• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

АНОНС: 30 серпня збереться робоча група з громадського бюджету в Броварах

Серпень26/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Найближчого вівторка в приміщенні броварського виконкому відбудеться перше засідання новоствореної робочої групи, покликаної запровадити у Броварах практику громадського бюджету.

Засідання скликають на 30 серпня об 11:00, відбудеться воно в каб. 421 виконкому Броварської міської ради по вул. Гагаріна, 15.

Минулого тижня міський голова Ігор Сапожко видав розпорядження про утворення робочої групи з питань громадського бюджету. Згодом уточнюючим документом збільшив склад групи до 16 осіб: тепер в неї входять міські депутати з кожної фракції, начальники управлінь виконкому та одна активістка.

Нагадаємо, півтора місяця тому до Броварів приїжджали експерти Інституту політичної освіти та Українського незалежного центру політичних досліджень. Вони презентували ідею громадського бюджету, яка в деяких містах України працює вже не перший рік. Ініціатором впровадження громадського бюджету в місті Бровари виступив депутат Олег Берестовий (ДемАльянс).

Як розповіли експерти, громадський бюджет – це частина коштів міського бюджету, яка витрачається на заявлені проекти містян. Гроші не видаються «на руки» ініціаторам проекту, натомість проекти фінансуються з бюджету. Така форма взаємодії дозволяє місцевій владі визначати пріорітети, розуміти потреби людей та більш ефективно витрачати кошти громадян, а містянам – брати участь у формуванні «порядку денного» свого міста, реалізовувати свої проекти, долучатися до формування міського бюджету.