8e-Hbb1ZGtUВідзначаючи розмах, з яким цьогоріч святкувалась річниця міста Бровари, автор постійно задавався питанням «а за чий кошт цей бенкет?».

Особливо зважаючи на те, що святкування наразі виглядало як пир під час чуми: у той час, як місто захлинається в «комунальній реформі» - з перебоями в гарячому водопостачанні, в мороку через неосвітлені вулиці, в розбитих дорогах і затоплених мікрорайонах – над змученими «покращенням» броварчанами тисячами вогнів в небі розсипається шикарний салют.  

Кожен залп феєрверку віднімав з кишень броварчан енну суму коштів, які б могли бути витрачені на повернення міста хоча б до стану, в якому Бровари були до приходу у владу «регіоналів». Бучні гуляння – це, безумовно, круто, але явно не в ситуації, коли перспективне місто буквально на очах перетворюється в темне – в прямому сенсі – село. У нашому ж випадку той неймовірний салют над залитим дощем Майданом Свободи виглядав як урочиста, але траурна церемонія.

Так чи інакше, але про те, у яку суму броварчанам обійшлось святкування Дня міста, все одно кортіло дізнатись. Інтерес підігрівався ще й тим, що свято, фактично, провалилось через перенесення Дня міста на тиждень раніше, аніж зазвичай: акурат на пік дощових днів. Подейкують, змістити час святкування броварські чиновники вирішили на догоду своїм партійним шефам з КОДА: в традиційну для Дня Броварів третю суботу вересня чиновники облдержадміністрації зажадали відзначити саме в нашому місті обласний День партизанської слави, перетворивши його, як і зазвичай, на черговий шабаш Партії регіонів.

[caption id=”attachment_21228” align=”aligncenter” width=”672”]Заступник Присяжнюка Т.Л. Подашевська, голова обласної ради О.С. Качний і мер Броварів І.В. Сапожко в МКЦ "Прометей" на Дні партизанської слави. Заступник Присяжнюка Т.Л. Подашевська, голова обласної ради О.С. Качний і мер Броварів І.В. Сапожко в МКЦ “Прометей” на Дні партизанської слави.[/caption]

Ефектною родзинкою в усій цій історії стало скандальне відео з переможницею конкурсу Міс Бровари-2013 Тетяною Лучко, яка за кілька годин після здобуття корони на всю країну зізналась, що в Броварах такі конкурси виграються завдяки грошам та зв’язкам. Іншими словами, вийшло так, що День Броварів 2013 виявився одним з найбільш провальних та скандальних святкувань останніх років.

У запиті, надісланому в Сектор доступу до публічної інформації БМР, автор поцікавився, скільки саме бюджетних коштів було витрачено на відзначення головного міського свята цьогоріч, а зокрема – як дорого обійшовся  феєрверк та оренда центральної сцени, де власне, і відбувався конкурс Міс Бровари 2013 та інші головні заходи. Знаючи про постійне бажання міської влади приховати хоча б якусь – а передусім фінансову – інформацію, на особливу відвертість розраховувати не доводилось. Проте відповідь від Ігоря Сапожка вкотре вразила:

«За інформацією фінансового управління Броварської міської ради та відділу культури Броварської міської ради, кошти для фінансування заходів, присвячених відзначенню Дня міста Бровари 14-15 вересня 2013 року, з бюджету міста Бровари не виділялися».

[Scanned]001

Тобто зовсім не виділялися. Ні копійки. Хто ж тоді все це профінансував?

Звичайно, бувають випадки, коли на певне святкування левову частку грошей виділяють спонсори або меценати. У першому випадку таке свято майорить рекламою «найголовнішого генерально-титульного спонсора», а в другому – на всіх кутках згадують ім’я того мецената, завдяки якому люди веселяться.  Проте 14 та 15 вересня у Броварах не було ні того, ні іншого. Центральними фігурами, як і завжди, стали місцеві чиновники, де на перших ролях – мер Сапожко та його вічний супутник Сергій Федоренко з фірмовою партійною парасолькою.

_DSC0008_1

IMG_6015

Немає сумнівів, що явно не ці люди, зі скромними зарплатами держслужбовців чи масажистів, могли собі дозволити профінансувати такі недешеві заходи. То чому ж нам навіть не називають імена тих дивних благодійників, котрі виклали зі своїх кишень не одну сотню тисяч, аби все місто відзначило своє головне свято?

ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ: У 2013 році на святкування Дня міста Житомира з міського бюджету було виділено близько 570 тисяч гривень, відзначення Дня Києва столичним платникам податків обійшлось в суму близько 1 мільйона гривень, у Луцьку депутати виділили на свій День міста 200 тисяч, а в Івано-Франківську – 400 тисяч.

Вочевидь, ці спонсори захотіли лишитися анонімними не через надмірну скромність. Багатьом броварчанам відомо, як з місцевих підприємців «витрушуються» спонсорські кошти на той чи інший захід: бізнес взамін отримує якісь преференції, чиновники – «спонсорські» кошти, і тільки міська казна лишається пустою, адже подібні «транзакції» відбуваються «в тіні». Якщо подібна схема була застосована і цього разу, то можна собі лише уявити, що саме пообіцяла – і вочевидь віддасть – броварська влада цим таємничим благодійникам. Тим більш зрозумілим стає той факт, чому конкурс Міс Бровари цьогоріч оскандалився одкровенням переможниці про ринкову вартість звання «найкращої броварчанки» - хто платить, той і замовляє музику. Відтак, швидше за все, феєричний салют над Майданом Свободи мешканцям міста приніс яскраві враження, в той час як декому – земельні ділянки, комунальне майно та наперед виграні тендери.

До наступного Дня міста!

В публікації використані фото Ольги Соломки, Миколи Кожемяка та пабліка “Типичные Бровары”