• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Чи можливо оформити закордонний паспорт у Броварах?

Квітень02/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Минулого року ми досліджували, що потрібно для отримання закордонного паспорта у Броварах та виявили, що у нашому паспортному столі протиправно вимагають довідку про відсутність судимості, хоч закордонний паспорт видають і без неї.

Минув рік, і в рамках кампанії «Стоп свавіллю у паспортних столах», започаткованої Демократичним Альянсом, ми вирішили перевірити, чи стало для броварчан простіше оформити закордонний паспорт.

Графік роботи

Раніше відділення громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб підпорядковувалось Міністерству внутрішніх справ, однак минулого року було створено Державну міграційну службу, яка тепер і опікується цими питаннями. Місце розташування і керівництво у Броварах не змінилося, змінилися лише вивіски та режим роботи – наприклад, по суботах вони тепер працюють до 13:00, а не до 14:00, як це було минулого року.

Паспортний стіл Бровари

Які документи необхідно подавати

Перелік документів, які необхідно подавати для оформлення закордонного паспорту, у порівнянні з минулим роком, не змінився:

Перелік документів
1) Паспорт + копії окремих сторінок паспорту (сторінок 1-2; сторінок 3-4 або 5-6, якщо вони заповнені; сторінки з адресою прописки/реєстрації)
2) Ідентифікаційний код (оригінал!) + копію коду
3) Три сплачених квитанції: держмито, за бланк та за додаткові платні послуги.

В окремих випадках можуть знадобитись додаткові документи, зокрема:
– якщо ви юнак призовного віку, то вам знадобиться ще довідка з військкомату до 25 років (якщо ви не служили) або копія військового квитка (якщо служили);
– для внесення дитини віком до 5 років до закордонного паспорту батьків також необхідно подати 2 фотокартки дитини, свідоцтво і ксерокопію свідоцтва про народження дитини + додатково сплачену квитанцію;
– при оформленні другого закордонного паспорту потрібно мати при собі перший закордонний паспорт, а також ксерокопію першого розвороту та відкритих віз, + додатково сплачену квитанцію.

passport 2 passport 3

Вартість оформлення закордонного паспорту

Порівняно з минулим роком, вартість оформлення закордонного паспорту зменшилась на 30 гривень – з 407,15 грн до 377,15 грн. Зокрема, від громадян, які хочуть отримати паспорт, вимагають сплати трьох платежів: держмито, за бланк та за додаткові платні послуги.

НАЗВА ПЛАТЕЖУ

У звичайному порядку (за 30 днів)

За 10 днів

Державне мито

170 грн

340 грн

За бланк

120 грн

270,00 грн

Додаткові платні послуги

87,15 грн

174,30 грн

ЗАГАЛОМ

377,15 грн

784,30 грн

ДОДАТКОВО
за внесення даних про дитину   (дітей)

18,63 грн

37,26 грн

за оформлення другого   закордонного паспорта

60,17 грн

120, 34 грн

Довідка про відсутність судимості

На жаль, від броварчан і досі вимагають подання довідки про відсутність судимості, оформлення якої, як ми з’ясували минулого року, є необов’язковим. Вимога оформлення цього документу створює купу неприємностей для громадян: чекати її необхідно від 10 до 20 днів, термін її дії обмежений, а іноді за неї ще й вимагають гроші.

Минулого року для отримання довідок про відсутність судимості броварчан направляли у спеціальне «вікно №5», де громадянам пропонували або самостійно поїхати у Київ за адресою вул. Воздвиженська, 4-А і отримати довідку безкоштовно, або сплатити визначену суму, зачекати 10-20 днів, і аж після цього продовжити оформлення паспорту.

Довідка про відсутність судимості

Судячи з інформації, розміщеної зараз на стендах, віконце №5 довідками більше не займається. Натомість громадянам пропонують три опції:

 • як і раніше, оформити довідку у Києві на вул. Воздвиженській, 4А;
 • отримати довідку у Броварському МВ ГУ МВС (вул. Кірова, 24, каб.100);
 • … або оформити її у кабінеті №2 (кабінет інспектора, який перевіряє документи).
Інспектор ДМС
Інспектор ДМС

На яких умовах інспектор оформлює такі довідки – залишається загадкою, оскільки інформації ні про ціни на послуги, ні про терміни очікування на стендах немає. Мало того, інспектор погоджується оформити довідку далеко не кожному: наприклад, нам вона відмовилась навіть називати ціни. Як повідомили люди у черзі, вартість такої «допомоги» інспектора була в межах 60 грн, оплата через банк. Також розповідали про випадки, коли «безкоштовні» довідки інспектора не влаштовували, бо вона діє обмежену кількість днів, а інспектор буцімто не встигає опрацювати документи за цей час – натомість відвідувачам пропонували замовити платну довідку «на місці».

Підтвердити або спростувати цю інформацію ми не можемо, але просимо броварчан, яким пропонували оформити довідку у кабінеті №2, зв’язатися з нами через соцмережі або за адресою info(at)pravo-znaty.org.ua для з’ясування подробиць

П’яте колесо до воза?

Якщо читач ніколи не був у броварському паспортному столі, то хочемо коротко описати, що там відбувається: вузький коридор, кілька кабінетів, розташованих один напроти іншого (каб.№2 та №8), два натовпи людей, які стоять у чергах в кабінети. Закордонними паспортами займається інспектор у кабінеті №2, обслуговувати людей вона не дуже поспішає: по 10-15 хвилин на одного відвідувача. Кілька разів вона виходила і голосно повідомляла, щоб без довідок про відсутність судимості не заходили, але люди не могли зрозуміти: адже на стендах написано, що ця довідка якраз і оформлюється у кабінеті №2(!)

Черга у броварському районному відділі управління ДМС у Київській області
Черга у броварському районному відділі управління ДМС у Київській області

Але найпринизливішим у цій ситуації є те, що закордонних паспортів у Броварах не виготовляють! Інспектор у Броварах навіть не приймає документи: вона просто перевіряє їх наявність та надає консультації (фактично броварчан просто дезінформують про те, що необхідно оформлювати довідку про відсутність судимості, і створюють атмосферу, у якій людина готова сплатити вдвічі, втрічі більше, аби лише вирватись із цього пекла). Після перевірки інспектор розповідає відвідувачам, що з цим пакетом документів необхідно їхати до Управління ДМС у Київській області (м. Київ, вул. Петропавлівська, 11), де вже й прийматимуть документи та фотографуватимуть громадян.

Управління ДМС у Київській області
Управління ДМС у Київській області

Насправді громадяни можуть одразу їхати до Управління ДМС у Київській області з пакетом документів і не витрачати свій час та нерви на те, щоб інспектор у Броварах лише переглянула документи та з суворим виглядом сказала, що відсутня довідка про відсутність судимості, яка насправді нікому не потрібна (на сайті Державної міграційної служби – також ні слова про довідку)

Як повідомила начальниця броварського РВ УДМС у Київській області Петрик Лідія Володимирівна, у разі відсутності довідки в обласному управлінні можуть самостійно перевірити наявність судимості. Вона запропонувала нам одразу підписати згоду на обробку персональних даних, яка необхідна згідно до Закону України «Про захист персональних даних», і докласти її до пакету документів.

Згода на обробку персональних даних
Згода на обробку персональних даних

Лідія Володимирівна вибачилась за всі ці незручності, які завдають стільки клопоту і броварчанам, і самим працівникам ДМС. «Вже кілька років ми очікуємо на необхідне обладнання для того, щоб мати змогу самостійно перевірити відсутність судимості, сфотографувати громадян та прийняти документи» – зазначила вона – «Однак, поки що безрезультатно».

У тому вигляді, у якому він зараз існує, броварський РВ УДМС приносить броварчанам, які хочуть оформити закордонний паспорт, більше клопоту, аніж користі. Через вигадані довідки про відсутність судимості та шалені черги, процес оформлення закордонного паспорту може затягнутися на кілька місяців, замість визначених законом 30 діб.
Ми радимо броварчанам самостійно підготувати необхідний пакет документів і одразу подавати їх до обласного управління. А у броварському райвідділі замість таємничого «кабінету №2» достатньо було б посадити консультанта, який просто надавав би консультаційні послуги – швидко і без черг.

P.S. Варто зазначити, що постановою Кабміну, яка регулює правила оформлення закордонних паспортів, передбачена лише сплата держмита (у розмірі 170 грн). Плата за додаткові послуги та за бланк паспорту не передбачена. За минулий рік активістами Демократичного Альянсу неоднократно було доведено у судах різних інстанцій, що ДМС зобов’язана виготовити закордонний паспорт за 170 грн.
На жаль, наразі єдиний спосіб оформити закордонний паспорт за 170 грн – це звертатися до суду. Якщо у громадянина немає часу або бажання це робити, доведеться погоджуватися на суму 377,15 грн.

Про оформлення закордонного паспорту у 2015 році читайте тут: Як оформити біометричний закордонний паспорт у Броварах без зайвих черг

 • avatar
  Aleksey Litosh
  9 років тому

  Когда изготавливал паспорт в Броварах, мне подсунули квитанцию на оплату страховки на счет харьковской частной фирмы в размере 78 грн. Козлы.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   У суботу я розпитував людей у черзі – зараз, здається, вже не пропонують. Або дуже переховуються. Можливо, підсовують разом з квитанцією за оформлення довідки про несудимість.

   • avatar
    ybabenko
    9 років тому

    А оплачивать можно через любой банк? Или с этим тоже могут возникнуть проблемы?

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     У багатьох відділках (наприклад, в Одесі) починають вигадувати, що оплачувати можна лише через певні банки. Брехня. Це звичайна платіжка, оплачуйте у будь-якому банку

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Отримав коментар в Однокласниках – кажуть, що виготовлення довідки про несудимість за 10 днів обійшлось у 109 грн:
  “Я делала паспорт в Броварах, но я заплатила 415 грн, а не 377, (комиссия банка) и справка 109- за 10 дней. Очереди сумашедшие… Справку заказывала в 8 каб. Отстояла очередь чтобы взять доверенность и анкету, потом чтобы сдать вместе с квитанцией, еще одна очередь через 10 или 20 дней, отдать документы, квитанции на паспорт и получить талончик на сканирование. Я стояла в очереди 4 часа. Паспорт должен был быть готов 26.02.13. Но еще нету”

  • avatar
   Хоменко Игорь
   9 років тому

   Вам не надоело людям портить жизнь! Вы борець за справедливость, честности и порядочности. Хотите отстаивать свои права, так делайте это не сдесь, а идите в верховную раду или в кабинет министров. Что кишка тонка? Нашли с кем бороться.

   • avatar
    Alina Dyachenko
    9 років тому

    Тобто те, що місцеві чиновники псують життя броварчанам, то нехай, а от “псувати життя” цим чиновникам у вигляді змушування їх виконувати закон та не порушувати права людей – то зась? ))
    Як на мене, то за справедливість, чесність та порядність слід боротись на всіх рівнях – на державному, на місцевому та навіть на особистому ;-)
    А замість фраз типу “кишка тонка” на нашу адресу, краще спробуйте самі щось десь вирішити чи змінити на краще – на будь-якому рівні ;-)

    • avatar
     Хоменко Игорь
     9 років тому

     Вы тоже ничего не решаете и не решили с прошлого года. Сейчас не 1917 год. К сожелению есть руководители и исполнители.

    • avatar
     Хоменко Игорь
     9 років тому

     Я понял,что с прошлого года вы тоже ничего не решили. Вам не понравилось помещение, решите вопрос с просторным и комфортным для людей и с фотографированием. Прошол год, что сделали вы?

   • avatar
    Дмитро Карпій
    9 років тому

    Найкращий захист – напад? Я без поняття, хто такий Хоменко Ігор, і не люблю міряти людей, але Іллюхін (я так розумію на нього ця нападка) робить і так достатньо. Вже одним цим матеріалом зробив. І що таке псувати життя, краще вам не знати, коли за твою діяльність ти псуєш собі не лише нерви, а ще й здоров”я, на тебе нападають, б”ють братки й міліція… І тим не менше більший ефект і зміни йдуть не від політичних партій, а від громад. Саме їх боїться влада, саме від них вона задкує. А ви, бачу, ймовірно представник влади, міграційної служби, якому дісталось на горіхи за розголос. Тільки про себе й думаєте, бідненький.

 • avatar
  yavreil
  9 років тому

  Да ребят, Вы молодцы но… . Я не думаю, что Вы таким образом чего либо добьетесь ! Идите в высшие органы власти и поднимайте эти вопросы. Такое ощущение, что эти люди в миграцеонной службе к Вашему сведению, а не в паспортных “столах” сами принемают такие указания. Я и сам лично недавно делал загран паспорт. Да, огромные очередя, полно бумажек, но я его получил и забыл… . Поэтому мой Вам совет, иди к высшим органам власти… . )))

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Звичайно, Державна міграційна служба – я це чітко підкреслив на початку своєї розповіді і кілька разів згадував по тексту. “Паспортний стіл” – це звична для броварчан історична назва цього закладу, тому я її також використовую по тексту

 • avatar
  I.MagnaCharta
  9 років тому

  Дякую всім, хто має правильні відповіді. Перед тим ,як написати питання, я скопіювала перелік документів та уважно читала і статтю, коментарі, тощо. Але є громадяни, які вперше оформлюють закордонний паспорт, але , які або були в армії, або не були. Скажіть мені,будь ласка, які їхні законні дії? які запити їм самостійно оформлювати? які запити їм чи не їм надавати у пакет документів? чи мають вони за щось сплачувати(законно)?тобто який алгоритм їхніх дій?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Можливо, я не повністю зрозумів запитання. Якщо вірно зрозумів, то різниця у “служили-не служили” є лише для юнаків до 25 років: тоді вони повинні надати або довідку з військомату, або копію військового квитка.
   А щодо першого оформлення паспорту – так нічого особливого в процедурі немає

   • avatar
    Дмитро Карпій
    9 років тому

    Особисто стикався із замкненим колом, коли оформлював паспорт у Броварах. у 2012 році. Мені тоді було 24. Паспорт не видають без довідки з військомату, а військомат не видає довідки, бо призовного віку. 3 місяці казали підійти пізніше, за тиджень, за два, казали, що маєбути якась там людина – з нею і розмовляй про те, що ти не можеш з країни виїхати. “А може ти так від армії втікти хочеш?” Ставлення людського, звісно, до призовників жодного, поводяться, як збидлом. В результаті я пішов на скандал і вони мені видали довідку в обмін на те, що я з”явлюсь на медкомісію перед освннім призовом.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Світлано, це точно буде швидше!
  Досвід показує, що в обласній ДМС Вам запропонують оформити довідку про несудимість у них на місці, сплативши за неї кошти. Далі 2 варіанти: Ви погодуєтесь і максимально швидко отримуєте документи або Ви наполягаєте, що подаєте документи без довідки і потім, можливо, будуть якісь затримки, але врешті решт Ви все-таки отримаєте паспорт

 • avatar
  Ярослава
  9 років тому

  Два роки тому оформляла паспорт у Міжрегіональному центрі видачі паспортів: http://www.passport-ua.org/ua/. За мінімальні кошти й без усіляких зайвих довідок. Рівно за місяць паспорт був у мене на руках.
  Єдиний мінус цього центру – величезні черги. Проте в місцевих паспортних столах, гадаю, не менші…

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  В прошлом мес. ходила в каб №2-тоже сказали,что нужна справка про отсутствие судимости и послала за ней в райотдел( Кирова 100; вт, чт 10:00-13:00,делают 2 недели-приходить с копией паспорта), но направление в ОРВИ дала. я решила не ждать справки в обл ОРВИ все приняли и так.

 • avatar
  Викентий
  9 років тому

  Очень хорошее расследование провели ребята! Молодцы, спасибо! Вчера 07/08/13, был в Броварском паспортном столе, и вы знаете, ни на одном стенде я не заметил информации о справке о не судимости. Значит сработало, значит не зря вы добивались справедливости, молодцы!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Дякую, я також помітив у суботу, що зникли згадки про довідку. Прогрес є! Але, як мені розповіли в черзі, якщо зайти до інспектора, то вона каже, що потрібна довідка – і люди купують

 • avatar
  Викентий
  9 років тому

  И все же вопрос: Возможно ли собрав весь необходимый пакет документов (справку о несудимости не берем) и оплатив все квитанции, не заходить в наш паспортный стол, а сразу же ехать в Киев на Петропавловскую, 11?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Так, якщо Ви сплатили необхідні платежі і підготували всі документи (крім довідки про відсутність судимості), то можна одразу їхати на Петропавлівську 11. Щоправда, там можуть вимагати довідку про відсутність судимості. Необхідно їм пояснити, що це не Ваш, а їх обов’язок це перевіряти. Не забудьте підкріпити слова згодою на обробку персональних даних

 • avatar
  Викентий
  9 років тому

  Так дякую за “згоду про обробку перс.даних”! Завтра їду на Петропавлівську!
  Мені потрібно оформити за 10 діб, подивимся чи спрацює! Але, сьогодні в нашому пасп.столі мені сказали що треба їхати на Петропавлівську 6, (напевне тому, що у мене 10 денний строк), і саме там мені потрібно буде оплатити нашу улюблену довідку про несудимість, добре що буд.11, неподалік.))) Буду завтра розбиратись!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Будьте готові, що без довідки про відсутність судимості вони можуть почати вигадувати різні перепони, щоб затримати виготовлення паспорту

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Для інших читачів: Вікентію вдалось отримати паспорт без довідки. Ось що він розповів про свої пригоди на Петропавлівській:
   “Стоял в очереди с 9 до 16:00, очередь еле двигалась, собрались, народ взяли вилы и факела, и пошли на штурм!)) В кабинет управляющего, после чего все пошло как по маслу… Потом мне сказали чтоб я заплатил нашу любимую справку о не судимости за 93 грни еще какую-то хрень(толком не запомнил)!! Я отказался, в наглую! Послали в кабинет для фото, там тоже напомнили об этой справке, я опять отказался сославшись на заяву(которую ты мне дал) и ПРОКАТИЛО!))
   А вчера забрал свой загран в нашем Броварском пасп.столе, дкмал может здесь еще раз вспомнят о тех платежах, но нет! Все отлично! Никаких претензий!
   Спасибо!”

 • avatar
  Викентий
  9 років тому

  Я скажу що в мене кум журналіст і викличу Вас, Сергію!)))

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  ДП “Документ” виходить із темряви: відкрили офіційний сервісний центр, де можна і без довідки про відсутність судимості оформити паспорт. Щоправда, абсолютно офіційно сплативши 250 грн за послуги центру: http://dpdokument.com.ua/

 • avatar
  Оксана
  9 років тому

  Єдине, у чому погоджуюсь із паном Хоменком, так це те, що треба з ними боротися на вищому офіційному рівні. Тобто письмово скаржитися на порушення прав громадян і законодавства й на підставі офіційної відповіді організації вищого рівня домагатися дотримання законодавства.

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Здала документи на Петропавлівській,але без довідки про відсутність судимості-там все прийняли і сказали,що паспорт можна буде забрати в Броварах через міс. Але його немає і в каб № 2 сказали, що вони не забирають паспорти, якщо немає цієї довідки. Що тепер робити?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   По-перше, зайдіть на ось цей сайт: http://center-person.gov.ua/ , введіть свій ідентифікаційний код і переконайтесь, що Ваш паспорт вже виготовлено.

   Точно те саме говорили і Аліні Дяченко рік назад, що його не будуть забирати без цієї довідки. Але, як можете переконатися ( http://pravo-znaty.org.ua/byurokratichni-pereponi-podolano-zakordonniy-pasport-otrimano/ ) все ж таки видали без проблем.

   Якщо Ви згодні, то можемо написати разом відповідну скаргу до прокуратури на дії працівників ДМС, які протиправно відмовляють Вам у видачі паспорту.

   • avatar
    Ольга
    9 років тому

    Дякую за відповідь. Паспорт був виготовлений ще 19.08. На Петропавлівській 11 по тел мені сказали, що він у них і без довідки не віддадуть. Сьогодні я там була,паспорт віддали (в обмін на стару довідку про несудимість).

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     Вітаю з отриманням паспорту!
     Такі дії працівників ДМС є порушенням закону. Той факт, що вони погодились вам віддати в обмін на *недійсну* довідку про несудимість є ще одним доказом.

 • avatar
  voffka2000
  9 років тому

  Добрий день)) щойно прийшла з цього чудового місця – паспортного столу! Зайшла до кабінету №2 з документами, все показала і запитала, що потрібно оплатити. Бєлькова виголосила, що вартість паспорту буде трохи більше 500 грн та дала бумажку з сумами. Я вирішила не оплачувати та зателефонувала до міграційної служби. Оператор повідомила, що оплатити я маю всього лиш 377,15. Забігла до кабінету та почала випитувати прізвище у мадами, паралельно розмовляючи по телефону з оператором. Та зробила круглі очі і сказала навіщо це вам, кому ви хочете її назвати. Відразу ціна паспорту і знизилась до 377))) різниця, як виявилось, була не обовязковою)))
  Я ВСЕ ОПЛАТИЛА! Зайшла знову до Бєлькової і перше що почула: “Дзвонили до Іллюхіна? ну як ні то до його…” нічого не зрозуіла))) вона продовжила вичитувати як я себе негарно веду!!!! Раз така розумна то сама все роби. Підписалась на копіях, дала направлення на фото і разом з усім пакетом відправила додому…НІЧОГО НЕ РОЗПОВІЛА((( Будь-ласка поясніть що далі?? Бо я так розумію потрібно їхати з усім цим на петропавлівську і вже там робити??

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Так, якщо всі документи та платіжки підготували, то одразу на Петропавлівську – правда, там знову будуть довідку про відсутність судимості вимагати. Їм також потрібно буде пояснити, що Ви знаєте, скільки насправді коштує паспорт :)

   • avatar
    voffka2000
    9 років тому

    тож не обовязково чекати указаної на направленні дати?)) бо в мене стоїть аж 18,10,2013))) хочетьься пошвидше покінчити))

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     Так, необов’язково. Просто у робочий час під’їжджайте

     • avatar
      voffka2000
      9 років тому

      дуже дякую)))

 • avatar
  Мітенко О.С.
  9 років тому

  Ну я не знаю…) Мене все влаштовувало коли я оформлював паспорт. Без всіляких проблем оплатив квитанції там щось біля 500 грн, зробили, забрав і щасливий полетів з дружиною у відпустку))))

 • avatar
  Оксана
  8 років тому

  Підкажіть, будь ласка, як можна сплатити квитанції за держмито, бланк закордонного паспорта й послуги (377 грн)? Ці бланки повинна дати інспектор в Броварському паспортному столі? Чи треба знати тільки реквізити, а сплатити можна в будь-якому банку або навіть і через Інтернет?

 • avatar
  Ксенія
  8 років тому

  Пане Сергію, у Порядку
  провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, затвердженому Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 грудня 2004 року N 1603, знайшла пункти 10, 11, 12. Як на Вашу думку, чи є вони підтвердженням того, що громадянин не повинен надавати ніяких довідок про несудимість? Дякую.

 • avatar
  Андрей Филоненко
  5 років тому

  до 01.02.2017 можна було звернутись на будь-яку юрфірму, наприклад, сюди http://salex-lcc.com.ua/dovidka-pro-vidsutnist-sudimosti.html і одержати довідку за 1 день. На даний момент в сервісному центрі через 30 днів. Чи потрібна українцям така реформа?