• Сьогодні: Вівторок, 25 Січня, 2022

Броварчани зібрали для своїх “нових однокласників” з Криму та Донбасу майже 2000 гривень

Серпень13/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Нові однокласники 179 серпня в броварському МКЦ «Прометей» на підтримку дітей переселенців та військових, котрі служать у зоні АТО, відбувся благодійний ярмарок «Нові однокласники».
Страшні реалії змусили тисячі дітей – переселенців із Криму та Донбасу, залишити в рідному домі улюблені рюкзаки, книжки, зошити, комп»ютери… Для їх 2014-2015 навчальний рік, що вже практично на носі, розпочнеться в нових містах, школах і класах. З новими друзями і однокласниками…

Голова громадянської ініціативи «Голубка миру», організатор благодійного ярмарку «Нові однокласники» Валентина Бондаренко у волонтерській сотні на Майдані зтравня по липень опікувалася переселенцями з Донецької та Луганської областей: надавала консультації з працевлаштування, допомагала в організації харчування, вирішення соціальних і юридичних питань.

Нові однокласники 25

«Нині багато волонтерських організацій займається проблемами біженців, а от їхніми дітьми, і дітьми військовослужбовців не займається ніхто, – розповідає Валентина. – Перед 1 Вереснем матері просто в розпачі: школа потребує не малих витрат, а де ж узяти гроші хоча б на саме елементарне? Так народилася ідея організувати благодійний ярмарок «Нові однокласники». За два тижні ми намагалися долучити до участі в акції якнайбільше людей – запросили художників, рукодільниць, фоторепортерів, журналістів, благодійні фонди та організації, шукали залу, займалися рекламою. Цей пілотний проект я вирішила реалізувати в рідному місті Бровари».

Громадська ініціатива «Голубка миру» налічує 10 членів – громадян України і 12 – громадян Італії, Німеччини та Ірландії, вихідців із України.

Нові однокласники 12

Нові однокласники 17

Нові однокласники 23

Нові однокласники 22

Нові однокласники 01

… На виставлених у ряд столиках – шедеври хед-мейду: розписані глиняні глечики, горщики, яйця, вишивані рушники, роботи з бісеру, різьблення, валяння… Самітна пенсіонерка Ганна Машкова принесла на ярмарок зроблені своїми руками шкатулки та ляльки-обереги – янголята. «А ось роботи моєї племінниці та подруги, – демонструє вироби, зв’язані гачком, валяні іграшки, обручі. – Хочеться, щоб в усіх діток на Україні Перше вересня було справжнім святом».

Нові однокласники 09

Нові однокласники 24

Нові однокласники 21

До благодійної скарбнички майстри клали тільки їм відому суму.

Людмила Музиченко з донькою Інною працюють у Броварській дитячій школі мистецтв. Інна – викладач образотворчого мистецтва – інвалід по слуху, Людмила Борисівна – доньчин асистент. У творчому тандемі народжуються вишиті бісеромікони, мотанки: ляльки, коники і кізки; круп`янички, сувенірні розписані яйця та інші витвори. Найбільше до душі покупцям припали коники. По 20 грн, але з миру по нитці – голому сорочка.

Нові однокласники 20

Нові однокласники 27

Нові однокласники 26

Людмила Музиченко: «Для себе зробила особливу мотанку – жовто-блакитний оберіг, який постійно ношу з собою. Вірю, Україна переможе, і хочу внести в перемогу і свою частку».

Юлія Шостак приїхала на ярмарок зі столиці. «Знайомі передали і свої картини з бісеру, друзі привезли обручі, дерев’яні підставки з українською символікою, пляшки оформлені в стилі «декупаж», – розповідає Юлія. – Держава – це не президент і не парламент, це – звичайні люди. Я, як і багато українців, намагаюся робити все, що в моїх силах, щоб допомогти солдатам, які воюють у зоні АТО: збирала гроші, медикаменти та речі, вдома дала прихисток сім»ї біженців із Криму, тепер долучилася до участі в ярмарку. Усі гроші, які отримаємо за роботи, передамо особисто з рук у руки дружині загиблого 32-річного киянина Павла Висоцького, котрий 9 липня підірвався на фугасі в Донецькій області. В нього залишилося двоє дітей – дворічний син та десятирічна донька».

Нові однокласники 31

Нові однокласники 32

«Свої роботи ми виставили в Фейсбуці. За мою першу в житті картину «Венеція», яку я вишивала мілким хрестиком понад півроку, пропонують 1 тисячу гривень».

Тетяна Богун, директор студії свят «Крила Купідона»: «Я не можу піти на війну, зробити щось значиме для України, але я можу взяти участь у благодійній акції».

Нові однокласники 19

Найпершим розібрали імбирне печиво жовто-блакитних кольорів.

Нові однокласники 03

Чи не найбільше своїх робіт – в’язаних шапочок, виставила на продаж біженка із Краматорська Наталія Шарон, яка разом і 16-ма іншими переселенцями з Луганська та Краматорська понад півтора місяці проживає у підвальному приміщенні церкви «Воскресіння». Про благодійну акцію жінка почула по «сарафанному радіо», спеціально повернулася в Краматорськ, забрала свої роботи і привезла на ярмарок.

«Усі виручені гроші віддам дітям, – каже жінка. – Розумію матерів, які залишилися без засобів для існування та крову, адже сама двічі потрапляла в Краматорську під страшний обстріл. Вижила дивом».

Нові однокласники 07

Нові однокласники 06

Цього дня в жінки так ніхто і не придбав жодного виробу. Відвідувачів, каже, зовсім мало. Щоб підтримати бойовий дух майстрині, для своєї маленької внучки я придбала чарівну шапочку. «Гроші відразу вкиньте туди», – показала мені на прозору скриньку при виході.

Нові однокласники 10

«10 серпня я повертаюся додому. Везу з собою велику вдячність волонтерам, пастору Дмитру – всім, хто не залишив мене та інших переселенців у біді. Ми годинами молилися за рідних, своє місто і Україну».

Щоб більше людей залучити до участі в ярмарку, організатори подбали про майстер-класи. За символічну ціну (діти – 5 грн, дорослі – 10) можна було навчитися робити ляльки-мотанки, індіанські обереги «мандал» та побути на психологічному тренінгу «Як зняти стрес?».

Нові однокласники 11

Нові однокласники 29

Валентина Бондаренко: «На жаль, не всі бажаючі встигли долучитися до акції, адже для її підготовки та реалізації у нас було обмаль часу. Тому ми вирішили напередодні Дня Незалежності (дата уточнюється – авт.) в Броварах її повторити. Такі ярмарки плануємо провести в Києві, Одесі, Харкові, тож сподіваємося до Першого вересня забезпечити своїх підопічних (18 дітей, які виховуються в 10 сім»ях) усім необхідним. На виручені кошти з пілотного проекту, а це 1808 грн, придбаємо 3 дітям пакети для учнів. На сьогодні список родин, діти яких потребують допомоги, поповнився і прізвищами броварських солдатів та солдатів батальйону «Київщина», тож роботи у нас вистачає».

Нові однокласники 02

Нові однокласники 15

Нові однокласники 05

Нові однокласники 14

Свої рукотворні шедеври, які не вдалося реалізувати під час ярмарку, майстрині залишили на продаж по Інтернету. Тому всі, хто хоче допомогти дітям військовослужбовців та переселенців, може прийняти в цьому найактивнішу участь, придбавши вироби ручної роботи. Ви не тільки станете добрими чарівниками й допоможете здійснити дитячі мрії: новий ранець, гарні зошити, пенал, щоденник із улюбленим героєм, а й отримаєте унікальний витвір хед-мейду.

Фото – Миколи Кожемяка