• Сьогодні: Середа, 22 Березня, 2023

Чому у Броварах батьки “скидаються” на миючі засоби та ремонт дитсадків?

Березень19/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Дитячий садочокУ бюджеті міста на 2013 рік не передбачені кошти на фінансування поточних потреб дитячих садків, зокрема на закупівлю миючих засобів, меблів, іграшок, канцелярських товарів та на проведення поточного ремонту.

До “Маєш право знати” неодноразово зверталися батьки дошкільнят, обурені тим, що з них щомісяця збирають кошти на миючі засоби, а також на закупівлю меблів, іграшок, канцелярії та іншого. Тому ми вирішили перевірити, чи дійсно міська влада повністю покладається на батьків у вирішенні цього питання, і направили відповідний інформаційний запит до виконавчого комітету.

У своїй відповіді на інформаційний запит броварський міський голова Ігор Сапожко підтвердив, що бюджетом дійсно передбачено фінансування лише захищених статей видатків, а саме: зарплата (з нарахуваннями), харчування дітей, оплата енергоносіїв, медикаментів, послуг зв’язку та послуг за розрахунково-касове обслуговування.

sad0001sad0002

Наприклад, на ДНЗ “Сонечко” у 2012 році було виділено близько 1 млн грн (1003680,78 грн), при цьому розподіл витрат виглядає наступним чином:

Стаття Сума, тис грн
Енергоносії 60,869
Послуги зв’язку та банку 2,865
Зарплата (з нарахуваннями) 841,197
Харчування 97,451
Медикаменти 0,299
Розподіл бюджетних витрат ДНЗ Сонечко за 2012 рік
Розподіл бюджетних витрат ДНЗ Сонечко за 2012 рік

Чим закривати “дірки”?

Виявляється, що в умовах повної відсутності фінансування поточних потреб дошкільних навчальних закладів, “добровільні” пожертви батьків є мало не єдиним способом для дитячих садків хоч якось вижити.
Хоча є ще один спосіб – надання в оренду приміщень та обладнання, однак далеко не кожен садочок може похвалитися зайвою площею або обладнанням, які можна було б використати таким чином. Це підтверджується і звітом про використання коштів, отриманих від оренди у 2012 році: жоден броварський дошкільний навчальний заклад таких коштів не має.

Беручи до уваги, що у 2013 році коштів для фінансування поточних потреб дитсадочків знову не передбачено, можемо зробити висновок, що поточний стан справ броварських посадовців, на жаль, влаштовує.
Батькам, які опинилися у такому становищі, можемо порадити через батьківські комітети брати контроль над використанням “добровільно” зданих коштів у свої руки, щоб гроші дійсно були використані на потреби малечі, а не на поповнення кишень керівництва.

 • avatar
  Nata_ly
  10 років тому

  В садочку так і робимо – через батьківський комітет… В школах зараз така ж ситуація чи, може, трохи краща?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Думаю, що ситуація така ж. Правда, у них є деякі кошти від оренди, які можна використовувати на розвиток школи

   • avatar
    Свєтлана
    10 років тому

    Ага! Аренда! Ось в 1-й школі організували виробництво крейди, вона-де так необхідна школам! А те що пил від крейди летить на шкільне подвір”я, чадні гази від генератора смердять, а наші діточки спостерігають як сумнівного вигляду робітники випорожнюються під зданим для цього всього безладу сараєм – це добре? Якщо це так необхідно та прибутково нашому шановному освітньому відділу – розташуйте виробництво в себе на подвір”ї, або в гімназію відправте, там напевно будуть раді такому “додатку” до шкільного бюджету! Набридло, що за бидло вважають, демонструючі куплені дозволи на виробництво на територіі школи! Ми ж “не знаємо” як ці дозволи отримуються!