• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Е-декларації броварського «Укропу»: торгівля пальним, автоперевезення, будівництво

Травень17/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У складі фракції броварського осередку партії «Укроп» у Броварській міській раді перебуває троє чоловіків: нинішній секретар міськради Петро Бабич, власник броварських пасажирських маршруток Володимир Білокінь і володар будівельного та паливного бізнесу Микола Зінченко. Усі вони – небідні люди. Такого висновку можна дійти, проаналізувавши нещодавно опубліковані е-декларації депутатів. «Маєш право знати» продовжує знайомити своїх читачів зі статками броварських обранців та їхніх родин. Раніше ми опублікували огляди доходів фракцій «Радикальної партії Ляшка», «Демальянсу», БПП «Солідарності» та «Самопомочі».

Петро Бабич – лідер осередку броварського «Укропу» та одночасно «права рука» міського голови Ігоря Сапожка, тобто секретар ради. Політик задекларував чи не найбільше майна з-поміж усіх депутатів. Разом із дружиною Тетяною він володіє декількома земельними ділянками: дві у Зазим’ї під Броварами (1000 і 1006 кв. м), а також у селі Водяне Рахівського району на Закарпатті (1250 кв. м). У Броварах родина має у власності машиномісце (13,2 кв. м), третину квартири (загалом – 71,8 кв. м) та ще дві квартири (по 129,2 кв. м). Слід зазначити, що окрім однакової площі, у квартир зазначена й однакова дата набуття власності, що може свідчити про помилкове дублювання інформації в декларації про один об’єкт.

Петро Бабич

Серед рухомого майна на родину зареєстровано аж 12 транспортних засобів. Однак легковиків із них лише два: Volkswagen Touareg у самого Петра Бабича та Toyota RAV4 в його дружини. Обидві автівки 2008 року випуску. На офіційних сайтах дилерів в Україні ціни на нові такі автомобілі коливаються від 600 тис. грн. за Toyota до 1,8 млн. грн. за Volkswagen.

Статики родини Бабичів, ймовірно, пояснює наявність решти автотранспорту, серед якого переважно вантажівки та будівельна техніка. До того ж, Тетяна Бабич володіє 100 % ТОВ «ПІБ ІНВЕСТ». Фірма, згідно з інформацією сервісу YouControl, працює у сфері перевезень вантажним автомобільним транспортом. Окрім того, у її власності 80 % ТОВ «КВІНТА », що продає пальне вроздріб. Також у спільній власності дружини Петра Бабича ТОВ «БК «АТЛАНТ» (33 %) і ТОВ «КВІНТАБУДІНВЕСТ» (50 %), які займаються житловим і нежитловим будівництвом.

Фракція “Укроп”

Серед грошових заощаджень за 2016 рік родина Бабичів задекларувала 117 025 грн. (чоловік) і 12 839 грн. (дружина) заробітної платні за основними місцями роботи. Водночас, дохід від підприємницької діяльності у Петра становив лише 6 442 грн., у той час як у Тетяни – 333 055 грн. Окрім того, рік тому сім’я оформила кредит у розмірі 15 919 грн.

Серед іншого, Петро Бабич є директором вже згаданої ТОВ «КВІНТА» (з оплатою праці) та ТОВ «ЗАХІДГАЗТЕХ ЛТД» (без оплати праці). Остання компанія, за інформацією YouControl, спеціалізується на інжинірингу, геології, геодезії, а також на наданні консультацій у цих сферах. Окрім того, секретар Броварської міської ради є членом правління двох громадських об’єднань – «Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування Броварського регіону» та «Пектораль ХХІ».

Скромнішою виглядає декларація колеги Петра Бабича по фракції – Володимира Білоконя. Депутат відомий у Броварах як власник частини броварських маршруток. Згідно зі нещодавно оприлюдненим документом, уже протягом 10 років він володіє цінними паперами ВАТ «Броварське автотранспортне підприємство – 13209» номінальною вартістю 151 152 грн. До того ж, обранцю належить половина ТзОВ «Автопас-К», яке Володимир Білокінь оцінює у 750 000 грн. Інша половина, відповідно до інформації YouControl, належить Галині Білокінь, імовірно родичці депутата.

Володимир Білокінь

Пасажирські перевезення – не єдиний бізнес «укропівця». Обранець також володіє половиною ТзОВ «Бровари моторс», яка займається технічним обслуговуванням і ремонтом автотранспортних засобів. Товариство Володимир Білокінь оцінює у 250 000 грн. Окрім того, депутату належить 50 % ТзОВ «Електро Крамниця», що спеціалізується на оптовій торгівлі побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення. Оцінена вартість компанії – 95 000 грн.

Серед особистого транспорту Володимир Білокінь має два автобуси «Богдан А-09201» 2006 року, а також легковий автомобіль Subaru Legacy 2007 року. З-поміж нерухомого майна, депутат володіє в Броварах двома квартирами (50,4 і 82,9 кв. м), а також гаражем (18 кв. м). Окрім того, його дружина Ірина має у власності земельну ділянку в Літках, що у Броварському районі (1200 кв. м), а в Броварах на її «рахунку» недобудований житловий будинок (186,87 кв. м).

У 2016 році за основним місцем роботи Володимир Білокінь отримав 82 467 грн., а його дружина – 47 160 грн. У депутата на банківському рахунку лежить 250 000 грн., а в його сина та жінки – по 300 000 грн.

Декларація третього члена «Укропу», Миколи Зінченка, на момент написання цього матеріалу відсутня на сайті НАЗК. Однак документ опублікований на волонтерському сайті «Декларації», який також посилається на інформацію із ресурсу «Zакупівлі». Згідно з ним, лише за минулий рік компанії депутата та його дружини Валентини виграли 11 тендерів на 1,9 млн. грн. А цього року – 3 тендери на суму 447 250 грн. Ідеться перш за все про ПП «МАЯК» (оцінена в 1,59 млн. грн.), ТОВ «КІБРО» (оцінена в 1,1 млн. грн.),  ПП «ІНКОМ-М» (оцінена в 1,1 млн. грн.), які, відповідно до інформації YouControl, працюють у сфері роздрібної торгівлі пальним. Окрім того, міському обранцю належить «СПД ФО Зінченко Микола Андрійович». Підприємство надає низку будівельних послуг – від штукатурення до зведення житлових і нежитлових споруд, зокрема активно займається ремонтами міських комунальних об’єктів за бюджетні кошти.

Микола Зінченко

Автопарк Миколи Зінченка можна порівнювати із автопарком Петра Бабича. Число транспортних засобів у депутата та на балансі компаній його родини удвічі менше – всього 6 автівок. Однак серед них половина – не легкові: дві вантажівки КаМАЗ 2004 та 2005 років, а також Renault Master, який за технічними характеристиками є мікроавтобусом. Решта автомобілів – легковики, два з яких вже згаданої вище небюджетної марки Volkswagen Touareg. Ще один – Volkswagen Tiguan: на офіційному сайті дилера в Україні ціна нової такої автівки коливається в межах від 700 тис. до 1,3 млн. грн.

З-поміж нерухомого майна у спільній власності Миколи і Валентини Зінченків перебувають три земельні ділянки – дві в Броварах (721 і 3500 кв. м) і одна в селі Требухові, що за містом (1200 кв. м). Найбільша ділянка була придбана 2016 року за 727 895 грн. Також родина володіє в Броварах житловим будинком (412 кв. м), нежитловим вбудованим приміщенням (37,4 кв. м) і магазином столярних виробів (21 кв. м).

У 2016 році за основним місцем роботи в ПП «МАЯК» Микола Зінченко заробив 106 379 грн., а від підприємницької діяльності в «СПД ФО Зінченко Микола Андрійович» – 3,3 млн. грн. Дружина депутата в ПП «ІНКОМ-М» за рік отримала 81 719 грн. «На руках» у родини 15 000 дол. США та 150 000 грн. Іще 100 000 дол. США позичили третім особам. Водночас, Микола Зінченко має зобов’язання перед «Райффайзен Банк АВАЛЬ» на суму 43 650 грн.