Збережемо-Перемогу

Нещодавно броварчани завершили кількарічну боротьбу за парк “Перемога”, що його хотів “прихватизувати” головний броварський регіонал Сергій Федоренко. Ця боротьба, як і очікувалось, завершилась цілковитою перемогою громади. Останній випуск газети “Громадський захист Київщини” повністю присвячений тим буремним подіям. “Маєш право знати” передруковує хронологію тих подій, аби нагадати місту, як все відбувалось, а владі - що будь-яке зазіхання на інтереси народу завжди закінчиться для неї ганебною поразкою.

20 жовтня 2011 року відбулась сесія Броварської міської ради, на якій броварські депутати вперше заговорили про намір передати в оренду 7 соток земель парку «Перемога» фірмі Сергія Федоренка ПП «Феско». За результатами цієї сесії в Мережу вийшло резонансне відео «Не хочу в камеру!», завдяки якому тисячі броварчан дізналися про намір регіоналів відібрати в міста частину парку. Тоді ж комунальне підприємство «Служба замовника» дала висновок, що на ділянці відсутні дерева.

18 грудня 2011 року було створено громадську ініціативу «Збережемо «Перемогу» - тоді сотня мешканців міста зібралась на земельній ділянці, аби взяти її під громадський захист і засвідчити, що на ній ростуть десятки дерев – це є парковою зоною, а не пустирем, як стверджувала влада.

DSC_1851

29 грудня 2011 року броварчани провели пікетування останньої того року сесії міської ради – саме на ній депутати мали намір остаточно передати землю парку в оренду Федоренку. Публічно проти такого рішення виступили лише два депутати – Павло Різаненко та Роман Сімутін. Водночас на сесію БМР завітало відразу кілька центральних телеканалів. Відтак того вечора Бровари заполонили прайм-тайм в телевізорі, а історія з парком «Перемога» стала відома всій країні.

3 лютого 2012 року на депутата Павла Різаненко скоєно жорстокий напад невідомими, в результаті якого він та його водій кілька тижнів змушені були провести на лікарняних ліжках. Різаненко пов’язав власне побиття зі своєю депутатською та правозахисною діяльністю.

12 квітня 2013 року суддя Броварського суду Анатолій Телепенько відмовив у задоволенні судового позову Сергію Іллюхіну, який вимагав від міської влади оприлюднити інформацію щодо меж парку «Перемога». Таким чином броварчанам було заборонено знати, яка ділянка є парком, а яка – ні.

[caption id=”attachment_27467” align=”aligncenter” width=”600”]Image00007 Суддя Телепенько[/caption]

Увечері 21 травня 2013 року навколо ділянки раптово виріс дерев’яний будівельний паркан. Активісти, які прийшли перевірити, на яких підставах він встановлений, виявили, що паркан охороняють тітушки під керівництвом сина Сергія Федоренка – Юрія Федоренка. Броварчани вирішили зібратись на цьому місці вже за 4 дні, аби провести «громадянський суботник» та очистити територію парку від незаконних парканів.

IMG_01231

25 травня 2013 року відбувся громадянський суботник – акція з прибирання частини території парку, в т.ч. від незаконних будівельних конструкцій. Кільком десяткам броварчан протистояли приблизно така ж кількість міліціонерів, посилених загоном «тітушок» - боксерам, що стояли неподалік. Щойно громада спробувала демонтувати паркан, як міліція відразу почала «в’язати» всіх незгідних з Партією регіонів, а з тилу били «тітушки». Суботник перетворився на криваве побоїще, в результаті чого найбільше постраждав журналіст Андрій Качор – після нападу бойовика у Качора діагностували струс мозку та закриту ЧМТ.  Кількох активістів міліціонерам вдалось затримати та вивезти в міськвідділок, куди вже прибували народні депутати від УДАРу та «Свободи». Бровари знову «прогриміли» на всю Україну – резонансні події в парку висвітлило більшість центральних ЗМІ.

Увечері того ж дня, завдяки інформації небайдужих броварчан та особистому втручанню депутата Різаненка нападника на журналіста Качора було затримано – ним виявився двічі судимий рецидивіст Сергій Стягов.

5 червня 2013 року суддя Батюк В.В. на основі протоколу броварського слідчого Олексія Дяченка визнав винним в «злісній непокорі міліції» під час події навколо парку «Перемога» лідера броварського УДАРу та адвоката затриманих «свободівців» Романа Сімутіна.

7 червня 2013 року Романа Сімутіна, який виступав захисником Олега Шевчука, Руслана Ткаченка та Миколи Смірнова в суді позбавляють права займатися адвокатською діяльністю.

Під час судових засідань 5-го та 7-го червня 2013 року суддя Тамара Міхієнкова вирішує арештувати раніше затриманих захисників парку Олега Шевчука, Руслана Ткаченка та Миколу Смірнова. Хлопців беруть під домашній арешт на 5 місяців. З боку обвинувачення виступала представниця прокуратури Людмила Таран.

[caption id=”attachment_27469” align=”aligncenter” width=”600”]s640x480 Суддя Міхієнкова[/caption]

Близько 4 ранку 9 червня 2013 року лідеру броварського УДАРу Роману Сімутіну невідомі спалюють автомобіль. В результаті підпалу постраждало ще кілька припаркованих поруч автомобілів. Сімутін пов’язує даний випадок з його діяльністю щодо захисту парку «Перемога», слідчі броварської міліції роблять висновок, що авто спалахнуло внаслідок самовозгорання.

25 червня 2013 року постраждалому внаслідок нападу «тітушки» журналісту Андрію Качору вручили обвинувальний акт, в якому зазначено, що бойовик Сергій Стягов напав на журналіста «внаслідок раптово виниклих неприязних відносин». До такого висновку прийшов слідчий Олег Громадський, аби пом’якшити можливе покарання для «тітушки». Акт затвердила прокурор Тетяна Блінова.

[caption id=”attachment_27470” align=”aligncenter” width=”568”]Слідчий Громадський Слідчий Громадський[/caption]

8 липня 2013 року захисників парку «Перемога» звільняє з під домашнього арешту суддя Олена Кічинська. Протягом наступних кількох місяців відбулись десятки судових слухань у справі щодо захисників парку, кожне з яких могло стати вирішальним. Шевчуку, Ткаченку та Смірнову інкримінувалась ч.2 ст 296, (хуліганство, вчинене групою осіб), що передбачало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Справу проти «свободівців» остаточно закрили лише після перемоги Революції Гідності – на останньому судовому засіданні представник ПП «Феско» Павлючков відмовився від претензій.

[caption id=”attachment_27471” align=”aligncenter” width=”600”]svobodivtsi_sud5 “Свободівці” Шевчук, Ткаченко та Смірнов[/caption]

3 вересня 2013 року Апеляційний суд Київської області скасовує ухвалу броварського судді Батюка, за якою Романа Сімутіна було визнано винним в злісній непокорі працівникам міліції.

23 жовтня 2013 року на зустріч з броварчанами прибуває Віталій Кличко. Візит політика до нашого міста пов’язаний, передусім, з репресіями міської влади проти місцевих активістів. Перед цим Кличко з трибуни парламенту заявив, що в Броварах відбувається бандитський тиск влади на активну громаду.

[caption id=”attachment_27472” align=”aligncenter” width=”600”]Візит Кличка до Броварів Візит Кличка до Броварів[/caption]

18 грудня 2013 року завершилась судова епопея у справі нападу Сергія Стягова на журналіста Андрія Качора. Нападник повністю визнав свою вину, виплатив постраждалому компенсацію та, за словами Качора, виконав частину вимог щодо інформації про замовників провокацій 25 травня.

22 травня 2014 року тривала та виснажлива боротьба броварчан за свій парк нарешті закінчується цілковитою перемогою народу: рішенням міської ради припинено право користування даною земельною ділянкою ПП «Феско» «у зв’язку з «добровільною відмовою».