• Сьогодні: Четвер, 27 Січня, 2022

7 жовтня «Наступ» запрошує броварських виборців на «Фестиваль Гречки» – ВІДЕО

Жовтень02/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У неділю, 7 жовтня, у Броварах відбудеться театралізований перформанс «Фестиваль Гречки». Про це на своєму сайті повідомляє  міська громадянська кампанія «Наступ». За словами організаторів, мета акції – привернути увагу суспільства та броварчан зокрема до проблеми підкупу виборців напередодні голосування 28 жовтня.

У якості анонсу акції активісти «Наступу» пропонують відеоролик, який висміює кандидатів, що практикують той чи інший спосіб “заохочення” виборців віддати їм свій голос:

«По всі країні та у Броварах особливо розцвітає така форма підкупу виборців, як роздача продуктових наборів, пайків та іншого роду харчів кандидатами в депутати з метою спонукати людей віддати за них свій голос на виборчих дільницях. Ця «технологія» набула вже таких розмахів, що ставитись до неї інакше, як з гумором, вже просто неможливо. Саме тому ми вирішили організувати подібну акцію, аби посміятись з таких недолугих політиків» – пояснив прес-секретар «Наступу» Тарас Шако.

Як відомо, під час передвиборчої кампанії у Броварах зафіксовано вже не один випадок підкупу виборців харчами. Найбільше передвиборчої «гречки» роздав Сергій Федоренко, якого висуває Партія регіонів, більш відомий в місті як «масажист Азарова».

Також на подібному порушенні був «схоплений» ще один кандидат від влади, член фракції Партії регіонів в Київській обласній раді Дмитро Ратніков, який в своїй кампанії імітує стилістику об’єднаної опозиції, хоче йде на вибори в якості самовисуванця. Ратніков сприймається бровар чанами як технічний кандидат від влади та потенційна «тушка». В День незалежності з агітаційних наметів Ратнікова людям безкоштовно роздавали морозиво та книгу начебто авторства Дмитра Ратнікова. Крім того продуктові набори роздавали також від імені броварського міського голови Ігоря Сапожка.

Координатор ГК «Наступ» Андрій Качор пояснив: «Ми намагатимемось донести до людей нашу думку, яка полягає в наступному: голос – це найцінніше, що у нас є на цих виборах. Наш голос 28 жовтня це також найефективніша зброя в боротьбі з владою брехні, підкупу, корупції та несправедливості. Тому люди, звичайно, можуть брати від кандидатів гречку, чай, олію, морозиво чи що там ще їм роздають. Але голосувати треба за чесних кандидатів і тільки так, як підказує розум та серце».

Активісти не виключають, що влада намагатиметься завадити їм провести Фестиваль Гречки. «Для Броварів, на жаль, норма, коли влада, міліція, чи найняті «братки» протидіють проведенню мирних законних акцій. Серед білого дня тут бють журналістів, громадських активістів в центрі міста приковують наручниками до парканів, трощать агітаційні намети, нападають на кандидатів в депутати. Але ми вже нічого цього не боїмось і обов’язково проведемо захід в межах закону», – пообіцяли в Громадянській кампанії «Наступ».

«Фестиваль Гречки» відбудеться 7 жовтня, о 14:00 в броварському центральному парку «Перемога» поблизу пам’ятнику танку Т-34. Запрошуються усі охочі поласувати безкоштовним передвиборчим харчем броварчани та журналісти.

Джерело: «Наступ»