• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Чиновники відмовились розповісти, на що витратили “тролейбусні” кошти

Вересень16/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

відмивання коштівВідділ капітального будівництва Броварської міської ради відмовився надати інформацію про те, яким чином були витрачені 131,6 млн грн, виділені у минулому році на роботи по будівництву тролейбусної лінії Бровари-Київ. Своє рішення чиновники мотивують тим, що фірма-підрядник заперечує проти оприлюднення кошторисів.

У квітні цього року громадський активіст, журналіст “Маєш право знати” Сергій Іллюхін звернувся до Відділу капітального будівництва з інформаційним запитом, у якому просив надати копію кошторисних частин кількох проектів, реалізованих Броварською міською радою:

 • “Будівництво тролейбусної лінії Бровари – Київ. І, ІІ черги”  – 131,6 млн грн;
 • “Проектування та реконструкція магістральної вулиці районного значення в м. Бровари (вул. Возз’єднання)” – 5,2 млн грн;
 • “Реконструкція парку ім. Т. Г. Шевченка в м. Бровари Київської області” – 4,7 млн грн;
 • “Проектування та реконструкція магістральної вулиці загальноміського значення (вул. Київська) в м. Бровари” – 4,7 млн грн;
Запит на інформацію
Запит на інформацію

Відповідь довелось чекати кілька місяців: спочатку чиновники продовжили термін на 20 днів, а потім дуже довго надсилали листа. Врешті-решт лист так і не було доставлено до запитувача, тому активіст забрав копію відповіді у Відділі капітального будівництва особисто.

Замість очікуваних копій кошторисів в.о.начальника відділу капітального будівництва Павлик Людмила Олександрівна надіслала лише копії заперечних листів від підрядних організацій.

Відповідь відділу капітального будівництва
Відповідь відділу капітального будівництва

Всі три фірми-підрядниці у своїх листах підкреслюють, що вони не надають дозволу на оприлюднення кошторисних частин проектів.

Nonono0002

Nonono0003

Nonono0004

Коментуючи дану відмову, Сергій Іллюхін зазначив, що на його думку, чиновники грубо порушують п.5 ст.6 закону України “Про доступ до публічної інформації“, в якому зазначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів. “Ця інформація є публічною апріорі, а тому чиновникам не потрібна від підрядників жодна згода на її оприлюднення” – підкреслив журналіст.

Іллюхін зауважив, що прагне мирного вирішення цього непорозуміння, а тому вже надіслав до Броварської міської ради скаргу на дії керівника відділу капітального будівництва. У разі, якщо міський голова відмовиться її задовольнити, активіст буде захищати порушене право на інформацію у суді.

 • avatar
  Oleg Tertyshnik
  9 років тому

  А навіщо писати скарги на міського голову? Відразу до суду звертатись необхідно.

 • avatar
  Ирина Буяковская
  9 років тому

  Сейчас зашла на страничку укрнета, увидела

  Происшествия
  11:49
  В Донецкой области 70 чиновников привлечены к ответственности за разворовывание бюджета с начала года(НОВОСТИ.dn.ua )-http://novosti.dn.ua/details/210139/ , прочитала . Прошу обратить внимание на следующий общий алгоритм действий: 1) Написать в прокуратуру о проведении прокурорской проверки (из статьи “Прокуратурой области в текущем году проведено 300 проверок соблюдения бюджетного законодательства.”) 2) Получить письменные результаты проверок (из статьи “В ходе проверок законности расходования бюджетных средств на финансирование целевых программ установлено, что во время выделения денег на создание новых рабочих мест допущены нарушения почти на….”); 3)Открытие уголовных производств ( из статьи “По данным фактам открыто 5 уголовных производств. В настоящее время проводятся следственные действия, направленные на возвращение незаконно полученных средств.” ); 4) Просить межрайонного прокурора направить в суд обвинительный акт в отношении САМИЗНАЕТЕКОГО (из статьи ” Кроме того, Шахтерским межрайонным прокурором направлен в суд обвинительный акт в отношении руководителя частной фирмы, который присвоил почти ….”); 5) Конец должен быть таким, как у них, а именно : (из статьи) “В целом, по итогам проведенных проверок открыто 75 уголовных производств по фактам разворовывания из бюджета почти 45 миллионов гривен. По результатам рассмотрения 184 актов прокурорского реагирования в пользу бюджета возмещено почти 15 млн. грн. По заявленным искам уже взыскано 23 млн. грн. По инициативе прокуроров к ответственности привлечено 70 работников госфининспекции и государственной казначейской службы”, – сообщил начальник отдела защиты конституционных прав и свобод граждан и интересов государства прокуратуры Донецкой области Виталий Трофимчук”.