• Сьогодні: П’ятниця, 9 Червня, 2023

Аліну Дяченко мер і депутати не відпустили “на волю”

Грудень15/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Депутатка від “ДемАльянс” у міській раді Аліна Дяченко добровільно складає свої повноваження. Проте броварські депутати не задовольнили її заяву. Для рішення не вистачило 1 голосу. Депутати кажуть: “Депутат не проявила поваги та не знайшла часу відвідати сесію з офіційним публічним зверненням”.

Наприкінці засідання 22-ї сесії Броварської міської ради депутати розглядали питання “Про добровільне дострокове складення депутатських повноважень”. Цим рішенням пропонувалося задовольнити заяву Аліни Дяченко, депутатки та голови фракції “ДемАльянс” у міськраді.

Проте депутати вирішили не підтримати це рішення. Депутат Володимир Оксютенко (“Єдність”) спитав: чи надана заява депутаткою особисто? “Як колишній міліціонер маю юридичні запитання та зауваження”, – сказав він. Заява була написана пані Дяченко, але не була передана в апарат ради особисто депутаткою, а її батьками, проте була офіційно зареєстрована, що підтвердив секретар міськради Петро Бабич.

Депутат Олег Берестовий (“ДемАльянс”) назвав подібні сумніви абсурдом: “Аліна Дяченко неодноразово заявляла про складання повноважень через усі доступні канали: і через ЗМІ, і в соцмережах, і на річному звіті “ДемАльянсу”, що пройшов 3 грудня у Броварах. Всі знають, що зараз вона мешкає та працює в іншому місті і не має можливості виконувати свої депутатські обов’язки”.

Проект рішення поставили на голосування і він набрав 19 голосів – мінімальну кількість для затвердження. Проте через хвилину депутати вирішили його переголосувати – начебто через “помилку” у голосуванні. Позаяк в даному випадку один голос має вирішальне значення, питання знову поставили на голосування, і… провалили. 18 голосів. У залі був тимчасово відсутній депутат Вадим Мутило, який почасти голосує разом з опозиційними депутатами – цього разу не вистачило його одного голосу.

Чому ж броварські депутати відмовили депутатці Дяченко?

Версія перша. Голосування було суто емоційним. Депутати наголошували, що це неповага з боку пані Дяченко не передати заяву особисто, не з’явитися на сесію, не заявити публічно про своє рішення, як це зробив депутат Андрій Василенко. “Приїхати на звіт ДемАльянсу у неї час був, а на сесію – ні?” – запитав депутат Сергій Батюк (“БПП”). “Звітування проходило у нас у вихідний день, сесія – у будній, Аліна Дяченко працює і не може відвідувати засідання”, – відповів Олег Берестовий. Також обурювався Юрій Скотніков (“Самопоміч”), а після заяви депутата від “ДА” Андрія Саука: “Так, вона дійсно вас не поважає”, сказав: “Ах так, то ми не поважаємо її також”. І депутати проголосували проти, зокрема: фракція “Єдність” у повному складі, також “батьківщинівці” та частково “укропівці”.

Версія друга. Затягування часу з задоволенням заяви вигідно меру та провладній частині депутатів, адже пані Дяченко не відвідує останні засідання сесій через те, що на даний час є директором комунального підприємства “Інститут розвитку міст” і мешкає у Вінниці. Це дає -1 голос опозиційній коаліції депутатів при голосуваннях в Броварській міській раді.

Версія третя. Замість Аліни Дяченко наступним за списком у міськраду повинен зайти Сергій Іллюхін. Пан Іллюхін відомий в місті активіст і його присутність і вочевидь активна робота не вигідна тій частині депутатського корпусу та виконавчої влади, яка опирається змінам.

Подібне рішення викликало обурення в деяких депутатів та словесну пікіровку в залі. Зокрема, депутат Євген Гредунов (“БПП”) згадав про складання ним повноважень голови фракції та заявив, що давно має бажання скласти мандат взагалі. Такі думки виникають у депутата через ситуацію, що склалася у Броварській міській раді: “Великі фракції підконтрольні міському голові і всі рішення блокуються”. Після голосування проти задоволення заяви пані Дяченко депутат заявив провладній більшості: “Ви – схемники, вас цікавлять тільки схеми, я покидаю цю залу” – і роздратовано полишив залу засідань.

У свою чергу депутат Андрій Василенко (“Самопоміч”) оголосив про складання своїх депутатських повноважень та показав офіційну заяву. Він акцентував увагу, що головний ресурс – це люди, і якщо вони виїжджають, полишають свої місця – то щось у місті не так і радіти тут нічому. “Активні та розумні люди тут не потрібні. На жаль, їх дуже мало і в цій залі, і я не бачу сенсу мого подальшого тут перебування, – сказав депутат.

Депутат Олег Берестовий запропонував взагалі розпустити міську раду і провести перевибори.