• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Бровари та всю Київську область залишили без гарячої води – через відключення газу для тепломереж

Квітень24/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

тепломережа2На жаль, минулорічна ситуація з відключенням гарячої води невдовзі після завершення опалювального сезону знову повторилась. І причина того, що сотні тисяч людей, які справно сплачують комунальні платежі, залишились без можливості прийняти душ чи ванну, залишилась та сама – заборгованість підприємств теплокомуненерго перед НАК “Нафтогазом”, щоправда, офіційно цю інформацію ніхто не хоче підтверджувати: ні комунальники, ні газовщики.

Гаряча вода у броварських багатоповерхівках зникла вчора вранці. Як повідомляє сайт “Київ. Коментарі”, така сама доля спіткала всю Київську область. «Води немає у всій області. Відключили всю область. Газівники не дають газу. Коли включать, не можу сказати. Може скоро, може тільки до наступного опалювального сезону», – заявили в «Вишневе-Теплоенерго». Інформацію про відключення гарячої підтвердилий співробітники одного з міських ЖЕКів, які  повідомили, що в населеному пункті напередодні були опечатані всі котельні. Населення про відключення ніяк не попередили. Хто прийняв таке рішення і на яких підставах, невідомо. Не називаються також строки відновлення гарячого водопостачання. Як повідомив народний депутат Сергій Міщенко, у Центральній районній лікарні міста Борисполя, теплокомунсеть також відключила тепло і гарячу воду.

У Київській області транспортування газу по розподільних трубопроводах, а також продаж газу здійснює ПАТ «Київоблгаз». На офіційному сайті цієї компанії з приводу відключення гарячої води по всій області з’явилось спеціальне повідомлення:

ПАТ “Київоблгаз” повідомляє!

Роз’яснення з приводу припинення газопостачання підприємствам теплокомуненерго

Для підприємств, що здійснюють виробництво теплової енергії, прямим постачальником природного газу є НАК «Нафтогаз України» (згідно Постанови Кабінету Міністрів № 705 від 25.07.12 «Про визначення гарантованих постачальників природного газу»).  Тому зобов’язання ПАТ «Київоблгаз» перед теплогенеруючими підприємствами Київської області  обмежуються виключно транспортуванням природного газу в обсязі підтверджених НАК «Нафтогазом України» лімітів.

“Відключення підприємств ТКЕ – це не самодіяльність «Київоблгазу», ми виконуємо розпорядження НАК «Нафтогазу», – прокоментував ситуацію Дмитро Дронов, начальник Департаменту обліку газу ПАТ «Київоблгаз».

Відтак, очевидно, що вказівку припинити подачу газу для підігріву води для населення дав НАК “Нафтогаз”. Однак причини такого розпорядження у прес-службі національної компанії не коментують. На наше зауваження, що вже другу добу мешканці Київської області потерпають без гарячої води, а “Нафтогаз” досі не пояснив громадськості, що відбувається і коли відновиться гаряче водопостачання, у компанії сказали, що “незабаром підготують з цього приводу прес-реліз“.

У ПАТ “Київоблгазі” нам також відмовились коментувати зникнення гарячої води у Броварах і порадили звернутись до КП “Броваритепловодоенергії” та запитати у них, “скільки ті заборгували НАК “Нафтогазу” та коли планують розрахуватись із боргами за газ“.

Звісно, у КП “Броваритепловодоенергії” ситуацію також відмовились прояснити, зокрема повідомити, коли ж нарешті має з’явитись гаряча вода у кранах броварчан. Нам повідомили лише, що людина, яка може надати коментар, на разі, відсутня на робочому місці, а керівник установи разом з заступником міського голови Голубовським перебуває на прийомі громадян.

“Маєш право знати” і надалі стежитиме за розвиктом ситуації та повідомлятиме своїх читачів про нові факти та коментарі.

 • avatar
  Oleg Artiukh
  10 років тому

  Це так готуються до підвищення тарифів, щоб було чим його обґрунтувати…

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Ага, а тиждень назад вони розповідали про якісь “технічні особливості”….

 • avatar
  Олексій
  10 років тому

  За відсутністю горячої води газопостачальники піднімають норми газоспоживання в квартирах без лічильників, мотивуючи що, споживачі будуть гріти воду газом, зверх врахованої норми. І ігноруючи посилання що, грітимуть електричними чайниками і бойлерами. А ви їм даруєте аргумент на фото

 • avatar
  Ket Derun
  10 років тому

  Одним словом УКРАЇНСЬКА ВЛАДА!!!! Нічого іншого чекати і не треба…=((((
  Боляче на це все дивитись(((( і ще всі хотять, щоб наші люди були націоналістами…, дивуються чому багато хто виїжджає за кордон. А як тут бути, якщо не можуть розібратись нормально з тим чим розбираються інші країни нормально?!!
  Ніхто не задумався перед тим, як вимкнути газ про лікарні, дит.садки, школи… Це не нормально!!!

  • avatar
   Nata_ly
   10 років тому

   В лікарнях якраз є автономна система. В усякому разі, в дитячій лікарні опалення на даний час ще працює. Вода – у них автономний підігрів. Правда, не дуже-то гаряча вода, але як-не-як намагаються гріти.