• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

Як зробити закордонний паспорт у Броварах: покрокова інструкція та поради з досвіду

Квітень03/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

 Для того, щоб стати „громадянином світу” та мати можливість подорожувати різними країнами, громадянам України потрібно отримати закордонний паспорт. За великим рахунком, процедура оформлення паспорта громадянина України для виїзду закордон – проста. Однак є кілька нюансів, які обов’язково треба знати тому, хто планує нарешті зробити такий документ або у кого термін користування закордонним паспортом добігає кінця. На власному досвіді ми вирішили перевірити, як проходить процес отримання „квитка у світ” у паспортному столі м. Бровари.

Куди йти?

Одразу ж зазначимо, що інформація про те, що закордонний паспорт „відтепер” можна зробити у Броварах, не виїжджаючи до Києва – про що кілька років тому багато писалося у муніципальних газетах – не підтвердилася. Фотографуватися та подавати документи все одно доведеться в обласному ВГІРФО ГУ МВС України в Київській області, який знаходиться у Києві на вул. Петропавлівській, 11. А от отримати консультацію, сформувати пакет обов’язкових документів та взяти направлення на фотографування можна у рідному місті. Тут же потім можна буде забрати і готовий паспорт.

Графік роботи броварського паспортного столу, який розташований за адресою: бул. Незалежності, 3, досить зручний: прийом з питань оформлення закордонного паспорта проводиться у каб. № 2 або №4 по вівторках, середах, четвергах та суботах.

Які документи подавати?

По факту для оформлення паспорта громадянина України для виїзду закордон потрібно мати при собі:
1) Паспорт + копії окремих сторінок паспорту (сторінок 1-2; сторінок 3-4 або 5-6, якщо вони заповнені; сторінки з адресою прописки/реєстрації)
2) Ідентифікаційний код (оригінал!) + копію коду
3) Три сплачених квитанції: держмито, за бланк та за додаткові платні послуги.

В окремих випадках можуть знадобитись додаткові документи, зокрема:
– якщо ви юнак призовного віку, то вам знадобиться ще довідка з військкомату до 25 років (якщо ви не служили) або копія військового квитка (якщо служили);
– для внесення дитини віком до 5 років до закордонного паспорту батьків також необхідно подати 2 фотокартки дитини, свідоцтво і ксерокопію свідоцтва про народження дитини + додатково сплачену квитанцію;
– при оформленні другого закордонного паспорту потрібно мати при собі перший закордонний паспорт, а також ксерокопію першого розвороту та відкритих віз, + додатково сплачену квитанцію.

Скільки це коштуватиме?

Якщо ви оформлюєте закордонний паспорт у звичайному порядку (термін виготовлення – 1 місяць), то це загалом обійдеться вам у 407,15 грн. Якщо паспорт вам потрібен терміново, то за 10-денний строк його виготовлення вам доведеться сплатити майже вдвічі більше – 851,80 грн.

Якщо ви хочете виготовити другий закордонний паспорт, за це додатково доведеться сплатити 60,17 грн (строк виготовлення – 1 місяць) або 120,34 грн (за термінове виготовлення за 10 днів). До речі, якщо ви вирішили виготовити другий паспорт через те, що термін вашого документа добігає кінця, ви можете віддати старий паспорт, і тоді вам не доведеться сплачувати ці додаткові 60 чи 120 грн.

НАЗВА ПЛАТЕЖУ

У звичайному порядку

Для другого паспорта

За 10 днів

Державне мито

170 грн

170 грн

340 грн

За бланк

150 грн

150 грн

337,50 грн

Додаткові платні послуги

87,15 грн

87,15 грн

174,30 грн

ЗАГАЛОМ

407,15 грн

407,15 грн

851,8 грн

ДОДАТКОВО
за внесення даних про дитину   (дітей)

18,63 грн

18,63 грн

37,26 грн

за оформлення другого   закордонного паспорта

60,17 грн

120, 34 грн

 

З досвіду можемо сказати, що особливих черг на прийом не було. Ми подавали документи у суботу, прийом проходив досить швидко і в черзі стояло не більше 5-7 осіб одночасно. Також дуже зручно, що тепер безпосередньо у приміщенні паспортного столу знаходиться відділення банку і всі необхідні платежі можна сплатити на місці. Однак через те, що тут сплачують не лише за закордонні паспорти, а й за інші послуги, біля вікна банку зазвичай вишиковується чимала черга. То ж радимо сплатити квитанції завчасно у не такому завантаженому відділенні банку:

Державне мито у розмірі 170 грн платиться:
р/р: 31112097700005 – по м. Бровари
р/р: 31119097700149 – по Броварському району
отримувач: Броварське УДК
банк: ГУДКУ у Київській області, м. Київ
МФО: 821018
ЄДРПОУ: 37893158

За бланк у розмірі 150 грн платиться:
р/р: 31258272210713
отримувач: ГУ МВС України в Київській обл.
банк: ГУДКУ у Київській області, м. Київ
МФО: 821018
ЄДРПОУ: 08592218

За додаткові послуги у розмірі 87,15 грн та ін.:
р/р: 31258272210713
отримувач: ГУ МВС України в Київській обл.
банк: ГУДКУ у Київській області, м. Київ
МФО: 821018
ЄДРПОУ: 08592218

Стосовно пільг, то згідно з інформацією на стендах у паспортному столі, чорнобильці, інваліди ВВВ І та ІІ груп звільняються від сплати державного мита, а учасники бойових дій сплачують 50% державного мита та додаткових платних послуг.

Що далі?

На прийомі у громадянина перевіряють наявність всіх обов’язкових документів та дають заповнити заяву-прохання надати платну послугу на 87,15 грн. Квитанція про сплату за цю послугу чомусь міститься у переліку обов’язкових документів, хоча, як виявляється, ми „добровільно” просимо нам її надати після того, як вже сплатили за неї. І це не єдиний „сюрприз” у переліку „обов’язкових” документів, але про це – згодом.

Якщо ви оформлюєте другий паспорт і хочете залишити собі старий, то вас попросять написати заяву встановленого зразка, та знову ж таки дати письмову
”добровільну” згоду на „додаткові платні послуги”, які ви також вже сплатили.

Але менше з тим, при наявності всіх необхідних документів ви отримуєте скріплені степлером та підписані уповноваженим представником паспортного столу копії документів разом із направленням на фотографування до ВГІРФО на вул. Петропавлівській, 11. Прийомні дні: вівторок (з 10:00 до 17:00), четвер (з 10 :00 до 17:00) та п’ятниця (з 10:00 до 15:00). Конкретну дату вам призначає працівник паспортного столу безпосередньо у направленні. У ньому також міститься детальна інструкція, як краще дістатись на вул. Петропавлівську, 11 громадським транспортом.

Знаючи страшні легенди про довжелезні черги в обласному „ОВІРі”, ми поїхали займати чергу рано вранці у вівторок, і вже о пів на восьму ми були на місці і виявились другими у черзі. Десь до 9-ої ранку ми залишались другими, і лиш потім потік людей став суттєво зростати і на початок 10-ої вже складав близько 30 людей у черзі. В середньому за годину прийом проходило 7-8 людей, і десь через годину запрацював ще один кабінет, то ж черга стала просуватися вдвічі швидше. Попозувавши перед фотокамерою, підписавши ще кілька папірців, почувши оптимістичне „приходьте через місяць у своє місцеве відділення за паспортом”, ми б залюбки поїхали додому, якби не одне „але”.

І це „але” називається довідка про відсутність судимості. На власному досвіді ми переконались, що її не потрібно подавати ні у місцевому паспортному столі, ні в обласному “ОВІРі”, бо цей документ не вимагається від громадян чинним законодавством, однак чомусь досить часто міститься у переліку обов’язкових документів на інформаційних стендах. Для того, щоб з’ясувати правду, нам довелось поспілкуватись з начальником броварського паспортного столу та кількома працівниками обласної паспортної служби.

Читайте завтра наше розслідування під назвою “Обов’язкова необов’язковість: за що не потрібно платити при оформленні закордонного паспорта“, щоб дізнатись, у які “бюрократичні лабіринти” вас відправляють чиновники, щоб мати можливість заробляти на “обов’язково необов’язкових” послугах.

Про стан справ у 2013 році читайте тут: Чи можливо оформити закордонний паспорт у Броварах?

Про оформлення закордонного паспорту у 2015 році читайте тут: Як оформити біометричний закордонний паспорт у Броварах без зайвих черг

  • avatar
    Sergiy Bilousko
    11 років тому

    я сделал проще- заплатил пару гривен в турагенство за сбор документов, – потом забрал документы, поехал на Петропавловскую 11, сдал документы, сфотографировался, через 30 дней ( мне не срочно надо было) заехал забрал готовый паспорт. Обошлось всё в 650 грв. Октябрь 2011.

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Сергію, так справа ж у тому, що жодних документів збирати не потрібно: копія паспорту, копія ідентифікаційного та 3 платіжки. І сплачуєте 407,15 грн замість 650 грн.

  • avatar
    Oleg Dmytriienko
    11 років тому

    а пару лет назад еще была графа “Информационно консультационные услуги” и счет ЧП-шницы какой-то из Винницы…

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Часи змінюються – тепер МВС вирішило, що можна самостійно відмивати ці кошти через ДП Документ :)

  • avatar
    Loulyy
    11 років тому

    А що за “Додаткові платні послуги” ?:)

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Ніхто не знає :)
      Ці послуги є добровільними, але вони кожному підсовують папірець для замовлення цих послуг і без нього паспорт не виготовляють. 
      Це ще окрема тема для розслідування – добре хоч, що кошти спрямовуються на рахунок держустанови, а не якогось ПП “Рога і копита”…

      • avatar
        Loulyy
        11 років тому

        Десь в інтернеті гарно описано, що ці послуги не обов’язкові і аргументовано (пошукайте, теж буде корисно попрацювати у цьому напрямку).

        А що стосується невидачі паспорту, то чи справді він “затримався” у Києві (Ваша інша стаття)? Можливо варто використовувати ст. 201 КУАП (пригрозити поданням скарги і на співробітника який відмовляється видавати паспорт і на “київського” чиновника/ керівника відповідного відділу)? Штраф там невеликий, але хто захоче проблем? А ціна та сама – за рекомендований лист:)

        • avatar
          Alina Dyachenko
          11 років тому

          За великим рахунком дійсно сплачувати потрібно лише державне мито – 170 грн. За бланк паспорта, який є державною власністю, дійсно платити дещо дивно, хіба якщо ти його втратив або хочеш залишити собі. За додаткові платні послуги – це по суті за консультацію під час прийому документів  та бланки заяв про те, що ти добровільно сплачуєш за бланк паспорта та додаткові послуги :) І кажуть, що раніше саме так і було – платили лише держмито.

          • avatar
            Loulyy
            11 років тому

            Ну бланк теж дещо коштує, а мито, наскільки розумію включає в себе оплату за консультації та інші супровідні послуги) Тому оплата за бланк мені здається більш логічною ніж за якісь “додаткові послуги”. До речі, я за них не платила (нещодавно отримувала паспорт).
            Вони мабуть взяли моду з лікарень – там теж “просять” оплатити додаткові послуги “добровільно”

        • avatar
          Ярослава
          11 років тому

          Держпідриємництва роз’яснило, за що треба платити, а за що – ні: http://www.depo.ua/ru/vlast-i-socium/zakon-i-grazhdane/skolko-nuzhno-platit-za-zagranpasport_-chtoby-ne-pereplachivat_-oficialnaja-spravka.htm

          • avatar
            Bolinni
            11 років тому

            Вже давно всім було роз’яснено, що на підставі законодавчих актів, які регулюють процедуру оформлення та видачу паспортів громадян України для виїзду за кордон є лише один та єдиний обов’язковий платіж – це сплата держмита!

            Усі інші платежі, в тому числі і за будь-які платні послуги (в тому чіслі 87.15 грн) будь-яких підприємств не зважаючи на форму власності, а також платні послуги органів державної влади є виключно добровільними, та замовляються і оплачуються виключно за власним письмовим бажанням громадянина (треба дивитися, що та де підписуєте а не всліпу ставити свої підписи там де будь-хто вкаже – серед працівників державних структур не менше “шахраїв”, не варто сподіватися на їх чесність перед громадянином).

            Нажаль людям ці добровільні послуги пропонуються працівниками паспортної служби як “добровільно-примусові”. Не хочеш замовляти наші платні послуги – ми в тебе документи не приймемо, або приймемо та втягнено в бюрократичну тяганину з відписками. Сподіваючись, що людина робить все в останню мить і документ їй потрібно “на вчора” то цю людину ставлять “в позу” фактично змушуючи її замовляти платні послуги, які є добровільними. При цьому працівники паспортної служби намагаються “навішати на вуха”, що це передбачено законодавством, але в цьому випадку не уточнюють що ці послуги передбачені законодавством, яке не має прямого відношення до законодавства по процедурі оформлення та видачі документів, а є лише законодавством яким дозволяється відповідним органам надавати додаткові платні послуги, дії по яким не входять в прямі обовязки відповідних органів.

  • avatar
    Nataly
    11 років тому

    А мені ще банк у них сподобався (ще рік тому його там не було). Ніби зручно – каса поруч, нікуди бігти не треба. Тільки й комісія там – ух… Вписувала в уже готовий паспорт відомості про дитину.  Держмито – 8.50, і комісія 6.

  • avatar
    Bolinni
    11 років тому

    Зверніть увагу – плата “за бланк” або “плата за бланк паспорта” поза усілякими законами та нормативно-правовими актами!
    Вони самі собі взяли чистий лист бумаги – написали дурню якусь і зараз усім показують що це підстава для сплати 120 грн – як люди ведуться на усе це? Жахає те що, навіть коли людина сплатила це та отримала все ж таки паспорта, залишає все це іншим – нехай також платять, замість того щоб написати бодай якусь невелику скаргу до СБУ, наприклад, про те що в паспортній службі порушуються закони та людей змушують (примушують) подавати власні заяви про замовлення платних послуг.Ось тут трохи розписані думки щодо деяких нюансів: http://forum.od.ua/showthread.php?t=45196&p=29360860&viewfull=1#post29360860

  • avatar
    Андрій Гребініченко
    11 років тому

    хм а таке запитання, якщо мито я сплатив 2 роки тому, але якось не дійшло до завершення отримання. Чи можна його не сплачувати зараз (квитанції зберіг).

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Теоретично, напевно, можна… Але все ж раджу проконсультуватися у паспортному столі

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Андрію, зауваження: дані, що наведено у статті, трішки застаріли – зараз паспорт коштує трішки дешевше

      • avatar
        Bolinni
        11 років тому

        Сергію, вважаю за дещо некорректним вживання формулювання “паспорт коштує” “вартість паспорта” та інші похідні, виходячи з того, що паспорт не купується та не продається.

        Паспорт – це документ, який видається громадянину державою в тимчасове користування, після деякого часу користування паспортом, громадянин повинен здати паспорт назад державі (в випадку смерті власника паспорт здається до органу, який його видав іншими особами – родичами, наприклад).
        В нашому випадку мова йде не про вартість паспорта, а виключно про вартість стронніх послуг (фотографування, заповнення бланків квитанцій та інше), що не входить до прямих обовязків органів відповідальних за оформлення та видачу паспортів.

    • avatar
      Bolinni
      11 років тому

      Можна. У Вас є факт сплати відповідного державного мита, який підтверджується оригінало квитанції про сплату цього державного мита. Строків від дня сплати державного мита до дня подачі документів не існує. Існує вимога лишо щодо розміру сплати державного мита.
      Рекомендую про це навіть не згадувати у паспортній службі, бо як показує практика там працюють некомпетентні (звичайно можна потрапити і на компетентку людину, але вона не буде діяти в інтересах громадянина – бо керівництво не зрозуміє) і можуть наконсультувати Вам лише збільшення Ваших грошових витрат -а ніяк не зменшення.

    • avatar
      Bolinni
      11 років тому

      Можна. У Вас є факт сплати відповідного державного мита, який підтверджується оригінало квитанції про сплату цього державного мита. Строків від дня сплати державного мита до дня подачі документів не існує. Існує вимога лишо щодо розміру сплати державного мита.Рекомендую про це навіть не згадувати у паспортній службі, бо як показує практика там працюють некомпетентні (звичайно можна потрапити і на компетентку людину, але вона не буде діяти в інтересах громадянина – бо керівництво не зрозуміє) і можуть наконсультувати Вам лише збільшення Ваших грошових витрат -а ніяк не зменшення.

  • avatar
    Iaroslava Kornachevska
    11 років тому

    Підкажіть чи правильно я зрозуміла з пункту 5: щоб записати дитинку в паспорт треба сплатити 18 грн 63 коп??

  • avatar
    Iaroslava Kornachevska
    11 років тому

    хто знає точну суму для цього – підкажіть плз

  • avatar
    Толочко Татьяна
    10 років тому

    Начитавшись законодавства та чинних нормативно-правових актів, здійснюємо тільки два обов’язкові платежі:
    держмито — 170,00 грн.
    послуги служби ДДГІРФО МВС України — 87,15 грн.

    Оплата за бланкову продукцію (120грн,а у Броварах вона 150грн) відмінена постановою Кабінетів Міністрів України № 292 від 11.04.2012

    Як Ви можете коментувати?  

    Інформацію взяла з http://zahyst-prav.com.ua/zakordonniy-pasport/

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

       Офіційна позиція МВС – відміняли не повну вартість бланку, а лише надбавку 20% (30 грн), тому замість 150 грн вони тепер беруть 120 грн.
      На жаль, поки що мені не відомо про жоден прецедент в Україні, де вдалось оформити паспорт без оплати за бланк. Але плату дійсно відмінено постановою.

    • avatar
      Bolinni
      10 років тому

      Закордонний паспорт лише за 170 грн державного мито – доведено у суді!
      Рішення суду http://reyestr.court.gov.ua/Review/29311769 (яке вже вступило в силу) про неправомірні дії паспортної служби (ГІРФО МВС, ДМС України) щодо вимоги замовлення та сплати громадянами платних послуг 87,15 грн та плати 120 грн а також інших документів та платежів під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, та зобовязання оформити громадянину закордонний паспорт на підставі документів поданих у відповідності до вимог Правил затверджених ПКМУ №231 від 31.03.1995 з оплатою лише державного мита 170 грн.

  • avatar
    Bolinni
    10 років тому

    Ось доказ для усіх – http://reyestr.court.gov.ua/Review/29311769

    За оформлення закордонного паспорта людина зобов’язана віддати лише державне мито!
    .
    Вимоги паспортних служб щодо замовлення платних послуг ДМС (раніше ВГІРФО) 87,15 та 120 грн були і є неправомірними!
    .
    “Ані вказаним Законом, ані зазначеними Правилами не визначено обов’язок особи сплачувати будь-які інші платежі під час оформлення та видачі паспорту.” – визначено в рішенні суду.
    .
    “Правовий аналіз вказаної постанови КМУ (№1098 від 26.10.2011) свідчить про те, що платні послуги можуть бути надані за заявою особи, тобто за наявності у неї бажання отримати таку послугу, а не про обов’язковість замовлення такої послуги з метою, зокрема, оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон.”

    “Таким чином, оскільки порядок оформлення та видачі паспортів визначено Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України та Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, відповідач (ГІРФО, ДМС) був позбавлений можливості вимагати у позивача (громадянина України) будь-які інші документи (платежі), окрім тих, що зазначені у вказаному Законі та Правилах.”

  • avatar
    Ксю Козенюк
    10 років тому

    В мене є запитання. хочу в цю суботу піти оформляти собі паспорт. на рахунок того, що сплачувати необхідно лише держ.мито я все зрозуміла, але як поводитися в паспортному столі? бити себе в груди і доказувати що за таким-то законом це є неправомірним?? а що як мені взагалі не зроблять паспорт?? будь-ласка, порадьте, що робити. дякую!

    • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      На жаль, сплатити лише держмито вийде лише після звернення до суду. Тому не варто витрачати час і нерви у паспортному столі на це, без рішення суду вони не оформлять.
      Реальний варіант – сплатити лише 3 платежі (мито, за бланк і за послуги) на суму 377,15: http://www.passport-ua.org/ua/price.html
      Якщо у Вас вимагатимуть придбати страховку – просто відмовтесь, вони наполягати не будуть.
      Щодо довідки про несудимість – необхідно повідомити, що відділи ДМС самостійно повинні робити такі перевірки. Ви не повинні надавати такі довідки, навіть якщо їх Вам нададуть безкоштовно.
      Все буде в порядку – вони не мають права не зробити паспорт – робота у них така :)

  • avatar
    Mykola UA
    9 років тому

    Ще одне питання: В нетi на http://kv.dmsu.gov.ua/kv/pidrozdili1 знайшов 2 № телефонiв Броварського Паспортного Столу +38 (04594) 5-31-77, (04594) 4-06-47 ,та перший № не вiдповiдае,а другий № вiдповiв та це була приватна квартира. То ж що там за номер в них?

  • avatar
    Alexsandr Zagadum
    9 років тому

    думаю надо что бы кто то из близких занялся твоей проблемой.
    Если не ошибаюсь паспорт можно сделать без человека, с необходимым пакетом документов (хотя могу ошибаться).

    или как вариант: родные идут и снимают с учета в Украине, а те скажут какие бумаги надо для снятия с учета.

    А так у тебя проблема: просроченый загран паспорт не имеет уже цености, и считается уже не документом.

    тебя могут только депортировать, так что лучше получить паспорт США, а потом уже как гость вернутся в Украину, и 3-4 месяца оформлять все документы :(

    • avatar
      Mykola UA
      9 років тому

      “Если не ошибаюсь паспорт можно сделать без человека” – я таки
      дозвонился в паспортный стол. Мне объяснили что я должен сам прибыть в паспортный стол. Это значит – билет в одну сторону. Так что буду ждать американский паспорт,или нада продавать дом и переезжать в Украину…но я там теперь не выживу((.
      “..могут только депортировать” -не могут
      если не сделаю крупный криминал. За небольшой криминал или
      админ.нарушения депортации не будет. Я это узнал недавно на приёме в эмигрейшен.Но за пределами США американское правительство мои интересы не будет защищать – я не их гражданин – это значит что украинские чиновники,увидя что я от них зависим,вытрепают все нервы и карманы. Я ещё помню эту мразь – украинских чиновников.