• Сьогодні: Вівторок, 24 Травня, 2022

Депутати «скасували» рішення виділити 14 мільйонів на реконструкцію мосту на Торгмаш

Березень11/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні, під час другого дня VII сесії Броварської міської ради депутати не підтримали внесення змін до бюджету щодо фінансування реконструкції шляхопроводу на вул. Оникієнка.

Рішення про внесення змін задля фінансування реконструкції шляхопроводу йшло «пакетом» разом із ще низкою правок, поданих депутатами з голосу. Зокрема в проект рішення зі слів секретаря міської ради Олексія Здоровця («Свобода») були внесенні питання про виділення коштів на утеплення фасадів деяких багатоповерхових будинків, виділення коштів на реалізацію програми інклюзивної освіти, придбання апарату для гемодіалізу у міську лікарню. Водночас на офіційному сайті Броварської міської ради, де згідно із законом мають бути оприлюднені відповідні проекти рішення за 20 робочих днів до проведення сесії, у відповідному проекті ні про гемодіаліз, ні про утеплення фасадів, ні про програму інклюзивної освіти не йдеться.

12

Депутати фракцій «ДемАльянс», «Солідарність» та «Самопоміч» ще перед голосуванням закликали міського голову не вносити на розгляд ради дані питання «пакетом», а голосувати кожне з них окремо. Однак мер Ігор Сапожко поставив питання на голосування саме пакетом. В результаті рішення не набрало підтримки депутатського корпусу: «за» проголосувало 17 депутатів (при необхідних 19), 15 – «утрималося», «проти» – 0.

12809633_202673723430303_7776521927164460977_n

12802787_202673690096973_1144730346507556922_n

Підтримали «пакетне» голосування міський голова Ігор Сапожко, секретар міськради Олексій Здоровець («Свобода»), увесь склад фракцій «Єдність», УКРОП та Радикальної партії Ляшка та позафракційний Андрій Лопатюк. До «сапожківського» табору цього разу приєдналась і вся фракція «Свободи».

Не голосували за дане рішення у повному складі фракція «Батьківщини» (яка була відсутня під час розгляду питання), фракція «Самопомочі» та «Демократичного Альянсу». З восьми фракції «Солідарності» семеро не підтримали дане рішення. «За» пропозицію Сапожка з фракції президентської партії проголосував лише Юрій Чередник.

IMG_4869

IMG_4870

IMG_4904

Відразу після оголошення результатів голосування у залі розпочалась бурхлива суперечка: міський голова Сапожко та депутати промерських фракцій звинувачували «демократів» у тому, що ті «зарубали» інклюзивну освіту, апарат для гемодіалізу тощо. Водночас депутати, котрі не підтримали «пакетне» голосування звертали увагу опонентів на те, що вносити правки до проекту рішення з голосу є порушенням регламенту, та нагадали, що пропонували міському голові розділити кілька взаємонеповязаних питань під час голосування.

07D_3152

IMG_4888

На думку депутатів, рішення мера об’єднати ці питання у «пакет» було продуманою схемою взяти незгідних з цим депутатів у заручники. Що ж стосується реконструкції шляхопроводу, депутати запропонували вивчити це питання грунтовно, зокрема прорахувати вартість його цілковитого демонтажу.

Нагадаємо, що вчора, у перший день проведення восьмої сесії депутати підтримали програму реконструкції шляхопроводу на вул. Оникієнка, задекларувавши готовність виділення на ремонт ще 14 мільйонів з міського бюджету, збільшивши загальну вартість реконструкції до майже 28 мільйонів. Однак після сьогоднішнього голосування щодо внесення змін до бюджету, вказані 14 мільйонів на реконструкцію виділені не будуть.

Фото Світлани Яцив