• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

Бровари атакує «свинячий грип»? Протягом доби шпиталізували 25 «важких» дітей

Січень11/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Місто атакують вірусні інфекції, які схожі на “свинячий грип”, сумнозвісний вірус H1N1 – про це заявляють вже головні лікарі міста.  Бровари б’ють рекорди за кількістю хворих, однак чиновники уникають говорити про епідемію. Попри канікули, лише минулої п’ятниці шпиталізували 25 “важких” дітей, у хворих діагностують геморагічні пневмонії. Як протидіяти спалаху небезпечного захворювання, сьогодні намагались вирішити на оперативній нараді у міського голови. 

Очільник Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк повідомив, що спалах захворюваності на інфекційні недуги у Броварах триває вже 2-3 тижні. Однак достеменно зрозуміти справжню причину масового захворювання медики досі не можуть. Зі слів чиновника, вірусологічну експертизу робить санстанція обласного рівня і результатів звідти поки немає. Водночас, за інформацією головного лікаря центральної лікарні, симптоматично інфекція дуже подібна на вірус H1N1, більш відомий як “свинячий грип”.

Відео обговорення теми спалаху захворювань на оперативній нараді у мера. Початок з 47:54

Головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов розповів, що захворюваність у Броварах на вірусні інфекції росте. З його слів, місто вже б’є рекорди за кількістю хворих. Так, минулої п’ятниці лише в одній амбулаторії № 2 по бульв. Незалежності прийняли 262 хворих. А протягом однієї доби 8-го січня направили на стаціонар відразу 25 “важких” дітей. “Такого ще ніколи не було”, – зазначив Кравцов.

З його слів, медики не знають, які ліки призначати людям, мовляв, нічого не допомагає. Тим часом Валентин Багнюк, згадуючи спалах “свинячого грипу” у 2009 році, розповів, що ефективного на той момент антигрипозного препарату Таміфлю сьогодні в аптеках України майже неможливо знайти.

Ігор Кравцов рекомендував чиновникам міста запровадити “масковий режим”, карантин вже діє у Броварській центральній районній лікарні. Міський голова Ігор Сапожко підтримав ідею “маскового режиму”, а також доручив із сьогоднішнього дня в закладах торгівлі та освіти проводити прибирання із дезінфікуючими засобами.

Нагадаємо, за даними лікарів, за перші дні нового року у броварській реанімації через геморагічну пневмонію опинилося 5 людей. Містом ширяться чутки про щонайменше двох померлих лише за останні кілька тижнів.