• Сьогодні: Понеділок, 24 Січня, 2022

На броварському майдані Свободи міліція силоміць демонтувала намет “Батьківщини” – ВІДЕО

Вересень11/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Щойно у центрі Броварів, на майдані Свободи, біля ринку “Нива” працівники броварської міліції розібрали агітаційний намет партії “ВО “Батьківщина”. Людей, які протистояли цьому свавіллю, силоміць забрали до райвідділку для надання пояснень.

Близько шостої вечора “Маєш право знати” стало відомо, що у центрі Броварів біля агітаційного намету партії “Батьківщина” з’явились працівники міліції, які заявили, що приїхали демонтувати незаконно встановлений намет. Правоохоронці посилались на рішення виконкому Броварської міської ради №395 21.08.2012 про визначення та обладнання місць для розміщення агітаційних наметів, яким було відведено всього два місця для проведення агітації у Броварах: вул. Красовського, 25/1 (біля ТЦ «Форум») та вул. Гагаріна, 16 (біля супермаркету «Перекресток»). Відповідно, за словами міліціянтів, даний намет встановлено у недозволеному місці, а згідно з рішенням виконкому “заборонено встановлення агітаційних наметів в інших місцях, не передбачених даним рішенням”.

Представники “Батьківщини” відмовились визнавати законність даного рішення виконкому, оскільки право на агітацію закріплене у законах, і це рішення не відповідає закону. Рядові міліціонери не поспішали виконувати вказівки своїх керівників та довго не насмілювались розбирати намет. Та потім усе ж зробили першу спробу:

Спроба була явно невдалою, люди здійняли галас, почали привертати увагу перехожих, тому міліціянти відступили. При цьому їх попередили, що даний намет є власністю народного депутата України Костянтина Бондарєва і відповідно його не можна чіпати. Протягом півгодини правоохоронці вирішували, що робити, пробували домовитись з партійцями про мирне вирішення ситуації, однак останні відмовлялись поступатись своїм право на вільну агітацію. Кількість міліціонерів на площі поступово збільшувалась, а згодом прибули загони спецпризначенців. Лише після появи заступника начальника броварської міліції Хартановича правоохоронці перейшли до активних дій: стали силою розштовхувати людей та розбирати намет. Тих, хто чинив опір, силоміць відводили та саджали в службові автомобілі. Дісталось і кандидату у народні депутати від партії “Батьківщина” Олегу Кищуку, який до останнього боронив майно однопартійця:

Буквально за 5 хвилин намет було розібрано. “Затриманих” повезли до відділку. Нині триває процес надання пояснень. Люди на площі поступово стали розходитись. “Маєш право знати” стежитиме за подальшим розвитком подій та триматиме в курсі своїх читачів.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  У мене виникає запитання: а чи не є це “віддякою” Кищуку від міського голови за вчорашню акцію? http://pravo-znaty.org.ua/miting-ob-yednanoyi-opozitsiyi-u-brovarah-vidbuvsya-guchno-ale-bez-partiynih-praporiv-foto/

 • avatar
  олег шевчук
  9 років тому

  З кожним днем влада показує свою палку любовь до людей .Дивлюсь відео та згадую гасло “Люди – наше майбутнє”

 • avatar
  Юрій Кравець
  9 років тому

  Я одного в цій ситуації не розумію, чому демонтаж почали робити у 18.00, а не в обід, коли нікого немає. Навіщо було робити це у час пік? Де логіка? За годину намет зібрався б сам. У влади геть розум відбило!

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  Ха, передивилась ще раз відео, правоохоронці посилались на норму закону про вибори народних депутатів – ст. 69, п.8. Читаємо: “Місцеві органи виконавчої влади, органи
  місцевого самоврядування не пізніш як за сто днів до дня виборів відводять місця
  у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації”. Тобто міська влада не визначає обмежений перелік місць для проведення агітації, а має затвердити місця на території міста Бровари для агітації та обладнати їх стендами та дошками оголошень для розміщення передвиборної агітації. Тобто орган місцевого самоврядування не має права забороняти агітацію, а навпаки в окремих місцях зобов’язаний забезпечити умови для агітації. Однак броварський виконком, вийшовши за межі своїх повноважнень, свій обов’язок забезпечити місця для агітації перетворив на незаконну заборону збиратися деінде, ніж він визначив. От сміхота )) І міліцію ввели в оману. Але тепер точно зрозуміло, що дії правоохоронців були неправомірними.