• Сьогодні: Понеділок, 18 Жовтня, 2021

10 років у пошуках правди: вкладники броварського довгобуду погрожують перекрити дороги

Березень17/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Ця історія тягнеться вже десятий рік. В далекому 2006-му люди вирішили вкласти кошти в новобудову на Петлюри (Черняховського), 21Б – і як це буває у нас, в Україні, залишилися ні з чим. Спочатку щось ще платили, підписували угоди, чекали та вірили обіцянкам, а потім почали шукати справедливості у міліції, прокуратурі та суді. Шукають і досі…

Детальніше про це читайте у статті: “Будували та не вибудували: чому висотку на Черняховського, 21Б зводять 9 років?

Запитати, як іде розслідування по їхній справах, ошукані інвестори прийшли до броварської поліції. Сподівалися потрапити на прийом до начальника Олега Янчинського. Кажуть, домовлялися заздалегідь, але людей спіткала невдача – пана Янчинського не було на місці. Люди, що зібралися в залі броварського відділку поліції, почали кричати і обурюватися, тож згодом до громадян вийшов т.в.о. заступника начальника слідчого відділу Козаченко Артем Олександрович.

інвестори черняховського (3)

По суті питання відповісти він не зміг, мовляв, я цією справою не займався і що було до мене – не знаю. Однак розповів, що замість попереднього слідчого, Громадського Богдана Анатолійовича, якого нещодавно було звільнено з лав поліції у зв’язку з реформуванням, буде призначено нового слідчого – Клівняка Миколу Валерійовича, який до кінця тижня ознайомиться з матеріалами справи та зконтактує  з прокуратурою щодо того, чи достатньо доказів для оголошення підозри.

інвестори черняховського (2)

Треба сказати, що питання доказів гостро обговорювалося на зустрічі: люди наполягали, що доказів предостатньо, лише не вистачає у правоохоронних органів бажання робити свою справу. “Це вже тягнеться четвертий рік, вже змінилося три начальника міліції, три прокурори, а Клівняк буде вже п’ятим слідчим по цій справі! Докази всі є, а нікого досі не притягнуто до відповідальності!” – обурюється Людмила Вікторівна, представниця спілки інвесторів. Артем Козаченко, зі свого боку, наполягав, що простим людям не зрозумілі юридичні тонкощі і доказів не достатньо, аби передати справу до суду. На цьому протиріччі поліцейський та люди застрягли надовго, розмова ходила по колу, проте в результаті все ж таки домовилися через деякий час зустрітися знову – попередньо через два тижні – поліція обіцяє відзвітувати, що було зроблено по справі за цей час.

інвестори черняховського (1)

Ошукані інвестори вже не знають, кому й вірити. Людмила Вікторівна розповідає, що такими відмовками їх годують вже давно. І на прийомі у нового очільника броварської поліції Янчинського вона була, і той заспокоїв, що над справою працює “група досвідчених слідчих”. “Де ж результати?” – питає Людмила Вікторівна. Люди готові вдаватися до рішучих кроків, зокрема погрожують перекрити автошляхи, аби на їхню справу вже звернули увагу, а не перекидали від слідчого до слідчого і годували “завтраками”.

інвестори черняховського (4)

На майно було накладено арешт, проте його строк спливає, і люди побоюються, що їхній будинок продадуть і потім шукай вітра в полі, тому не полишають справу напризволяще і після поліції пішли в прокуратуру. Як і в поліції, потрапили не до очільника, а до першого заступника, Подгорця Сергія Васильовича. Близько години той вислуховував ображених громадян, обіцяв вивчити матеріали справ (а їх вже 3) і сказати, що тут можна зробити, а також посприяти, якщо буде потрібно, щодо повторного арешту майна. Нарікнув на непрофесійність працівників поліції, на недостатність професіоналів, а що робити, мовляв, працюємо до ночі і вихідними, одним словом, будемо розбиратися, громадяни… Чи заспокоїло це людей? Кажуть, в прокуратурі вже 16-й раз, що й не дивно, справа тягнеться десять років. Проте погодилися почекати ще – до наступного тижня. “А якщо на нас не звернуть увагу, перекриємо дорогу чи заїдемо жити у виконком, терпець уривається, – кажуть ошукані інвестори, – робіть вже щось!”