• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022

Де-жавю у «Прометеї»: «Батьківщина» та Кищук переймають досвід Партії регіонів

Вересень29/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

фото (2)Регіонал – це не лише членство в партії Януковича. Регіонал – це стан душі.

Після достатньо спокійних «післямайданівських» президентських виборів у травні, вчорашній інцидент в «Прометеї» повернув нас у жорстку реальність «недолюстрованої» країни та Броварів  зокрема. 28 вересня 2014 року в центрі міста під час агітаційної зустрічі кандидата в депутати ми знову стикнулися з тим, що востаннє відбувалось в нашому місті під час візиту Азарова два роки тому: проплачена масовка, тітушки на вході, перешкоджання журналістам та міліція лише за викликом з Києва. Масштаби, звісно, не ті, проте концепція витримана майже до дрібниць.

Коротко хронологічно: днями нам стало відомо про агітаційний захід кандидата від «Батьківщини» Олега Кищука,запланований на 16:00 28 вересня у «Прометеї». В рамках нашого інформаційного-марафону “Парламентські вибори-2014” автор цих рядків прибув в зазначений час до “Прометею” з метою потрапити на захід. Агітаційні збори в “Прометеї” нам були тим більше цікаві, позаяк нам було отримано інформацію про оплату учасників заходу з боку штабу Кищука.  На жаль, спокійно потрапити в залу – як це робили безліч інших громадян – не вдалось. В момент підходу до дверей на мене накинулось двоє кремезних чоловіків,  одним з яких виявився Андрій Мельник – яскравий представник броварського «бізнесу» часів 90-х, що в революційні часи координував діяльність «Самооборони» ім. Сапожка», розташованої на вул. Шевченка, 2. Здивування викликало не стільки той факт, що Мельник з братвою діють подібними методами, але що тепер вони охороняють спокій кандидата від “Батьківщини” Олега Кищука. Відтак ці двоє фізично не давали мені зайти до зали, де вже на той час тривав захід та лунав агітаційний голос Олега Євгеновича.

Буквально за кілька хвилин в «Прометей» прибула Аліна Дяченко, яка й зняла мою другу спробу потрапити всередину на камеру. На відео чітко видно,  що «тітушки» не представляються, не реагують на журналістські посвідчення, поводяться грубо, нахабно, б’ють по камері та застосовують фізичну силу до представників ЗМІ, що виконують редакційне завдання. Це відео разом з поданою заявою – залізобетонна основа для відкриття кримінального провадження проти Мельника та його посібника.

В цьому випадку я не збираюсь торкатися політичної складової питання: кожен з нас може зробити висновок і без додаткових коментарів та зрозуміти, з яким кандидатом ми маємо справу. Як на мене, найбільш важливим в цій ситуації стане реакція правоохоронних органів. Нещодавно у Броварах було призначено нового начальника міліції та прокуратури. Ці люди знають, що отримали ці посади завдяки Майдану, завдяки народній люстрації в лютому 2014-го та мають усвідомлювати, яка відповідальність перед суспільством на них сьогодні лежить. Ця справа має стати для них першим принциповим викликом, з якого ми дізнаємось: чи справді прокуратура та міліція з народом при новій владі, а чи броварські правоохоронці досі бояться бандитів і не збираються захищати наші законні права, коли їх порушують «дорослі тітушки».

Контролю розслідування цього інциденту потрібно приділяти особливу увагу, позаяк якщо попускати подібні випадки на самому старті виборчої кампанії, ми ризикуємо повторити історію парламентських виборів у Броварах зразка 2012-го року: з десятками бойовиків біля ОВК, скандалом на всю країну, погрозами, залякуваннями та силовим протистоянням. З тією лише різницею, що сьогодні подібне може вилитись у зовсім інші наслідки, і справа може не обійтись навіть сміттєвими баками.

P.S. 

Інформація про інцидент вже опублікована на головній сторінці сайту Інституту Масової Інформації. Дякуємо колегам за допомогу!

 • avatar
  Анна
  8 років тому

  Що це за наклеп!? Я особисто була вчора в “Прометеї” й бачила все на власні очі. Обурена Вашею статтею, тому, що все, що вище сказано – викривлено, з метою наклепу на Олега Кищука. Я, як незалежний журналіст, була запрошена на закрите засідання партії. Перед цим проходила відповідну акредитацію та реєстр, тому мене без проблем пропустили в середину.
  Чому Ви, в відеозаписі, показали лише фрагмент, коли прийшла Аліна Дьяченко та представила посвідчення журналіста? Чому не показали, як до цього, Ви хотіли зайти в приміщення зали вперто та без дозволу? Тим паче, Ваша камера
  не була професійною!
  До речі, мені відомо, що Дьяченко є головою партії «Демократичного Альянсу», а на відео, лунає фраза про незалежного журналіста, це вже свідчить про заангажованість журналістки!
  Ще одне хочу відзначити, щодо наклепу на Андрія Мельника, який не має ніякого відношення до партії. Наскільки мені відомо він ніколи не був охоронцем Олега Кищука, та й який з нього може бути тітушка? Що це за безглуздя! Вчора було чітко та ясно сказано, що засідання закрите й пропускають в залу лише зареєстрованих журналістів. От Мельник й спробував зупинити незрозумілих людей з мильницею та заявами, що вони журналісти!
  З Вашого боку було здійснене грубе порушення правопорядку, а на відеозаписі вказаний лише фрагмент зі всієї ситуації.
  Говорите про чесність, а самі вводите в оману людей!

  • avatar
   Alina Dyachenko
   8 років тому

   Анно, Вам як журналісту-початківцю, який ще у липні цього року розміщував на сайтах роботи своє резюме у пошуках роботи (http://www.work.ua/ua/resumes/2259818), я би хотіла дати кілька порад.

   По-перше, не варто починати свою кар’єру ні в журналістиці, ні в політиці з того, щоб балотуватись до Верховної Ради у якості технічного кандидата. А Ви, як відомо з сайту ЦВК, з 27 вересня є кандидатом в народні депутати по нашому 97 виборчому округу і балотуєтесь до парламенту у порядку самовисування – http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=9994. До речі, сутичка з бійцями Кищука сталась 28 вересня, тобто на цей момент Ви вже були офіційним кандидатом у народні депутати, то ж це ще велике питання, у статусі кого Ви були на зустрічі Кищука в “Прометеї” – журналіста чи його технічного кандидата.

   По-друге, Вам варто знати, що журналістське посвідчення є достатнім документом, щоб мати права працівника ЗМІ, а от модель відеокамери для цього немає жодного стосунку :-) Андрій неодноразово демонстрував свої документи та повідомляв про свою професійну належність, проте Мельника це не зупинило у перешкоджанні журналісту.

   По-третє, не буває закритих заходів, на яких пускають “окремих незалежних зареєстрованих журналістів”. Якщо захід закритий, це означає, що він не підлягає висвітленню в ЗМІ, то ж присутність ЗМІ недоцільна взагалі. Але те, що було у неділю в “Прометеї”, не було закритим засіданням партії. Це була зустріч кандидатів у народні депутати від партії “Батьківщина” з броварчанами. Зі змісту виступів на зустрічі, які було чутно навіть у фойє, можна сказати, що це була звичайна агітаційна зустріч. Це точно не можна назвати засіданням партії, бо більшість присутніх не були членами партії і люди ні за що не голосували, як це зазвичай робиться під час засідань.

   По-четверте, не варто починати свою професійну кар’єру з банального заробітчанства та поливання брудом інших людей на замовлення. Ви вже не вперше, наприклад, поширюєте особисто про мене неправдиву або викривлену інформацію, свідомо намагаючись створити про мене негативне враження. І якщо минулого разу у своїх блогах та акаунтах у соцмережах Ви намагались кинути на мене тінь як на громадського активіста й волонтера, то тепер вирішили поставити під сумнів мою професійність. На жаль для Вас, найголовнішим критерієм моєї професійності та неупередженості є та кількість читачів, яка відвідує наш сайт щодня та рівень довіри до нашого ресурсу з боку читачів.

   Тому, Анно, рекомендую Вам більш вдумливо писати публічні коментарі, бо ви тепер не просто журналіст-початківець, а ще й публічна особа – кандидат в народні депутати, та й зрештою суто по-людськи раджу облишити ці політичні “заказухи”, взятись за розум, згадати про загальнолюдські цінності, зрозуміти, що для Вас справді у житті важливо й будувати свою професійну кар’єру з чистим сумлінням й думками. У Вас ще все життя попереду, не змарнуйте його на заробітчанство.

   • avatar
    Христина
    8 років тому

    Аліна
    Дьяченко,ви вважаєте себе незалежним журналістом??? Але ви є головою партійної організації
    «ДемЯльянс», тобто ви є заангажованою людиною та журналістом ,яка не може
    тверезо оприлюднювати інформацію про
    інші політичні заходи.Ві тільки піаретесь не більше,вам взагалі з великої гори срати,на правду у Броварах.

    ” у неділю в “Прометеї”, не було закритим засіданням партії. Це була зустріч кандидатів у народні депутати від партії “Батьківщина” з броварчанами”,а нічого ,що там вхід був по призвищам та підписам?
    Я вибачаюсь ви тільки інтернет ресурс,може і мені роздрукувати посвідчення журналіста?

    • avatar
     Alina Dyachenko
     8 років тому

     Щодо того, наскільки я є заангажованим журналістом, прошу переглянути публікації нашого видання за останні три роки й повідомити, скільки було статей про мою партію й скільки про інші політичні сили, скільки аналітики про проблеми міста, про цікаві громадські ініціативи, повідомлень про суспільно важливі події, репортажів з міських подій тощо. За результатами моніторингу зможемо з Вами предметно говорити.
     Щодо того, чи є ми з Андрієм журналістами, нехай з’ясовують правоохоронні органи, до яких ми звернулись за цим фактом з заявою й зазначили, що ми є журналістами й повідмляємо про перешкоджання нашій професійній діяльності.

     • avatar
      Олександра
      8 років тому

      Аліна, ви забагато лукавите, в цьому і проблема!!!! якби ви були неупередженим журналістом, вам би вірили, а так – навпаки, багато людей просто розчаровані вашою діяльністю….для чого ця стаття? вам потрібен був скандал, ви його отримали, вилили купу бруду на опонента Різаненка, останнім часом ви цим тільки і займаєтесь…краще розкажіть про діяльність Павла, його спонсорів и дерибан власності у Броварах партією Удар!!!! люди вже повірили Порошенку і Кличку, тепер плюються, так само буде і в Броварах…народна люстрація не пройде бесслідно!!! робіть свою справу чесно, як того вимагає кодекс журналістики!!!

    • avatar
     Протасова
     8 років тому

     2 роки Різаненко при владі,що він зробив для Броварів?
     НІЧОГО!!!
     Різаненко те і робить,що липові звіти.
     Він обіцяв багато чого,наприклад,те ,що він підтримає та буде розвивати спорт,але це були тільки слова.
     Ніяких дій,зовсім.
     Ви висвітлюєте хорошим лише вашого Різаненка,бо він вас та ваш сайт спонсує,все зрозуміло,та все логічно.
     Голосувати за людину,яка ні краплі не зробила?
     Люди вже не стадо яким були.

     • avatar
      Юрій Українець
      8 років тому

      Як це нічого не зробив? А повернення ділянки парки масажиста Азарова, а
      скасування наказів по 96 га земель Радіопередавального центру, а гроші з держбюджету на освітлення вулиць? Почитайте!
      https://www.facebook.com/rizanenko.ua