• Сьогодні: П’ятниця, 9 Червня, 2023

Бюрократичні перепони подолано, закордонний паспорт отримано

Липень09/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Під час написання розслідування “Обов’язкова необов’язковість: за що не потрібно платити при оформленні закордонного паспортая була щиро впевнена, що оскільки довідка про відсутність судимості законом не вимагається і оскільки без неї у мене двічі (спочатку у броварському паспортному столі, а потім в обласному) прийняли документи, то свій новенький закордонний паспорт я отримаю без жодних проблем та перешкод через місяць-півтора після подання документів. Проте не так сталося, як гадалося… Та “перешкода” вивилась досить легко здоланною!

Коли через півтора місяці я навідалась у паспортний стіл, то мого прізвища у переліку готових паспортів не було, не було його і через тиждень, і через два. Відчувши, що щось тут не так, ми разом з Сергієм Іллюхіним пішли до каб. №2 до Белькової О. В., яка приймала у мене документи. Олена Володимирівна немовби нас і чекала:  спочатку вона заявила, що подасть до прокуратури скаргу на те, що ми її минулого разу знімали на відео (хоча, як ми вже знаємо, здійснювати відеозйомку у паспортному столі дозволяється), потім радісно заявила, що таки так, свій паспорт я не отримаю, оскільки не подала довідку про відсутність судимості (задоволене “А я ж вам казала!”), а без неї, мовляв, вона не може забрати мій уже готовий паспорт в області, бо його просто не віддають.

Після цього у нас відбувся черговий діалог про те, що громадянин цю довідку надавати не зобов’язаний, перевірку наявності судимості має робити підрозділ МВС, і з цим вона начебто погоджувалась, але починала розповідати різні історії про те, що були випадки, коли людина теж не подавала такої довідки, платила всі квитанції, їй виготовляли паспорт, а потім з’ясовувалось, що у неї заборона на виїзд закордон на 5 років через судимість. На що я їй сказала, що це правильно, бо людина приховала від працівників паспортного столу свою судимість, хоча згідно з законом повинна була повідомити про неї, тому збитки понесла з власної вини. Але чому доводити документально свою несудимість повинні переважна більшість громадян, які її не мали і не мають, і законом не зобов’язані? Запитання залишилось без відповіді.

І тоді пані Белькова скористалась останнім “козирем”, щоб покласти все ж таки на мене відповідальність за те, що мій виготовлений паспорт лежить у Києві, але забрати у Бровари його вона не може. Вона заявила, що це все через те, що я, мовляв, не написала згоду на те, щоб обласний “овір” сам здійснив перевірку моєї несудимості, адже мені про це казали його працівники. Я їй пояснила, що не зробила цього, бо ніхто з працівників ВГІРФО ГУ МВС України в Київській області не міг показати мені зразка цієї згоди. “Ну тоді їдьте на Петропавлівську, 11, розбирайтесь та забирайте свій паспорт самі“, – порадила працівниця паспортного столу.

Я про всяк випадок перепитала, чи точно проблема лише у цій моїй “згоді на обробку моїх персональних даних”, і вона відповіла “так”. Не маючи особливого бажання їхати до столиці та витрачати свій особистий та робочий час на те, щоб подати комусь якусь “згоду”, я відправила її рекомендованим листом на адресу: 04073, м. Київ, вул. Петропавлівська, 11:

Начальнику відділу ГІРФО ГУМВС
України в Київській області
Гаврилюку Василю Дмитровичу

Дяченко Аліни Олексіївни
АДРЕСА ПРОЖИВАННЯ
НОМЕР ТЕЛЕФОНУ

Я, Дяченко Аліна Олексіївна, даю згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення перевірки інформації про відсутність у мене судимості для виготовлення відповідної довідки.

ДАТА

Також я надіслала їм звернення з поясненням, чому я це роблю (про всяк випадок):

Відповідно до усних роз’яснень працівників відділу ГІРФО ГУМВС України в Київській області, які здійснюють прийом документів для виготовлення паспорту громадянина України для виїзду закордон, наданих мені у день подання документів 27 березня 2012 року, подання довідки про відсутність судимості не є обов’язковим, оскільки цього не вимагає закон.

Однак для того, щоб відділ ГІРФО ГУМВС України в Київській області міг перевірити відсутність у мене судимості, потрібно надати свою згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення відповідної перевірки.

Відтак у додатку до цього звернення міститься моя згода на збір та обробку моїх персональних даних для проведення відповідної перевірки.

…Рівно через місяць я забрала свій закордонний паспорт у броварському паспортному столі. Без жодних довідок та сплати додаткових квитанцій, не їздячи на “розборки” до Києва, а просто надіславши згоду листом. Ця “мікроперемога” бюрократичної машани тішить і водночас спонукає до подальших дій. По-перше, потрібно домогтись, щоб з переліку документів, необхідних для виготовлення закордонного паспорта забрали вимогу “довідки про несудимість”, зняли відповідне оголошенна у 5-му вікні, натомість написали жирним про те, що у разі навності судимості громадянин зобов’язаний про це повідомити. По-друге, щоб кожен не надсилав окремо згоду на власних персональних даних, зразок такої згоди має бути включений у перелік документів, які людина підписує безпосередньо на прийомі у пані Белькової. І по-третє…

Наприкінці нашої розмови з Оленою Володимирівною характер спілкування став більш приязним та майже дружнім (що для чиновників, на жаль, зазвичай нехарактерно), і вона відверто сказала, що краще б ми зайнялись тим, щоб у нашому броварському паспортному столі встановили систему фотографування, яка, до речі, колись у нас була, однак дуже недовго. “Бровари стоять першими у черзі на отримання цієї системи“, – запевнила Белькова, і додала: “Це б значно полегшило для броврачан процес отримання закордонних пасортів та заощадило багато часу“. І цим наштовхнула нас на одну думку, то ж чекайте незабаром ;)

Про стан справ у 2013 році читайте тут: Чи можливо оформити закордонний паспорт у Броварах?

 • avatar
  Andrey Ninichuk
  11 років тому

  И во сколько обошелся паспорт? 

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   407,15 – три платежі (перелік та суми ми описували ось тут: http://pravo-znaty.org.ua/zakordonny-pasport-brovary-instrukciya/ )
   Зараз це коштувало б вже трішки девешве (за бланк паспорту беруть менше)

   • avatar
    Nea
    11 років тому

     А сколько стоит вклеить фото ребенка в паспорт матери? Когда я в январе этого года оформляла загранпаспорт для себя (кстати , обошелся в 600 грн., я из Чернигова), мне сказали, что ребенка можно вписывать с 4,5 лет и платить за это нужно порядка 400 грн.

 • avatar
  Ярослава
  11 років тому

  еще бы отменить впаривание страховки всем подряд в Броварском парспортном столе. Дочь оформляла детский проездной, когда пришли его забирать, оказалось, что по умолчанию нами оплачена за 50 грн. страховка. Барышня, которая ее выдавала в 5 окне, на мои вопросы о том, зачем это делается, ответила, что  мы сами ее купили, а она только выдает. И если нас что-то не устраивает – нужно идти в 1 кабинет. Я даже пошла, но в 1 кабинете в рабочее время был почему-то обед, и я решила, что мои нервы и время дороже, чем 50 грн, отданные за навязанную нам страховку. Понимаю, что стоило бы получить хотя бы комментарий от начальника паспортного стола, но мы с ней работаем в одно и то же время, и тратить свое рабочее время на общение с ней – удовольствие сомнительное

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Так, страховка – це окрема тема.
   Теоретично у них все начеб-то законно – коли людина звертається у вікно №5, щоб спитати, що їй НЕОБХІДНО оплатити для оформлення паспорту, то їй дають перелік послуг, які вона ДОБРОВІЛЬНО може у них замовити.
   Коли я почав розпитувати дівчину, то вона обурилась, що вона взагалі не повинна нікого ні про що інформувати, а якщо запитують, то вона дає перелік того, що вони пропонують. Але в переліку не сказано, що це необов’язкові платежі – це неправильно

 • avatar
  Ярослава
  11 років тому

  теперь попробуем воспользоваться навязанной нам страховкой – примут ли турагентство и посольство ее при выдаче визы

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   Ну, страховку (якщо вартість Вас влаштовує), можна і придбати, якщо Ви плануєте одразу їхати закордон. Інше питання – навіщо страховка тому, хто просто собі документ виготовляє і найближчим часом нікуди не збирається?..
   Сподіваюсь, турагенція прийме страховку. Відпишіться, коли матимете результати, будь ласка ;)

   • avatar
    Bolinni
    11 років тому

    А хтось страховку отримував взагалі після оплати квітанції, яку “впарили” в паспортній службі?

    • avatar
     Alina Dyachenko
     11 років тому

     До речі, слушне запитання )

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     11 років тому

      При мені один хлопчина забирав у “віконці №5”: щось намагався розпитати про умови і т.ін., дівчина сказала, що вона не в курсі, там все написано у полісі :)

 • avatar
  Igrozav
  11 років тому

  А мені дуже сподобалося мати справу з Оленою Володимирівною відразу, дуже людяна, на відміну від інших співробітників паспортних столів, не полінувалась все розповісти, сходити в інший кабінет за зразками. 

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Абсолютно погоджуюсь: і з Оленою Володимирівною, і з начальницею паспортного столу дійсно приємно розмовляти. Насправді ми ж розуміємо, що ці довідки їм тим паче не потрібні – гроші йдуть “нагору”.
   Але потрібно якось це вирішувати, спробуємо разом щоь придумати

   • avatar
    Bolinni
    11 років тому

    “Насправді ми ж розуміємо, що ці довідки їм тим паче не потрібні – гроші йдуть “нагору”.”Тим не менше, навіть якщо з посадовцем приємно спілкуватись і він вимушено вічливий з громадянином, це не робить його не причетним до корупційної схеми вимагання грошей у населення і не звільняє його від відповідальності – бо саме через таких посадовців та саме їхніми руками ця схема реалізується – і поки такі посадовці самі не припинять цього робити або їх не заставити – будуть усі і далі бігати платити за платні послуги (які можно було б і не замовляти а самостійно принести 2 фотокартки 3.5х4.5 см та власноручно заповнити та роздрукувати заяву-анкету), страховки, нікому не потрібні довідки про несудимість (навіть паспортна служба таку довідку не замовляла ніколи – це окреме питання яке за потребою можу освітити) та легалізацію через фірми-присоски ДП “Документ” за фіктивні послуги.

 • avatar
  Andrew
  11 років тому

   +100500!

 • avatar
  Артур
  10 років тому

  Подскажите ,мне что делать ,я пришол в паспортный а мне сообщили что это будет стоить 520 гривень ,это они отминусовали страховху .А 100грн зауслуги ,то что они внисут меня в базу за фотографии .Как поступить?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Це точно не в Броварах, напевно: у нас стільки не просять.
   А які саме платежі вимагають сплатити?

 • avatar
  Артур
  10 років тому

  Подскажыте что делать .Хотел сделать загран в г.Ковель .Запели 600 когда я сказал что знаю что это дешевле ,то прозвучало в мою сторону такое -“тогда мы сделаем не быстрый и без страховки за 520” =) Когда я спросил что туда входет то кроме 3-ох пунктов еще сказали за довидку о несудимости ну и 100 за его услуги это как он сказал (за то что сделаю фото ,внесу в базу даных нк и тд. тп)Думаю тема интересная помогите так как очень хочеться добится результата  P.S: С нетерпением жду ответа …

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Артуре, просто відмовляйтесь від сплати інших платежів. Сплатіть держмито, послуги 72 грн і за бланк паспорту. Цих 3 платежів у будь-якому відділенні ДМС має бути достатньо. Вимагайте, щоб прийняли документи. Відмови не буде.
   Дехто навіть примудрився лише держмито сплатити і паспорт отримати, довівши, що плата за послуги і за бланк – необов’язкові

 • avatar
  Петр Ивановенко
  10 років тому

  Аліна Дяченко, вам нужно было не сомнительные разрешения писать, а жалобу в прокуратуру на незаконные действия
  сотрудника ДМС. Получатель загранпаспаорта НЕ ДОЛЖЕН оплачивать, или
  приносить, или давать какие либо разрешения касающиеся справки о
  несудимости. Это все ОБЯЗАННОСТИ сотрудников ДМС.