• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

Броварська ВО «Батьківщина»: небагаті багаті і саботаж е-декларування

Травень18/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У броварському міському осередку фракції ВО «Батьківщина» на сьогоднішній день перебуває троє осіб. Аналізуючи е-декларації двох із них, можна зробити висновок, що чоловіки не мають свого бізнесу, не володіють цінними паперами чи нематеріальними активами. Водночас, якщо в сім’ї лідера фракції Бориса Дудка відносно багато задекларованих автомобілів, земельних ділянок та іншої нерухомості, то в родини «рядового» члена списку Андрія Тютюнника є одна або дві квартири у Броварах. Тим часом, декларація третього «батьківщинівця» Сергія Бельського до сьогоднішнього дня не з’явилась на сайті Національного бюро запобігання корупції.

Очільник фракції ВО «Батьківщина» у Броварській міській раді Борис Дудко вніс у свою декларацію аж 8 одиниць автотранспорту. Родина володіє трьома легковиками Daewoo Lanos та трьома автобусами Богдан-3933 – усі транспортні засоби 2003 року випуску. Також дружині Ользі належать легкові автомобілі SEAT León 2005 року та Honda CR-V 2008 року. Як зазначено на офіційному сайті виробника «Хонди», сьогодні нова така машина в Україні має коштувати 30 500 дол. США.

Борис Дудко

Серед нерухомого майна у Бориса та Ольги Дудко в Броварах немаленька земельна ділянка (27 000 кв. м), житловий будинок (50 кв. м) і квартира (70 кв. м). А також – дві земельні ділянки у Броварському районі: в Рожнах (1100 кв. м) і в Богданівці (600 кв. м).

У 2016 році, як зазначено в декларації, Борис Дудко заробив лише 18 622 грн (1551 грн на місяць). Таку зарплатню депутат отримав за основним місцем роботи як головний інженер ТОВ «Ангар-сервіс 777». Згідно з єдиним державним реєстром юридичних і фізичних осіб, товариство займається виробництвом будматеріалів, будівництвом, інженерією, але основний вид діяльності – «складське господарство». Слід зазначити, що депутат не вказує жодних інших джерел прибутку – ані своїх, ані інших членів родини. Не зазначає і будь-яких грошових або нематеріальних активів, а також жодних корпоративних прав, власності в бізнесі тощо.

Декларація одного із наймолодших депутатів Броварської міської Андрія Тютюнника виглядає в рази скромнішою. Як і Борис Дудко, чоловік не декларує ані приватного підприємництва, ані акцій. У депутата зовсім немає автотранспорту та нерухомості. Однак «на рахунку» дружини Юлії є дві квартири у Броварах (по 53,7 кв. м). Втім, оскільки в документі зазначені однакові площа і дата набуття у власність квартир, може мати місце помилкове дублювання інформації в декларації про один об’єкт.

Борис Дудко та Андрій Тютюнник

Андрій Тютюнник також задекларував фінансові доходи родини. Нагадаємо, за інформацією офіційного сайту ВО «Батьківщина», станом на травень 2016 року чоловік працював старшим продавцем у будівельному супермаркеті «Епіцентр». Згідно з декларацією, минулоріч на такій роботі він заробив 100 292 грн (8357 грн на місяць) А дружина депутата, працюючи в комунальному підприємстві «Броваритепловодоенергія», отримала 69 122 грн. Також у 2016 році Анатолій Тютюнник, ймовірно батько обранця, подарував своєму синові 30 000 грн. у грошовому вигляді, а його дружині – 10 000 грн. у не грошовій формі.

Декларація депутата від ВО «Батьківщина» і голови постійної комісії з гуманітарних питань Сергія Бельського на момент написання матеріалу відсутня і на офіційному сайті Національного бюро запобігання корупції, і на сайті волонтерського проекту «Декларації». Єдине, що відомо з відкритих джерел: обранець є майстром спорту України з хортингу, працює тренером-викладачем у Броварській дитячій юнацькій спортивній школі управління освіти та науки, належить до керівних структур відповідних спортивних організацій.

Сергій Бельський

Нагадаємо, в Україні триває кампанія із декларування чиновників і місцевих депутатів. Останній термін подання декларацій спочатку був призначений на 1 квітня, але потім його продовжили до 1 травня для тих осіб, що подають е-декларацію вперше. Умисне неподання декларацій передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.

Раніше «Маєш право знати» розповіло читачам про доходи і статки броварських осередків фракцій «Радикальної партії Ляшка», «Демальянсу», БПП «Солідарності», «Самопомочі» та «Укропу».