• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

Обов’язкова необов’язковість: за що не потрібно платити при оформленні закордонного паспорта

Квітень04/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

У нашій інструкції з досвіду на тему, як зробити закордонний паспорт у Броварах, ми свідомо не вказували у переліку обов’язкових документів довідки про відсутність судимості. Бо такий документ законодавством від громадянина не вимагається. Обов’язок перевірки відсутності підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон, згідно зі ст.12 наказу МВС від 21.12.2004 №1603, покладено на підрозділи МВС. Обов’язок громадянина – повідомити про відсутність судимості, обов’язок МВС – це перевірити. Відтак вимога до громадянина надати довідку про відсутність судимості є незаконною. Однак це не заважає окремим паспортним столам зазначати цю довідку у переліку обов’язкових документів для оформлення закордонних паспортів.

Не став винятком і броварський паспортний стіл. В оголошеннях на інформаційних стендах він зазначений у переліку документів, які потрібні для оформлення паспорта громадянина України для виїзду закордон. І для заохочення сплати за цю довідку додаткових 46,90 грн (у разі оформлення за 20 днів) чи 93,80 грн (за 10 днів) можливість отримання цієї довідки створено прямо у паспортному столі – у вікні №5. Сплачувати потрібно на рахунки ДП “Документ”, призначення платежу – “представницькі послуги”. При цьому окремо сказано, що довідку можна отримати і безкоштовно, однак для цього доведеться їхати до Києва, на вул. Воздвиженську, 4а, і чекати місяць на її виготовлення.

Звісно, мало хто захоче спочатку місяць робити довідку, при цьому двічі їздити до столиці, а потім ще місяць чекати на виготовлення закордонного паспорта. Відтак більшість просто заплатить за довідку у 5-му вікні і подасть її разом з копією паспорту, ідентифікаційного коду та квитанціями.

Відтак, щоб на власному досвіді розвінчати міф про необов’язковість цієї довідки, ми вирішили зробити журналістсько-громадське розслідування і оформити закордонний пасорт без цієї довідки. Озброєні знанням законодавства, досвідом активістів „Демократичного альянсу”, які проводять рейди по різних паспортних столах України з метою виявлення незаконних вимог документів під час оформлення закордонних паспортів, та відеокамерою ми разом з активістом „Демальянсу” рушили на прийом до Белькової О. В., яка веде прийом у каб. №2 броварського паспортного столу. Побачивши камеру, працівниця заявила, що подання довідки про відсутність судимості є справою добровільною і ніхто її не вимагає. Потім до нас прийшла начальник паспортного столу Петрик Л. В. і розповіла досить суперечливу історію про цю довідку.

Спочатку вона стверджувала, що ця довідка вимагається законодавством, але після нашого прохання показати конкретну норму, з’ясувалось, що таки законодавством не вимагається, просто у них є усна (!) вказівка обласного «ОВІРу». Мовляв, Управління оперативної інформації, яке по закону зобов’язане перевіряти наявність чи відсутність непогашеної судимості у людини, відмовляється робити це для паспортних столів і вимагає, щоб громадяни особисто звертались за такою довідкою. При цьому вона визнала, що у місцевому паспортному столі таку довідку дійсно не можуть вимагати як обов’язкову, але «без неї у вас не приймуть документи на Петропавлівській, 11» і паспорт не видадуть. Однак після того, як ми сказали, що нам відомі випадки, коли у людей без цієї довідки і документи приймали, і паспорт виготовляли, пані Петрик висловила припущення, що у такому разі інспектори обласного «ОВІРу», напевно, за ці довідки були змушені платити з власних кишень.

Словом, версії постійно змінювались залежно від нашої поінформованості та аргументів. Єдиний доконаний факт у цій історії – це те, що нам «прошили» пакет обов’язкових документів та видали направлення на фотографування – без довідки про відсутність судимості!

Щоб перевірити, чи дійсно у нас не приймуть документи без цього «обов’язково необов’язкового» документа, ми вирушили до ВГІРФО ГУ МВС України в Київській області на Петропавлівську, 11.

У обох наших активістів, які подавали документи, їх прийняли. Однак у першої особи – взагалі без жодних зауважень і без довідки про несудимість, у другої також прийняли, але після запитання про довідку про несудимість, ми почули ще одну цікаву версію стосовно цієї загадкової довідки та наших подальших дій. Виявилось, що якщо особа не хоче сама виготовляти таку довідку, їй потрібно написати на ім’я начальника заяву про згоду на те, щоб обласна установа сама все перевірила.

За зразком такої заяви ми вирушили до начальника, однак той якраз був у відпустці, то ж ми зайшли до особи, яка його заміщувала, і вона пояснила, що таки дійсно ми можемо просто написати заяву про згоду на обробку наших персональних даних, і тоді вони перевірять все самі й абсолютно безкоштовно! Однак зразка заяви не існує, і з розмови стало зрозуміло, що практика подання таких заяв не є поширеною у цій обласній установі.

Всі наші розмови та візити ми фіксували на камеру та диктофон. На основі відзнятих матеріалів ми зробили 12-хвилинний сюжет:

Зважаючи на те, що у одного з наших активістів та ще кількох людей з черги, які подавали документи без довідки про несудимість, все прийняли без жодних згод та заяв на ім’я начальника, а також зважаючи на те, що немає жодного зразка такої заяви, ми вирішили також не брати участі у цій «бюрократичній грі» та рушили у рідне місто чекати на свій «квиток у світ».

Ця історія вкотре засвідчує, що знання законів та своїх прав, а також готовність їх відстоювати, здатна зекономити не лише час, а й гроші. І хоч у даному випадку йдеться про не таку вже й велику суму, головне тут відстояти принцип – ніхто не може бути змушений сплачувати необов’язкові платежі та робити те, що не вимагається законодавством.

Аліна Дяченко та Сергій Іллюхін

Про стан справ у 2013 році читайте тут: Чи можливо оформити закордонний паспорт у Броварах?

 • avatar
  Veronika Hryschenko
  10 років тому

  вони ще просять 50грн за страхування . ))))))) 

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Як мені доводила дівчинка з віконця №5, вони не просять, а пропонують – може, комусь потрібно :)
   Правда, платіжку на сплату страхового внеску у віконці №5 людям видають разом з іншими обов’язковими платежами, “забуваючи” попередити про необов’язковість :)
   Доречі, не 50, а 75 грн!

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   наскільки я розумію, за страхування є сенс платити тільки тим, хто робить закордонний паспорт по-скорому (за 10 днів) і планує одразу ж кудись їхати. Бо вона потрібна безпосередньо для виїзду закордон. Якщо людина просто робить документ і їхати нікуди не збирається, то ця страховка їй не потрібна. Але навряд чи її про це попередять… (( 

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    10 років тому

    Не виключено також, що ціна 75 грн за страховку може виявитись завищеною

 • avatar
  Veronika Hryschenko
  10 років тому

  я просто давно робила паспорт. тоді було 50грн. і я навіть коли приїхала в київський “овир” фотографуватись, то у мене спитали: “а чому ви не сплатили 50грн у вас що в Броварах не дають платіжки на це?”, я перед тим бачучи досвід двох дівчат, яких завернули і заставили йти платити, я відповіла, що так, мені такої платіжки навіть не дали. але в Броварах , я спитала ” а платити за страхування від чого?” , на що працівниця з віконечка відповіла: ” ну а вдруг пожар чи ще шось” ))) тож на такі її аргументи ця її платіжка полетіла в смітник і я нічого не оплачувала. 

   доречі мій паспорт вони загубили і там така цікава історія , як я його все таки роздубула.

 • avatar
  maels
  10 років тому

  Кому нужен этот гемор за 100 грн?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Ви не лише можете зекономити 100 грн, Ви можете не чекати на довідку!
   Зараз люди приходять, платять за довідку, чекають її мінімум 10 днів – і лише після цього можуть робити паспорт. А без довідки Ви можете прийти і одразу розпочати оформлення паспорту.
   Для прикладу: в суботу ми прийшли в паспортний стіл у Броварах, а вже наступного вівторка (через 3 дні) ми сфотографувались в обласному ВГІРФО – тепер чекаємо на паспорт.
   А в чому “гемор”, дозвольте запитати? Просто потрібно під час візиту до паспортного столу повідомити, що Ви не будете подавати довідку – і все!

 • avatar
  123
  10 років тому

  Хм досмотрел, до конца) Во первых у вас только доки приняли))) никто не сказал что вам паспорта сделают)

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Вони не мають права не зробити паспорт. Наприклад, у Києві, Харкові, цих довідок взагалі не вимагають. Це додаткова послуга для “викачки” грошей у громадян, яку нав’язує МВС.
   Пройшов уже майже місяць, а за згодою на обробку даних до нас так і не звернулися – все буде в порядку, повірте. Але, звичайно, остаточно можна казати лише після того, коли паспорт буде у нас в руках – ми обов’язково про повідомимо!

   • avatar
    Di
    10 років тому

    как там дела? выдали вам паспорт?

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     10 років тому

     На позаминулих вихідних мали розмову з представником паспортного столу. Вона пояснила, що їй наші паспорти не передали, оскільки не змогли перевірити відсутність судимості без нашого дозволу на обробку персональних даних. Дозвіл Аліна вже надіслала.
     Фактично зводимо справу до того, що замість довідки про відсутність судимості людина буде писати і подавати до паспортного столу дозвіл на обробку її персональних даних.
     Процес поки що триває, але нічого – головне прокласти стежку, а далі все буде швидше

     • avatar
      Oleksandr
      10 років тому

      а можете надати зразки заяв та дозволів, які ви подавали. 
      Як я зрозумів, паспорти ще не видали жодному з вас?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

       Аліна у вільній формі написала лист про те, що вона не заперечує проти того, щоб у паспортному столі здійснили обробку її персональних даних та перевірили відсутність у неї судимости – у них жодного прикладу та зразку немає.
      Більше ніяких окремих заяв не подавали

     • avatar
      Oleksandr
      10 років тому

      я сьогодні, з боєм, але подав документи без цієї довідки. пригрозив урядовою гарячою лінією  
      0 800 507 309друга людина писала якісь заяви? і на чиє імя відправляли листа?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Ні, друга людина не писала. На чиє ім’я подавали – це Аліна відповість, я, на жаль, не в курсі.
      А де з боєм подавали? В обласному?

     • avatar
      Oleksandr
      10 років тому

      У Броварах. 
      А які подальші дії другої людини, яка не надавала довідку?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Друга людина також буде подавати заяву.
      ————
      Начальнику відділу ГІРФО ГУМВС
      України в Київській області
      Гаврилюку Василю Дмитровичу

      ПІБ
      АДРЕСА
      телефон

      ЗАЯВА

      Я, ПІБ, даю згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення перевірки інформації про відсутність у мене судимості для виготовлення відповідної довідки.

      Дата – Підпис

     • avatar
      Bu11et
      10 років тому

      заявление везти с собой на Петропавловскую на фотографирование, правильно?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Так, і зареєструвати у секретаріаті (приймальні).
      Ми надсилали поштою, щоб не їхати

    • avatar
     Alina Dyachenko
     10 років тому

     Паспорт виготовили, він лежить в обласному “овірі”, а от видавати не хочуть, вигадують якісь “бюрократичні” перепони про якусь згоду на обробку персональних даних для виготовлення довідки про відсутність судимості ) Таку згоду направили – чекаємо.

 • avatar
  Name
  10 років тому

  Шановний, Сергій Іллюхін, вибачте, але для чого цей “балаган”? Я на своєму прикладі оформлював закордонній паспорт і не мав ні яких проблем! Я замовив довідку про відсутність судимості м. Київ , вул. Воздвиженська 4а . (безкоштовно) де мені її зробили за 3 тижні. Прийшов у паспортне відділення м. Бровари і повідомив про це інспектора (кабінет №2). Вона прийняла в мене документи (паспорт, ідентифікаційний код, та 3 платежі: 170 грн, 87 грн.15 коп. , 150 грн). Я отримав напревлення на фотографування м. Київ вул. Петропавлівська, 11. В документах  довідки про відсутність судимості я не мав. Через 3 тижні я доніс цю  довідку  у паспортне відділення і через місяць отримав свій паспорт! Що стосується страхового полюсу, то ця послуга не є обов’язковою, це вже за Вашим бажанням! 
   А для чого потрібна ця довіка?! Ось і відповідь: 

  Перевірка наявності чи відсутності судимості, що обмежують право громадянина на виїзд за кордон відповідно до підпунктів 3,4 і 9 пункту 22 Правил (порушеної проти заявника кримінальної справи; судимості за вчинення злочину; перебування заявника під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ), здійснюється через відповідні управління інформаційних технологій ГУМВС.

  А давайте випустимо всіх осіб з пункту 22 зазначених правил за кордон і буде все чудово!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

    Про це я якраз писав у одному зі своїх попередніх постів: http://pravo-znaty.org.ua/skilki-maye-koshtuvati-zakordonniy-pasport-v-brovarah/ – тут є відповідь на Ваше запитання:

   Довідка про відсутність судимості – згідно Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”
   (ст.4), особи, які звертаються за отриманням паспорта, сповіщають дані
   про себе, в т.ч. і про відсутність обставин, що обмежують відповідно до
   ст.6 цього Закону право на виїзд за кордон (однією з таких обставин є
   наявність непогашеної судимості).
   Обов’язок перевірки відсутності
   підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон
   покладено на підрозділи МВС (згідно ст.12 наказу МВС від 21.12.2004 №1603).
   Обов’язок громадянина – повідомити про відсутність судимості, обов’язок
   МВС – це перевірити. Однак дуже часто у паспортних столах вимагають
   надати довідку про відсутність судимості. Така вимога є незаконною

   Розумієте різницю? Ви зобов’язані повідомити про те, що судимості у Вас немає. Вони зобов’язані це перевірити. Ви не зобов’язані доводити, що у Вас немає судимості.
   У Вас був зайвий час їхати на Воздвиженську? ОК, у багатьох немає ні часу, ні бажання на це – більшість купує НЕПОТРІБНУ довідку за гроші. Ви оформлювали паралельно, а довідку потім піднесли? Більшість чекають 4 тижні, щоб отримати довідку.

   Це все частина “законної” схеми МВС по відкачуванню грошей із наших з Вами кишень – вас підштовхують робити те, що Ви не зобов’язані. Вас це влаштовує? Мене особисто – НІ

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

    Ви процитували частину про те, як проводиться перевірка, але не звернули увагу, ким вона проводиться

 • avatar
  Interlex
  10 років тому

  Сергій Іллюхін, та інші учасники даного дослідження, я зрозумів форму та мету вашого заперечення стосовно зайвих коштів та часу потраченого на отримання довідки про відсутність судимості. Але зрозумійте одне, Ви прийшли в міське паспортне відділення і  на Петропавлівську 11 намагаєтесь щось довести, кажучи що вони не праві вимагаючи цю довідку! Це ж не паспортне відділення встановлює дані інструкції, а вище поставлені органи, то якщо Ви вже задались такої мети досягди “справедливості”, то звертайтесь до вище поставлених органів. Вони вказують інструкції… . До чого тут паспортне відділення?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Справа в тому, що, як видно на відео, на Петропавлівській 11 (в обласному ВГІРФО) ніхто довідку не вимагає! У нас було 2 активістів: перший зайшов без довідки і просто мовчки подав документи – їх прийняли, а інший – звернув увагу інспектора на те, що подає документи без довідки, інспектор все-рівно прийняла документи і щось почала вигадувати про якийсь дозвіл, який ми також врешті-решт не подавали.
   Так, начальник паспортного столу у Броварах отримала вказівку (усну!) вимагати з усіх довідку про несудимість і попереджати, що в обласному ВГІРФО документи без неї не приймуть – а це неправда. Наш наступний крок – ще раз поспілкуватися з начальником паспортного столу і звернути її увагу, що вона є ланкою корупційної схеми, в результаті якої на рахунках ДП Документ осідають наші з Вами гроші. Якщо вона не відмовиться виконувати незаконні вказівки керівництва, її діями буде займатися прокуратура

 • avatar
  Bayan Баян
  10 років тому

  забудьте эти фразы “да деньги-то небольшие”, “да что я обеднею?”, “да что мне 10 гривен жалко?”
  это РАБСКАЯ психология

  1 КОПЕЙКА, ОТНЯТАЯ У ВАС НЕЗАКОННО – ПРЕСТУПЛЕНИЕ
  1 КОПЕЙКА – ЭТО ВАШИ КРОВНЫЕ ДЕНЬГИ и никому не позволено отнимать их у вас

  не в сумме дело, а в принципе
  _________________________________________

  по теме – фотографии можно тоже свои, а не их по завышенным ценам

 • avatar
  Liza
  10 років тому

  У Львівському ДДГІРФО мені запропонували заплатити за довідку 80 грн., або самій за нею зїздити у другий кінець міста. Я сказала, що намірина подати документи без довідки. Документи у мене прийняли, але на них жирним написали “довідка про відсутність судимості не оплачена”. Сказали, що не видадуть мені оформлений паспорт без довідки, я сказала, що коли прийду за ним, тоді і поговоримо видадуть чи ні. Через 30 робочих днів буде видно.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Правильно Ви зробили. Їм ніщо не заважає здійснити перевірку самостійно.
   Вас хоч в інший кінець місця відправляють, а нас – в обласний центр!

 • avatar
  mila
  10 років тому

  В мене теж цікава історія (по Київській області). Я написала листа до ГРІФО ГУ МВС України в Київській області (Петропавлівська 11) з конкретним запитанням “Які документи мені необхідно подати та які обов’язкові платежі необхідно сплатити при виготовленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон”
   Відповідь була від 16 травня 2012 року, (АЛЕ, щоб Ви розуміли прийшла вона 02.06.2012):
   поки я чекала відповіді (трапилось „ЗАПАДЛО”) – Пан ПМ Азаров – скасував ПКМУ від 28.01.2009 року№65. (про це пізніше)
   Відповідь:
  Документи:
  – паспорт громадянина України;
  – копія видана податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (крім осіб які через релігійні переконання ……. його не мають).
   
  Перелік платежів:
  – державне мито 170,00 грн(окрім осіб які звільняються від сплати) з посиланнями на Декрет Кабміну про держ мито;
  – платні послуги 87,15;
  – послуги за бланкову продукцію 150,00 (згідно вимог ПКМУ від 28.01.2009 року№65) – та сама постанова яку скасував пан Азаров
   
   З усим цим добром я пішла в наш місцевий паспортний стіл….
  Те що я їм роздрукувала витяги з закону, з постанови – їх це взагалі не хвилювало. Вище вказану постанову (точніше  скасування її) вони трактують наступним чином: що скасовано надбавку у розмірі 25%, тому тепер ми платимо не 150,00 як було раніше, а 120,00 ))))))
   
  Після спілкування з начальником з’ясувалося, що згідно цього листа я маю сплатити:
  – 170,00
  -87,15
  – та 120,00
  але з тим, що ДОВІДКА ПРО ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ не є обов’язковою відповідно до листа, він все таки погодився. За його вказівкою в мене на підставі того листа могли прийняти документи без довідки (але з маленьким уточненням, що прийняти вони то приймуть, але забирати мені доведеться самій в Обласному відділенні з цим листом.
  Але залишалося питання про сплату плати за БЛАНК. Тут в мене був вибір: чи писати знов листа і чекати відповіді знов більше 20 днів, чи вже сплатити 120,00 грн. і в мене приймуть без довідки. Я таки сплатила ті три платежі, оскільки паспорт мені потрібен у серпні а не незрозуміло коли.
  Після здачі документів до місцевого Відділення, мені сказано – все, через 30 днів по паспорт на Петропавлівська 11.
  Звичайно я туди їхати не збираюся, от і вирішила з’ясувати як я його можу отримати тут на місці.
  Далі було вже не смішно: до телефонуватися до якоїсь КОМПЕТЕНТНОЇ особи виявилось набагато складніше ніж я собі уявляла… декілька днів старання не минули даремно.
  Працівник даної установи все ж змогла мене зрозуміти і повідомити усно хоч якусь інформацію (далі наше спілкування):
  Я….. дайте відповідь на наступне питання: Відповідно до пункту 10 та пункту 12, Наказу Міністерства Внутрішніх Справ №1603 від 21.12.2004 року про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадян України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини – перевірка наявності чи відсутності судимості здійснюється вказаними територіальним органами та територіальними підрозділами ГУМУС…..
  Я…… тут нічого не вказано про те, що особа має надавати цю довідку, тут йдеться про перевірку цього факту відповідною установою тобто Вашою, ЦЕ ТАК?
  Вона…….. ТАК.
  Я……. тоді чому мене зобов’язують надати цю довідку?
  Вона….. Так, але,   Відповідно до Закону України про захист персональних даних, без Вашої згоди ми не маємо права перевіряти цю інформацію.
  Я…… Так я згодна, яким чином це підтвердити?
  Вона….. Потрібно написати заяву до місцевого паспортного столу?
  Вона….. А взагалі Ви можете проїхати…………… і взяти ДОВІДКУ ПРО ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ самостійно і БЕЗКОШТОВНО (так буде швидше)
  Я…. яку заяву? Де взяти зразок?
  Вона….. Заява довільної форми…
  Я…… тобто я маю надіслати Вам цю заяву?
  Вона…… ні, чому ж нам, віднесіть її в свій паспортний стіл.
  Я…….. Вони сказали що їм байдуже, вони приймуть і так, а от Ви в Києві не віддасте їм документ.
  І тут тон змінюється
  Вона…….. В мене повний коридор людей і мені ніколи тут по телефону розмовляти….
  Я….. дякую до побачення
  ………. Я В ШОЦІ!!!!!!!!!!!!!!!!
  Сижу читаю ЗУ про захист персональних даних,
  ……….P.S. Тут вже реально діло принципу, я не збираюсь доплачувати за ту довідку чи їхати кудись….. буду щось вирішувати тут.
   
  Про результати обов’язково  відпишусь
   
   

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Дуже приємно, що ми не одні такі :) Обов’язково повідомляйте про новини!
   P.S. виходячи з того, що повідомили Ви і того, що нам відомо, думаю, потрібно буде поїхати на Петропавлівську 11 з камерою, щоб з’ясувати це питання

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Я на початку червня надіслала цю згоду на обробку персональних даних в обласний овір поштою. Зразок:

   Начальнику відділу ГІРФО ГУМВС України в Київській областіГаврилюку Василю Дмитровичу
   ПІБАДРЕСАтелефон

   ЗАЯВА

   Я, ПІБ, даю згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення перевірки інформації про відсутність у мене судимості для виготовлення відповідної довідки.

   Дата – Підпис

  • avatar
   Bolinni
   10 років тому

   Шановна, Міла! Чи можна побачити копію відповіді?

   • avatar
    mila
    10 років тому

    Прикріплюю

    • avatar
     Bolinni
     10 років тому

     Зрозуміло – знову ВГІРФО Київської області порушує закони а Гаврилюк підписує усе що можливе, задля введення в оману громадян. Вже писали на них скарги, але мало. Одна історія в деталях описана тут: 
     http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=70&t=10933

     Дата відповіді 16.05 це в той час коли ПКМУ 292-й здійснено корективу в ПКМУ 795-й (видалено абзац який до ПКМУ 795-й потрапив на підставі ПКМУ 65-й) а вони там геть “распаясались” – вимагають сплату 150 грн на підставі вимоги ПКМУ 65 яка тільки вимагає текст внести до іншої постанови і більш нічого.
     І до речі, Правила (за ПКМУ 795) вимагають надання заяви-анкети та 2-х фотокарток 3,5х4,5 – про що вони замовчують, бо їм дурних грошей в вигляді платних послуг та якой маячні (120 або 150 грн) не хочуть втрачати.
     Рекомендую написати скаргу на них.

     • avatar
      Bolinni
      10 років тому

      Описка: 
      Правила (за ПКМУ 795) = 
      Правила (за ПКМУ 231 від 31.03.95)

 • avatar
  mila
  10 років тому

  я тут заяву накатала, зацініть не занадто?

  Я, ________________________, знаходжуся в твердій пам’яті і ясній свідомості, дію добровільно, розумію значення своїх дій, зміст та правові наслідки цього документа, володіючи повним обсягом цивільної дієздатності та володіючи українською мовою, стверджую та повідомляю усім заінтересованим у тому особам про те, що відповідно до підпунктів 3,4 і 9 пункту 22 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 року №231
  Витяг
   
  Підстави для тимчасової відмови у видачі паспорта / проїзного документа

       22. Громадянину  може  бути  тимчасово  відмовлено  у  видачі паспорта / проїзного документа у разі, коли:
       1) він  обізнаний  з  відомостями,  що  становлять   державну таємницю,  –  до закінчення строку,  встановленого Законом України “Про державну таємницю” ( 3855-12 ) (у разі виїзду  за  кордон  на
  постійне проживання);
       2) діють   неврегульовані   аліментні,   договірні   чи  інші невиконані  зобов’язання,   –   до   виконання   зобов’язань   або розв’язання  спору  за  погодженням  сторін у передбачених законом випадках,  чи забезпечення  зобов’язань  заставою,  якщо  інше  не передбачено міжнародним договором України;
       3) проти  нього порушено кримінальну справу,  – до закінчення провадження у справі;

       4) він  засуджений  за  вчинення  злочину,  –   до   відбуття покарання або звільнення від покарання;
       5) він  ухиляється  від виконання зобов’язань,  покладених на нього  судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), – до виконання зобов’язань;{  Підпункт  5  пункту  22 із змінами, внесеними згідно із Законом

  N 536 ( 536-2011-п ) від 25.05.2011 }

       6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості,  – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;
       7) він  підлягає  призову на строкову військову службу,  – до вирішення питання про відстрочку від призову;
       8) щодо нього подано цивільний позов до суду, – до закінчення провадження у справі;
       9) він   перебуває   під  адміністративним  наглядом  органів внутрішніх справ, – до припинення нагляду.
   
  які відповідно до законодавства обмежують моє право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, немає, оскільки: я, не засуджена за вчинення злочину; я не перебуваю під адміністративним  наглядом  органів внутрішніх справ; проти мене не порушено кримінальну справу.
   
  Також повідомляю проте, що відповідно до Закону України „Про захист персональних даних” даю свою згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення перевірки інформації про відсутність у мене судимості для виготовлення відповідної довідки та видачі мені в подальшому паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

  дата                                                                                                  підпис

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Нормально =)
   Правда, багато тексту (у витязі) відволікає від основного месседжу, який викладено у останніх 2 абзацах. Тому я б радив або без витягу писати, або його якимось дрібним шрифтом (посилання на реквізити документу, по ідеї, має бути достатньо)

  • avatar
   Bolinni
   10 років тому

   Я бы не был так категоричен в этом утверждении, касательно что того что паспортная служба заказывает справки о наличии или отсутствии судимостей.

   На самом деле никаких справок они не заказывают, в том виде которые они требовали (или требуют еще) от гражданина. Все процедуры описаны по порядку оформления загранпаспорта указаны в Порядке утвержденном Приказом МВДУ №1603 от 21.12.2004.

   Согласно пунктов 10-12 паспортная служба самостоятельно осуществляет проверку наличия или отсутствие обстоятельств, которые ограничивают право выезда гражданина за границу. Такая проверка “протягом п’яти робочих днів” “здійснюється вказаними територіальними органами та територіальними підрозділами через відповідні управління (відділи) інформаційних технологій ГУМВС, УМВС” и “про результати перевірки на зворотному боці заяви-анкети проставляється штамп (додаток 6) і робиться відповідний запис, що скріплюється підписом працівника, який проводив перевірку” в котором (штампе) указывается “Підстав для тимчасової відмови у видачі паспорта/проїзного документа немає”

   Как видно из всего этого, в материалах дела (согласно Приказа 1603) по оформлению и выдаче загранпаспорта справка о наличии или отсутствия судимостей отсутствует.

   Она (справка) в материалах дела может появиться только если гражданин по своему личному желанию такую справку предоставит, и согласно пункта 4 указанного Порядка “усі документи, пов’язані з оформленням паспорта/проїзного документа, долучаються до заяви-анкети”

   И заметьте – везде речь идет про “заява-анкета”, а не про “анкета отримувача паспорта”. В то же время работники паспортной службы усердно пытаются переубедить граждан, что “заява-анкета” не нужна, и что они сами должны оформлять “анкету отримувача паспорта”. Такая фраза будет сравнима с утверждением что кофе нужно пить без сахара на основании фразы: “сахар в кофе ложить не нужно так как чай с молоком”. 

 • avatar
  Oleksandr
  10 років тому

  Отже з наведеного нижче виходить, що ніяких заяв писати не треба?
  Коли їздив, то також не зареєстрував заяву. Виявилось, що їм необхідні ще й копія паспорта. Тож цікавить, ви звичайним листом посилали, та як зазначали адресата, чи поштарі самі розбираються?

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  ДП “Інформ-Ресурс”, яке займається здирництвом у паспортних столах (в тому числі – посередництво у виготовленні довідок про несудимість) подали позов до суду на “Демократичний Альянс” – вимагають компенсації 100 000 грн за шкоду діловій репутації:  
  http://dem-alliance.org/news/zdirniki-pasportni-stoli-hochut-vid-demaljans-100-tisjach.html

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Є перше рішення суду проти ВГІРФО – громадяни не мають платити за бланк закордонного паспорта! Тобто ви за законом маєте право на отримання закордонного паспорту за 257,15 грн. Сьогодні в Донецьку суд ухвалилив рішення на користь громадянина України у позові проти ВГІРФО https://www.facebook.com/STOPsvavilly/posts/502227699788752

 • avatar
  Bolinni
  9 років тому

  Ось доказ для усіх – http://reyestr.court.gov.ua/Review/29311769

  За оформлення закордонного паспорта людина зобов’язана віддати лише державне мито!
  .
  Вимоги паспортних служб щодо замовлення платних послуг ДМС (раніше ВГІРФО) 87,15 та 120 грн були і є неправомірними!
  .
  “…позивач (громадянин України), з метою оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, надав: заяву-анкету, паспорт громадянина України, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, дві фотокартки 3,5 х 4,5, квитанцію про сплату державного мита в розмірі 170,0грн.”
  .
  “Ані вказаним Законом, ані зазначеними Правилами не визначено обов’язок особи сплачувати будь-які інші платежі під час оформлення та видачі паспорту.” – визначено в рішенні суду.
  .
  “Правовий аналіз вказаної постанови КМУ (№1098 від 26.10.2011) свідчить про те, що платні послуги можуть бути надані за заявою особи, тобто за наявності у неї бажання отримати таку послугу, а не про обов’язковість замовлення такої послуги з метою, зокрема, оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон.”

  “Таким чином, оскільки порядок оформлення та видачі паспортів визначено Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України та Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, відповідач (ГІРФО, ДМС) був позбавлений можливості вимагати у позивача (громадянина України) будь-які інші документи (платежі), окрім тих, що зазначені у вказаному Законі та Правилах.”

  “Крім цього, представник відповідача не зміг пояснити суть послуги, яка полягає в оформлені та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон, вартість якої становить 87,15грн. Таке питання є актуальним з огляду на те, що особа, яка виявила бажання отримати паспорт, сплачує державне мито у розмірі 170грн. за оформлення та видачу паспорту громадянина України за виїзду за кордон, про що зазначено вище. Тобто, якщо приймати до уваги доводи відповідача про необхідність сплати послуги вартістю 87,15грн., то існує подвійна оплата одних і тих же дій (послуг) відповідача.”

 • avatar
  .Коля
  7 років тому

  Чому в мене вимагають анкету на довідку двома мовами, я не володію російськой. Який нормативний акт це вимагає?