• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

«Броварське ШБУ № 50» залучене до розкрадання грошей, передбачених на будівництво доріг

Липень03/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Службові особи корпорації «Київавтодор» запровадили механізм розкрадання грошових коштів, які виділяються на будівництво, експлуатацію, утримання, капітальні і поточні ремонти автошляхів столиці та пов’язані з цим витратами. Схема втілювалась із залученням переможців тендерних закупівель, які проводив «Київавтодор», зокрема із залученням ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління № 50». Таких висновків у ході досудового розслідування дійшов Печерський районний суд Києва, йдеться в ухвалі Феміди.

Як встановив суд, схема була втілена шляхом придбання робіт за завищеними цінами. У подальшому різницю перераховували на рахунки суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності. А далі гроші переводили у готівку та привласнювали. «Таким чином, службові особи КК «Київавтодор» спільно із посадовими особами ПП «Київшляхбуд», ТОВ «Будівельна компанія Ексадор» та ТОВ «Ростдорстрой», в результаті проведення вищевказаних фінансових операцій привласнили державних коштів на суму понад 185 млн. грн.», – зазначено в ухвалі Феміди.

Про пов’язаність компанії ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» із корупцією повідомляють не вперше. Так у 2013 році видання «Наші гроші» у власних розслідуваннях зазначало, що за часів Януковича фірма була задіяна у відповідних махінаціях. А в березні цього року «Схеми» розповіли про оборудки із ремонтом доріг у Києві, до яких причетне приватне підприємство із Броварів.

За результатами розгляду, суддя задовольнив клопотання представника Генеральної прокуратури України про призначення проведення позапланової перевірки в рамках уже відкритого кримінального провадження. Прокуратура вбачає у справі ознаки злочину за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом») і ст. 212 (ухилення від сплати податків і зборів) Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що минулоріч ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» було лідером із отримання бюджетних коштів через управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради. За 2016 рік підприємству надійшло 8, 881 млн. грн. за капітальні та поточні ремонти доріг і міжбудинкових проїздів у Броварах.

«Броварське БШБУ № 50» існує на ринку вже декілька десятків років, працює у сфері будівництва та реконструкції доріг як в Україні, так і за кордоном, має потужну базу. За інформацією ЗМІ, три чверті компанії належать Віктору Гавриленку, який є громадянином Російської Федерації.