• Сьогодні: Субота, 22 Січня, 2022

Як оформити біометричний закордонний паспорт у Броварах без зайвих черг

Липень13/ 2015
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Ще у квітні Державна міграційна служба України повідомила, що броварчани тепер можуть оформлювати біометричні закордонні паспорти, не виїжджаючи за межі міста. Чи дійсно це так? Скільки черг необхідно вистояти і як самотужки спростити цю процедуру? Автор на власному досвіді спробував розібратись у всіх тонкощах збору біометричних даних у Броварах.

Де та коли можна оформити закордонний паспорт

Місце розташування Броварського районного відділу УДМС України в Київській області залишилось незмінним: м. Бровари, бул. Незалежності, 3. Щоправда, для обслуговування громадян щодо питань із закордонними паспортами зараз облаштовано окремий вхід (праворуч від головного) з відповідною вивіскою.

Паспортний стіл - 11

Прийом документів та збір біометричних даних громадян здійснюється у кабінетах № 2 та № 3 у вівторок, четвер та суботу – у визначені години.

Паспортний стіл - 12

Стандартна процедура

Непідготовленому громадянину, який не знає з чого почати, доведеться вистояти у 4 чергах:

 • Кабінет №8 – тут надають консультації, перевіряють наявні документи, дають необхідні платіжки. Якщо Ви не наголосите, що хотіли б заповнити всі документи самостійно, то Вас відправлять до віконця №10, де надають платні послуги щодо формування пакету документів;
 • Каса банку – тут необхідно сплатити обов’язкові платежі і платежі за додаткові послуги, якщо Ви вирішили скористатись віконцем №10;
 • Віконце №10 – тут черга найбільша і найгірше організована: багато людей з різних питань, які паралельно стоять у кількох інших чергах. Тут Вам формують пакет документів для оформлення закордонного паспорту;
 • Кабінет №2 або №3 – саме тут інспектор формує заяву, робить фото, зчитує біометричні дані та підпис громадянина.

В цілому автор радив би непідготовленому громадянину готуватись витратити близько 6-8 годин, щоб вистояти у всіх чергах.

паспортний стіл (2)

паспортний стіл (1)

паспортний стіл (4)

паспортний стіл (3)

Спрощена процедура

Якщо завчасно підготуватись, сплатити необхідні платежі заздалегідь та самостійно роздрукувати і заповнити всі необхідні бланки та заяви, то Ви можете сміливо вирушати одразу до кабінету №2 або №3 і подавати пакет документів. В залежності від кількості людей у черзі це може у Вас зайняти від 20 хвилин до 1-2 годин. Зазвичай у ранковий час непідготовлена більшість стоїть у чергах у інші кабінети, тому це найзручніший час для подачі документів. Наприклад, 11 липня 2015 року (субота) о 10:00 біля кабінетів №2 та №3 не було ЖОДНОЇ людини.

Вартість біометричного паспорту

Вартість оформлення біометричного паспорту у Броварах складає: 561,47 грн.

Які платежі сплачуємо:

 • 170,00 грн – державне мито;
 • 391,47 грн – адміністративна послуга (сюди входить вартість бланка паспорту);

Якщо Ви бажаєте залишити старий закордонний паспорт, додатково сплачуємо:

 • 60,17 грн – адміністративна послуга;

УВАГА: реквізити платежів (номер рахунку) могли змінитись – перевірте їх у завчасно перед здійсненням оплати

rekvizits

Додаткові заяви та згоди

Для пришвидшення процесу оформлення документів у Броварах просять одразу підготувати та заповнити наступні документи:

 • Заява на оформлення паспорту та згода на отримання відбитків – завантажити »
 • Заява про відсутність обставин, що обмежують виїзд за кордон – завантажити »
 • Заява-доручення для збору та передачі персональних даних – завантажити »
 • Згода на обробку персональних даних – завантажити »
 • Запит щодо доступу до персональних даних – завантажити »

Роздрукувавши і підготувавши завчасно ці документи, Ви зможете значно зекономити свій час.

Повний пакет документів

Отже, до повного пакету документів для отримання біометричного паспорту входять:

 • Паспорт громадянина України (+2 копії)
 • Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (+1 копія)
 • Сплачені квитанції (див. вище)
 • Додаткові заяви та згоди (див. вище)
 • Існуючий закордонний паспорт, якщо є (+ 1 копія)

З цими документами можете сміливо вирушати одразу до кабінету №2 або №3 і оформлювати закордонний паспорт.

Як відбувається збір біометричних даних

У кабінеті інспектора облаштовано місце для фотографування, є дзеркало, щоб причепуритись. Роблять три фотографії, з яких Ви обираєте найкращу.

Паспортний стіл - 1

Після цього розпочинається непростий процес зчитування відбитків пальців. Непростий, тому що сканер не полюбляє холодні руки, тому радимо подбати завчасно, щоб Ваші пальці знаходились у теплі. Зчитуються відбитки лише двох пальців людини – по одному з лівої та правої руки. Переважно вказівний, а якщо не вдалось – то далі по черзі всі, окрім великого.

Паспортний стіл - 2

Після цього на цьому ж сканері необхідно розписатись за допомогою спеціального стилусу – цей підпис разом з Вашим фото знаходитиметься на першій сторінці паспорту.

В цілому процес нескладний, найбільше затримок виникає саме зі скануванням відбитків через несприйняття сканером прохолодних пальців. Типовою є ситуація, коли вся черга вболіває за людину, що ніяк не може «відскануватись», а потім з радістю зустрічає новину, що таки вдалось :)

Термін виготовлення біометричного закордонного паспорту

Стандартний термін виготовлення закордонного паспорту – 20 робочих днів.

Прискорений (дорожче на 257,15 грн, реквізити можна знайти на стендах) – за 7 робочих днів.

Також інспектори просять враховувати час на доставку до Броварів – близько тижня.

Перелік готових паспортів можна знайти біля кабінету №2, забрати біометричний документ можна у кабінеті №8 – зі своїм українським паспортом, з існуючим закордонним паспортом (якщо є) та зі своїми відбитками пальців.

Друга половина літа – дуже сприятливий час для виготовлення нового біометричного паспорту у Броварах. Чи то ажіотаж трішки спав, чи всі, хто поспішав зробити документи перед відпусткою, вже це зробили, а може допомогло те, що тепер документи приймають і в четвер – але черги стали дійсно меншими. Тому якщо Ви вже давно планували отримати біометричний паспорт, але ніяк не могли наважитись – зараз саме час.

Фото – Сергій Іллюхін і Микола Кожемяко

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  7 років тому

  Коментар від Тетяни Гаврилюк у мережі Facebook (https://goo.gl/pAxjYq) :
  Закордонний паспорт у Броварах роблять лише за місцем реєстрації. Чесно кажучи, була впевнена у зворотньому, бо біометричний паспорт і прописка речі ніби несумісні. Отож сьогодні зранку я прийшла на Незалежності, 3 до відкриття – о 8.25. Розпитавши в людей, зробила висновок, що з питань оформлення/видачі закордонних паспортів лише кілька осіб. Однак я помилилась. Ставши перед кабінетом №8 першою, мені та людям з моєї черги довелося доводити іншій черзі з 15 людей, які прибігли опісля звідкілясь (де вони теж всі гуртом займали черги і успішно гуртом же йшли), хто був перший. В результаті ми вирішили питання, пропускаючи по 1 з кожної черги. Але на це пішло немало нервів, часу, галасу, суперечок. Те ж саме відбувалося біля інших кабінетів. Більше того, у кабінетів №8 одна людина займається питаннями з оформлення закордонних паспортів, їх видачі і міграційних карток. Зрозуміло, що це не сприяє прискоренню процесу. Одним словом, мене відправили до Києва. В Паспортному сервісі на бульварі Шевченка мені знадобилось 1.20 хв і на 350 грн більше, щоб оформити біометричний паспорт. Так, не обіцяних 10 хв. Але там я чітко розуміла, яка я в черзі і скільки часу мені ще чекати. Найдовше довелось чекати (40 хв) на фотографування та оцифровування відбитків пальців. Однак в цей час можна спокійно погуляти вулицею, випити кави, води чи посидіти на лавці/ пуфі всередині…

 • avatar
  Fedor Nastenko
  6 років тому

  Пришел в субботу(07.11.15) к 8:40. Уже стояла очередь из человек 25. Половина из них пришла забрать паспорта, а другая – стояла в 10 кабинет за бланками.
  Мои бланки были заполнены дома, так что я пошел в 8 кабинет. Где мне сообщили, что консультации по загранпаспортам в нем не оказывают и направили в 23 кабинет.
  Во второй кабинет я попал без очереди, где у меня проверили бланки и выдали реквизиты банковских счетов в общей сумме 561,47 грн. Их отделение банка не работало, так что пришлось идти в Ощадбанк, комиссия которого составила 17грн.
  После этого я вернулся во второй кабинет (было уже около 10:30). Очередь была из 3 человек, которым нужны были только бланки и реквизиты.
  После передачи квитанций была заполнена моя анкета, сняты отпечатки (с первого раза), подпись и сделано фото. Это заняло не более 10 минут. Сказали что документы будут готовы приблизительно через месяц.
  В итоге на все ушло около полутора часа. Работой персонала остался доволен.

 • avatar
  Лариса Криштапович
  6 років тому

  Оформила все быстро, благодаря информации в статье, за это большое спасибо. А вот отпечатки пальцев сняли минут за 40 большим трудом. Теперь с 17 ноября паспорт получить не могу – повторно отпечатки не сканироваться не хотят. Что делать – никто не знает. Была там уже несколько раз – ничего не считывается. Паспорт готов – а забрать не могу. Ситуация тупиковая. Писала и производителю сканеров, и в миграционную службу – ответа нет. Поэтому совет всем, у кого с трудом сканируются отпечатки – лучше закажите обычный и не парьтесь потом с получением.

 • avatar
  Igor Fisenko
  5 років тому

  Хорошая статья. Только когда я 1н месяц назад был с вопросом оформления паспорта, мне заявили. “ВЫ рассчитываете на то , что у нас паспорт делается долго ближайшее время получения через 3ри месяца..!!!” Поехал в цент на Осокорках государственный. 1240грн. 7 мь дней. Здесь действительно цивилизация. Все быстро и с улыбкой (так бы везде). А у нас грымзы сидят, и наверное только взятку ждут…