• Сьогодні: Субота, 3 Грудня, 2022

Чи можна у Броварах зробити біометричний паспорт?

Січень28/ 2015
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Підписання угоди про асоціацію з ЄС відкриває для України багато нових переваг та перспектив. Серед  топових нововведень те, що наша країна стає на крок ближче до безвізового режиму з країнами ЄС.  Головною  вимогою європейської сторони для виконання плану дій з візової лібералізації стало запровадження процедури видачі паспортів з безконтактним електронним носієм, більш відомий, як біометричний паспорт. «Маєш право знати» вирішило дізнатися, чи зможуть броварчани зробити собі такий паспорт у місцевому відділенні міграційної служби та як взагалі відбувається процедура його оформлення.

Офіційно в країні оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон розпочалося 1 січня 2015 року, однак де-факто подавати документи громадяни змогли лише з 12 січня. У броварському паспортному столі прийом документів взагалі розпочався з 20 січня через так званий «тестовий режим», який був впроваджений для виконання підготовчої роботи та тестування інформаційної системи.

Відтепер громадяни в тому числі і в Броварах мають змогу самі обрати, який документ для виїзду за кордон оформлювати: на інформаційному стенді в місцевому “паспортному столі” поряд висять два оголошення з переліком документів – для оформлення звичайного закордонного паспорта та з безконтактним електронним носієм.

документи на паспорт

документи на паспорт 2

Пакет документів для оформлення біометричного паспорта абсолютно нічим не відрізняється від того, який потрібен для звичайного закордонного паспорта, окрім вартості: на даний момент він обійдеться дорожче на 57 грн.

Ціна на оформлення паспорту для виїзду за кордон дещо зросла порівняно з минулим роком. Загалом громадяни мають сплатити три платежі: державне мито – 170 грн, за надання адміністративних послуг – 87, 15 грн, за бланк – 204 грн (на звичайний закордонний паспорт, раніше бланк коштував 150 грн) або 261 грн (на біометричний паспорт).

Якщо ви плануєте невідкладну поїздку за кордон чи нагальне відкриття візи, зважте на те, що у броварському відділі міграційної служби не оформлюють закордонний паспорт у терміновому порядку, тобто процедура виготовлення здійснюватиметься протягом 30 діб.

Окрім цього, на відміну від попередніх років, у переліку необхідних документів не вказана довідка про відсутність судимості, через яку виникало безліч спірних питань. Але це не означає, що вона зовсім не потрібна: для отримання такої довідки необхідно підписати згоду на обробку персональних даних, тоді як інші внутрішні роботи беруть на себе працівники служби.

З усіма документами та сплаченими квитанціями броварчан чекають у кабінеті № 8 “паспортного столу”, де інспектор ДМС надає консультацію та формує «особисту справу». Після такої перевірки громадян зі сформованим пакетом документів направляють до Управління ДМС у Київській області (м. Київ, вул. Петропавлівська, 11), де зніматимуть біометричні дані та робитимуть фотографії на паспорт. До речі, можна і не гаяти час на «консультації» в місцевому відділі ДМС, а одразу їхати до Києва. Тим більше, що сьогодні, на жаль, безпосередньо в Броварах дані для біометричного паспорта не знімають, оскільки у броварському відділенні міграційної служби немає необхідного обладнання. Тому броварчанам все одно доводиться їхати в столицю.

Втім щодо цього маємо досить оптимістичні прогнози. Як повідомила “Маєш право знати” начальниця броварського РВ УДМС у Київській області Петрик Лідія Володимирівна, Бровари стоять перші на черзі в області на отримання необхідного обладнання не лише для фотографування, а й приладів для зняття біометричних даних. Міграційна служба  повідомила, що майже у всіх територіальних підрозділах повинна бути така апаратура, щоб зменшити ажіотаж в обласних відділеннях.

Зрештою, при оформленні закордонного паспорта в Броварах зручним є те, що після виконання усіх «пунктів», забрати готовий паспорт можна буде на місці – в броварському паспортному столі.

Маємо надію, що невдовзі броварському відділу ДМС пощастить отримати необхідне обладнання, на яке вже досить довго чекають, адже це значно полегшить процедуру оформлення закордонних паспортів, у тому числі і біометричних.

біометрика

Довідка:

  • Громадяни України можуть отримати три види паспортів для виїзду за кордон: один міститиме біометричні дані на електронному носії, другий також матиме електронний носій, втім без біометричних даних, третій – без електронного носія і відрізнятиметься від старого зразка лише дизайном. 
  • Біометричний паспорт міститиме електронний чіп, на якому записуватиметься інформація про особу власника, а також біометричні дані: цифрований образ обличчя, оцифрований підпис та відбитки вказівних пальців рук.
  • Біометричний паспорт не є обов’язковим і виготовляється за бажанням замовника, однак безвізовий режим буде поширений виключно на власників біометричних паспортів.

Продовження читайте у статті:Як оформити біометричний закордонний паспорт у Броварах без зайвих черг