
Бреус: відвідування «Купави» школярами зросло з 30% до 80%
Неграмотно складений графік відвідувань «Купави» броварськими школярами, що його організувало міське управління освіти, призводить до перевантаження басейну та створює загрозу для здоров’я дітей. Аби спробувати знайти вихід з такого становища, новопризначений директор «Купави» Сергій Бреус зібрав представників шкіл та керівництво управління освіти на публічний круглий стіл, що днями відбувся новому адмінбудинку на Майдані Свободи. Адміністрація басейну повідомила: якщо терміново не впорядкувати графік відвідувань басейну школярами, ні про яке оздоровлення йтися не може. Більше того – через надмірну кількість груп та їхній постійний потік, в басейні просто не встигали фільтрувати воду, а це вже становить небезпеку спалаху епідемії.
- Середня ванна «Купави», в яку ходять школярі, розрахована на одночасне перебування всього 16 людей – для того, аби тренер міг проводити з дітьми якісь заняття, - пояснює старший інспектор з кадрів «Купави» Оксана Даруга. «Але ж у шкільному класі може бути і тридцять дітей, всі вони заходять до ванни одночасно, стоять там як кілька в банці. Про які заняття з плавання можна говорити?».
Адміністрація басейну скаржиться: коли управління освіти під керівництвом депутата Володимира Онищенка складало графіки відвідування басейну, ніхто чомусь не врахував пропускну здатність «Купави» та не подумав про безпеку дітей. «Наші тренери інколи відмовляються працювати з такими групами, - продовжує новопризначений директор Сергій Бреус. Вони не знають цих дітей, який в них рівень підготовки. Старшокласники запевняють, що вміють плавати, але щойно лізуть у воду – йдуть на дно. Потрібно проводити комплексні заняття з плавання, а не використовувати олімпійський басейн виключно як можливість безкоштовно покупатись».
Незадоволені складеним графіком і вчителі: кажуть, в таких умовах могли б і самі стежити за безпекою дітей під час купання, однак в «Купаві» за вхід педагогів до басейну вимагають сплачувати 25 гривень. «А в нашого вчителя фізкультури немає зайвих грошей!». В басейні парирують: брати на себе відповідальність за безпеку дітей може лише фахівець, і раптом щось станеться з дитиною – відповідальність за це разом з непідготовленим вчителем-наглядачем розділить і адміністрація «Купави».
Підлив масла у вогонь і присутній на заході начальник управління освіти Володимир Онищенко: виявилось, що в рамках програми безкоштовного відвідування школярами басейну (що реалізовується начебто під патронатом мера Сапожка), управління освіти відповідальності за дітей.. не несе! «Ми зможемо взяти на себе таку відповідальність лише з нового навчального року, коли будуть складені відповідні навчальні плани, коли будуть введені спарені уроки з плавання і діти організовано підуть в басейни».
Який же статус має ця «програма Сапожка», на яких підставах дітям видаються абонементи з прізвищем броварського міського голови і що з цією програмою буде далі – з’ясувати так і не вдалось. Відомо лише, що за планом ця програма діятиме аж до 30 червня, тобто понад два місяці.
Пан Онищенко пояснює: ніхто не сподівався на таку явку дітей в басейн. «Може, це просто зараз така хвиля, поки басейн новий, а пізніше все уляжеться, діти не будуть так активно відвідувати «Купаву» і басейн не буде настільки завантажений», - сподівається Онищенко. Пані Даруга уточнює: якщо раніше, до реконструкції, басейн був заповнений дітьми на 30%, то зараз явка складає понад 80%, а це близько 4800 школярів з шести тисяч розданих безкоштовних абонементів «ім. Ігоря Сапожка»
Однозначної відповіді на запитання, яким же чином розвантажити басейн, а при цьому ще й зберегти можливість відвідувати «Купаву» всім охочим школярам, на круглому столі так і не знайшли. Домовились провести консультації зі шкільними вчителями фізкультури, які, за можливістю, проводитимуть заняття з плавання у вихідні дні.Але чи погодяться самі «фізруки» пожертвувати законним відпочинком за умови, що питання оплати додаткового навантаження лишається не вирішеним?
Заступник міського голови Лариса Виноградова, котра запізнилась на початок заходу, запропонувала дочекатись реконструкції басейну на заводі «Металург», де, з її слів, вже почалися певні роботи. Цей басейн, разом з іншими шкільними басейнами, зможе взяти на себе певну частину завантаженості «Купави», а сама «Купава» має стати базою для підготовки професійних спортсменів.
«Ми розглядаємо можливість перенаправлення в басейн дев’ятої школи тих школярів, котрі вчаться найближче – зокрема зі шкіл №7 та №6», - заявила Виноградова.
Водночас директор «Купави» Сергій Бреус заспокоює інших броварчан: всі ці проблеми стосуються лише середньої ванни басейну – там, де займаються школярі. Велика ванна, з його слів, працює в нормальному режимі – саме у великій ванні тренуються спортсмени та користуються послугами «Купави» інші відвідувачі, які придбали абонемент. Активніше скупувати ці самі абонементи - допоки на них діють «дуже демократичні» ціни – Сергій Бреус закликав усіх броварчан. «Ми бачимо яка ситуація в країні, ми розуміємо, що скоро збільшиться вартість газу та всієї іншої «комуналки», а це вочевидь позначиться на вартості послуг басейну. Тому поки ціна абонементу стала – дуже рекомендую всім його придбати зараз», - наголосив директор-чемпіон.
Незабаром на «Маєш право знати» читайте інтерв’ю з новим директором «Купави» Сергієм Бреусом, в якому він розповість про проблеми, що спіткають багатостраждальний басейн та пояснить, як саме міська громада може долучитись до розвитку нашого спільного дітища – олімпійського басейну «Купава».
P.S.
Вже коли матеріал готувався до друку стало відомо, що керівництво басейну спільно з управлінням освіти скоректували графік відвідування басейну школярами і сьогодні заняття проводяться по новому плану, вода фільтрується згідно з нормами і безпеці дітей в “Купаві” нічого не загрожує.