• Сьогодні: П’ятниця, 22 Жовтня, 2021

Дотиснути броварський Антимайдан: критично необхідні свідчення людей!

Березень17/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

640x480Учора мав зустріч з прокурором Броварів та району Романом Олефіренком з приводу ходу розслідування по справі Антимайдану, зокрема – щодо участі місцевих чиновників у відправці броварських бюджетників на мітинги за Януковича. Нагадаємо, що раніше був оголошений збір свідчень від броварчан по цій справі, а паралельно ми почали систематизувати вже наявну інформацію, зібрану протягом усього періоду агонії режиму Януковича у Броварах.  

Спільними зусиллями з громадою нам вдалось встановити загальну структуру, головні обриси схеми за якою відбувався «згон» бюджетників на Антимайдан адмінресурсом Броварів та району. По крупинкам ми з’ясували алгоритми, ключових осіб, вертикаль до певного рівня. Ми маємо конкретні факти участі тих чи інших осіб у цих подіях, по деяким епізодам – відеодокази, фотопідтвердження, анонімну інформацію, яка пізніше підтверджувалась із низки незалежних між собою джерел.

В об’єктивності та достовірності переважної частини зібраної інформації нам сумніватись не доводиться, хоча до перевірки фактів у цьому випадку ми підходимо дуже ретельно, діючи за принципом «нехай залишиться непокараним винуватий, ніж постраждає невинний».  Іншими словами, нам відомі «явки-паролі», прізвища головних функціонерів та зрозуміла логіку процесу. Однак перед нами стоїть головна формальна перепона: кримінально-процесуальний кодекс, прийнятий за часів та в інтересах клану Януковича, але діючий дотепер і досі захищаючий від покарання прислужників тодішнього режиму. А відтак згідно з цим кодексом, для відкриття кримінальних проваджень правоохоронцям недостатньо навіть таких підстав та незаперечних доказів, які усі охочі можуть бачити прямо в онлайні.

Для того, аби заповнити цю прогалину і скласти пазл майбутніх кримінальних проваджень проти організаторів антимайдану і тітушок у Броварах, не вистачає ключового елементу: свідчень  очевидців та рядових – вільних або невільних – фігурантів тих подій. Необхідно, аби пересічні учасники цих «добровільно-примусових» відправлень на антимайдан – бюджетники, перевізники, будь-хто дотичний до того процесу, –  нарешті почали свідчити та розповіли: «хто, коли, як і за скільки». Це – необхідна умова для того, аби ми таки побачили окремих «поважних» броварських чиновників, котрі прислужували Януковичу порушуючи закон, вже не в нинішніх кабінетах на Гагаріна та Майдані Свободи, а в застінках СІЗО на Лук’янівці.

Зрозуміло, що багато хто хвилюється і досі боїться давати такі свідчення – людей по-своєму можна зрозуміти. В нинішніх умовах народ, можливо, ще більше боїться втратити роботу через помсту начальства, вважаючи, що його свідчення можуть до такого призвести. Однак згадайте одну просту річ: доки ми боялися Януковича – доти він ґвалтував країну. Щойно ми показали режиму «де раки зимують» – як той же Янукович так швидко зблиснув у Ростов, що ми ледь не проґавили цей момент. Для більшої переконливості – випадок зі Згурівщини Київської області, де розслідування щодо одного з чиновників по антимайдану таки посунулось з мертвої точки.

Двома словами: вчительку однієї зі шкіл на Згурівщині, як і багатьох її колег, тамтешній начальник відділу освіти примушував їхати «стадом» на Антимайдан до Києва. Жінка, що мала громадянську гідність та внутрішню сміливість не підкорилася злочинному наказу та відмовилась їхати. У відповідь начальник відділу освіти передбачувано звільнив педагога з роботи. Однак жінка не здалася, подала позов до суду, в якому обґрунтувала, чому та з яких мотивів її було звільнено. Суд поновив учительку в школі, начальника відділу освіти – звільнили з посади і тепер цей маленький згурівський янукович – під слідством. І дуже ймовірно, що зовсім скоро приломлюватиме хліб із співкамерниками на зоні.

Для всіх, хто продовжує хвилюватись: усвідомте, що пастка для недобитків колишнього режиму не зачиниться, доки ми не докладемо зусиль. Мало хто вірив, що вдасться оперативно усунути «крота» місцевих регіоналів у прокуратурі: сина екс-голови РДА Петра Іваненка – Олександра Іваненка, якого на певний час призначили куратором розслідування справи Антимайдану. Однак не минуло й місяця після розголосу, як завдяки небайдужим броварчанам та народному депутату Різаненку, Іваненка-молодшого було відсторонено від розслідування та взагалі усунуто з місцевої прокуратури. Паралельно ми маємо політичну волю Генерального прокурора Шокіна, який взяв питання розслідування антимайданівських подій по Броварщині під особистий контроль. Тож сьогодні «м’яч на нашому боці» і саме від наших дій, сміливості та рішучості залежить доля тих, хто до кінця підтримував злочинний режим у Броварах та вчиняв у ім’я Януковича протизаконні дії. Все просто: або ці персонажі понесуть заслужене покарання та цим самим зроблять місту щеплення від повторення подібного у майбутньому, або ж і надалі продовжуватимуть просиджувати теплі крісла у владних кабінетах, упиваючись власною безкарністю по причині нашої боягузливості. Все залежить лише від нас та політичної волі прокурора. І вчора у мене склалося враження, що така воля в нього є.

Я ще раз закликаю усіх, хто готовий дати свідчення по справі Антимайдану у Броварах, участі в ньому місцевих чиновників, посадовців, бюджетників і т.п. – прийти на прийом до прокурора. Роман Олефіренко закликає приходити прямо до нього в кабінет за адресою вул. Київська, 137 або ж попередньо зателефонувати за номером 5-22-24 або (044) 513-22-83. Хто може надати вичерпну інформацію з доказами будь-якого роду з цього питання – можна відправляти на імейл-адресу [email protected] Прошу всіх, хто читає ці рядки – розповсюдити цей заклик по своїм друзям, знайомим, приятелям – між усіма, кого ви знаєте. Без нашої участі країна не зміниться. Мусимо дотиснути зрадників, аби почати будувати нову державу!

 • avatar
  Oleg Tertyshnik
  7 років тому

  Я от не можу зрозуміти одне. Якщо “Мета таких заходів: з’ясувати схеми та вертикаль адмінресурсу”, то що із цього толку ?!!!

  Давай так, вся схема зрозуміла, вертикаль видно. Що далі ? Як і, головне, за що ( по яким статтям КК) мають намір притягати до відповідальності ?

  Якщо, звісно, тільки задля – “з’ясувати схеми та вертикаль адмінресурсу” , то дійсно -це потрібно :)

  Але є отакі “АЛЕ” :

  1. Іваненка меншого відправили з очей подалі десь, здається, ближче до Чорнобильської зони. Але- нічого не пред’явили ні йому, ні його батькові.

  Це Вам нічого не нагадує?

  2. Якби прокуратура ЗАХОТІЛА, то ті особи, що вже зафільмовані і зазняті на фото, розповідали б про тих, хто їх організував на антимайдани із такою швидкістю, що не встигала б записувати стенографіст.

  3. Звідси слідує, що це все звичайна ПОКАЗУХА. І, як чергове підтвердження – наш прокурор Олефіренко Р.Ю. , так би мовити – “без маски”. http://trebuhivcp.at.ua/news/nakhrena_nam_takij_prokuror_i_taka_prokuratura/2015-03-06-254

  ВІн буде щось робити?!
  Хто із людей піде до такої прокуратури розповідати про організаторів, а тим паче про себе ?

  • avatar
   Andriy Kachor
   7 років тому

   Читай важно матеріал. Йдеться про встановлення і напрацювання доказової бази щодо фігурантів-чиновників. Для цього потрібні конкретні свідчення під протокол. Якщо немає довіри до наявного прокурора – в матеріалі зазначається: справа на контролі у Шокіна. Можна, звісно, за твоєю порадою нічого не робити і чекати, поки ригі самі порозсідаються по камерам. Але краще все ж таки щось для цього зробити. Принаймні спробувати.

   • avatar
    Oleg Tertyshnik
    7 років тому

    По пунктам.
    1. Досі вважаєш, що я читаю неуважно? Двічі перечитав.
    2. Який протокол ? Кримінальне провадження відкрите? Якщо ні- то ніякого протоколу бути не може.
    3. “Свідчення під протокол”, а правильно – допит свідка. От він може бути тільки під протокол! ЦЕ у випадку відкритого кримінального провадження. Ще раз – провадження відкрите?
    4. Я пропоную дотримуватись норм КПК України. Інакше це все показуха.
    5. Спробувати можна. Але, що робить прокуратура? Наразі нічого. Принаймні вона мала дати вказівку МВС, ОПИТАТИ людей, а потім відкрити кримінальне провадження по факту. Прокуратура, щось зробила ? Чи чекає поки хтось сам прийде до них? Якщо комусь не видно, що це профанація, то вибачайте.
    6. Сам маю готовий список із більше 300 чоловік( вся Україна). Але куди його нести, наразі, не бачу.

    • avatar
     Andriy Kachor
     7 років тому

     Ну що ж, якщо вважаєш, що сидіти вдома з цим списком – кращий варіант, ніж спробувати дати йому хід – твоє право. Фігуранти цього списку будуть дуже вдячні тобі за це!

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      З такою зрадою, як у нас влада . (сьоднішні події в раді це підтвердили), показувати цей список – небезпечно. І не за себе хвилююсь, повір.

     • avatar
      Andriy Kachor
      7 років тому

      Та звісно, “всюди зрада” і “насзливають”. Краще сидіти вдома мовчки і нічого не робити

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Пропоную Вам непоганий матеріал – проведіть опитування серед броварчан, про довіру діючій владі. Включіть питання “всюди зрада?” та “насзливають?” І викладіть сюди.

      Дійсно цікаво буде всім. А ви так, мабуть, здивуєтесь іще більше. Можна, думаю, онлайн опитування влаштувати…

      p.s. Особисто, не сиджу мовчки – http://trebuhivcp.at.ua.

      Не розумію – до чого твій сарказм?..