованих класів додатково передбачені: душові в складі фізкультурно-спортивного комплексу, кабінет допризивної підготовки з кімнатою для зберігання зброї, а також навчальний тир з дистанцією 25 м. Приміщення медичного обслуговування складаються з терапевтичного, фізіотерапевтичного, стоматологічного кабінетів, а також кімнати психофізіологічного розвантаження та кабінету психолога.

Гагаріна, 18: майбутній театр?

5. Вже декілька років продовжується будівництво адміністративного будинку з виставковим комплексом та глядацькою залою на 448 місць по вул. Гагаріна, 18, на який в цьому році знов виділено 200 тис грн з 20,9 млн грн (на цей час вже освоєно 12 млн грн).

В парку “Перемога” буде футбольний майданчик за 6 млн

6 і 7. На реконструкцію басейну “Хвиля” (Торгмаш), басейну “Лідер”, а також на спорткомплекс “Металург” та дитячу школу мистецтв (Незалежності 12-Б) в цьому році кошти виділені не були. Замість цього планується реконструкція спортивного комплексу “Світлотехник”, на який виділено 100 тис грн та будівництво футбольного стадіону в парку “Перемога”,  з сумою фінансування у 6,836 млн грн.

У системі Прозорро оголошений звіт про заключення договору на розробку проектної документації до стадіону з київським ТОВ “Міжнародна торгова організація “Інтера” з кошторисом у 311 252 грн.

Згідно вимог замовник має розробити проект сучасного стадіону з штучним покриттям 110*65 м, огорожею, гасильною сіткою, освітлювальними вежами, трибунами. Благоустрій прилеглої території забезпечується сміттєвими урнами, підїздними шляхами, парковкою та пішоходними доріжками. У складі комплексу заплановані допоміжні будівлі: побутові приміщення, кабінет лікаря та тренера, роздягальня, душові та санітарні вузли. Серед вимог також є використання сучасних енергоощадних елементів освітлення. Проектна документація, згідно угоди, має бути надана вже у квітні 2017 р у 50-денний термін.