• Сьогодні: Субота, 8 Жовтня, 2022

Броварчан почав навчати фрілансу відомий блогер Пилип Духлій

Квітень08/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Вчора в Броварах про свій досвід роботи на інтернет-біржах та стоках розповідав відомий український фрілансер Пилип Духлій. Лекція супроводжувалася покроковою інструкцію: як зареєструватися на закордонній біржі (на прикладі UpWork), розрахована вона була на новачків, наприкінці Пилип відповідав на питання публіки. Організатором виступила броварська спільнота по сприянню розвитку фрілансу у нашому місті Freelance Brovary, ініціатори обіцяють продовження тематичних тренінгів найближчим часом.

Послухати лекцію “Як стати фрілансером” прийшло близько сотні зацікавлених – мабуть, ніколи цей конференц-зал (який на прохання організаторів надав у користування броварський депутат Євген Гредунов) не бачив такої кількості людей. Серед них були як новачки – студенти, домогосподарки та пенсіонери, так і “просунуті” фрілансери – дехто з присутніх також фахово коментував питання інтернет-заробітку. Хтось чекав від лекції більшого і залишився незадоволеним, але основна ціль майстер-класу була досягнута: присутні тепер мають чітке уявлення про те, як зареєструватися на біржі, та з чого взагалі починати.

020

“Сьогодні читав лекцію в Бро про фриланс. Розповідав про базові речі, тобто зовсім для новачків. Тут нема нічого складного. Просто треба поштовх, перший крок, переступити через свої забобони, невпевненість і спробувати. Далі вже людина буде сама вчитись, розвиватись, але треба, щоб хтось завів за руку”, – написав згодом Пилип на своїй сторінці у Фейсбуці.

060

“Я знаю навіщо це роблю. Ми сприймаємо як своє тільки свою квартиру. Парадне – вже чуже, воно спільне. Наша вулиця – ще більш чужа. Місто, країна. Ми не усвідомлюємо, що наше життя залежить також від оточуючих нас людей. Проблеми сусідів – це і наші проблеми. Допомога іншим – це також допомога самим собі. Тисячі людей кажуть, що вони хочуть жити в заможній країні. Країна заможня, коли заможні її мешканці. Хочете зробити Україну заможною? Не кажіть про це, а просто допоможіть тому, хто поруч”, – додав фрілансер, пояснюючи свою мотивацію займатися подібним просвітництвом.

Нагадаємо, нещодавно Пилип Духлій та броварська компанія “БЗБК” заявили про відкриття IT-школи в Броварах – набір в групи очікується вже влітку.

На лекції Пилип розповів про те, які існують біржі, які професійні навички там затребувані. На першому місці, як по заробіткам, так і по кількості спеціалістів, стоїть IT. На другому – все, що пов’язане з дизайном, ілюстраціями, відео, фото. Є ресурси, на яких можна заробляти рукоділлям (наприклад, Etsy) або написанням статей чи копірайтингом, надавати бухгалтерські чи юридичні послуги і таке інше. Але за $3-5 на годину можуть працювати навіть пенсіонери, щоправда якщо володіють англійською. Здебільшого це некваліфікована праця: data entry чи web research – ввід/перенесення даних, пошук в інтернеті.

090

Пилип Духлій розповідав і про свій особистий досвід роботи на біржах, ділився лайфхаками та пояснив, як отримувати зароблену валюту, адже розмова на лекції йшла про закордонні інтернет-ресурси.

Зацікавленим є сенс подивитись відеозапис лекції або ж доєднатися до групи BeFree у Фейсбуці: там є схожі відео від Пилипа, а  також багато корисної інформації по темі.

Відео лекції від проекту “ВідеоПрозорість”

Наприкінці майстер-класу члени спільноти Freelance Brovary, активісти “ДемАльянсу” Сергій Іллюхін та Вікторія Смишляк анонсували теми наступних тренінгів:

  • Roadmap у світі ІТ-технологій: який напрям обрати: фронтенд, бекенд, мови програмування
  • Безкоштовні ІТ онлайн-курси: поради з досвіду

Фото – Бажен Левковець