• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Екскурсія за міліцейські ґрати: броварським школярам показали, як працюють правоохоронці

Березень20/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

міліція екскурсія 11Погіршення кримінальної ситуації серед броварських підлітків змушує батьків шукати нові підходи у вихованні своїх чад. Оригінальний спосіб перевиховання дітей ініціювала «Асоціація батьків м. Бровари», яка об’єднує актив батьківських комітетів різних закладів освіти в місті: школярів вирішили привести на екскурсію до відділку міліції.

Перша спроба дорослих по-новому вплинути на поведінку неповнолітніх була всередині січня. Тоді на екскурсію до Броварського міськвідділу міліції привели «важких підлітків»:  20 хлопців та 2 дівчини. Їм показували наручники, як знімають відбитки пальців, а також умови перебування в КПЗ – тобто все те, що на них чекає, якщо, не дай бог, вони потраплять за ґрати.  Як каже голова ГО «Асоціація батьків м. Бровари» Ігор Романенко, який є одним із ініціаторів заходів, направлених на профілактику злочинності серед неповнолітніх у Броварах, перша екскурсія в міліцію не дала очікуваного результату. Діти сприйняли це за цікаву гру і в школі зовсім нічого не розповіли своїм одноліткам про побачене, тож друга група туристів мала виправити попередню помилку.

міліція екскурсія 01

міліція екскурсія 03

міліція екскурсія 04

Тому і зібрали побачити життя міліції зсередини більш свідомих – голів шкільного самоврядування 9-11 класів. Цього разу було 12 дівчат та  2 хлопці. Здавалося б, що може зацікавити 14-16-річних юнок у професії міліціонера, окрім статних юнаків, тож на початку екскурсії підлітки толком і не розуміли, навіщо їх привели у міськвідділ. Однак по мірі того, як їхній мозок насичувався побаченим і почутим, думка про роботу правоохоронців кардинально змінювалась.

Спочатку представники кримінальної міліції у справах дітей показали дівчатам і хлопцям чергову частину, куди надходять повідомлення про скоєні злочини та інші небезпечні пригоди, що стаються в місті та районі.

міліція екскурсія 05

міліція екскурсія 08

міліція екскурсія 07

На 2-му поверсі міськвідділу на дітей чекали інструктори бойової та спеціальної підготовки полку міліції громадської безпеки особливого призначення. Із сюрпризом – арсеналом сучасної зброї та амуніції, який підлітків неабияк вразив: пістолети різної модифікації, рушниці, автомати різного калібру, набої, бронежилети, каски різного зразка. Як розповів старший інспектор Сергій Суржко, представлений бойовий арсенал є на озброєнні наших солдат, які несуть службу в зоні АТО.

міліція екскурсія 10

міліція екскурсія 09

Дівчата активно цікавилися вогнепальною зброєю, адже вперше наживо її бачили. Навіть змогли відчути на собі всю «ношу» солдатської служби. Найсміливішою виявилася Діана із ЗОШ №5, котру інструктори екіпірували як справжнього Термінатора.

міліція екскурсія 12

міліція екскурсія 06

Не довелося сумувати підліткам і на лекції інспектора кримінально-виконавчого відділу Державної пенітенціарної служби України  Євгена Гецька про шкідливість куріння, алкоголю та наркотиків. Власне, це була інтерактивна бесіда, з якої діти дізналися багато цікавих фактів, які в інтернеті ніхто б навмисне і не шукав: хто перший завіз цигарки на наш континент; що міститься в диму; що таке алкоголь; обговорювали фільм про наркоманію «Реквием по мечте». Відповів інспектор і на запитання молоді, що стосувалися утилізації вилучених наркотиків.

міліція екскурсія 13

Розмову в правовому руслі продовжив оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей міськвідділу Сергій Дупаков. Він розповів, що зараз на обліку в кримінальній міліції у справах дітей перебуває 14 неповнолітніх, переважна більшість з яких скоїла кримінальні правопорушення.

До слова: 25 лютого на вул. Короленка сталося масове побоїще між двома компаніями дівчат 7-11 класів ЗОШ № 2, 5, 8 та 9 – своєрідні розборки між Масивом і Торгмашем. Навіть було відкрито кримінальне провадження, та за згодою сторін закрито. А от слідство стосовно побиття дівчат 9-10 кл. ЗОШ №3, які наразі перебувають у лікарні, продовжується –  так батько з битою в руках захищав «честь» своєї доньки.

Дізналися діти і про наслідки перебування на обліку в дитячій кімнаті міліції – «грішним» досить довго доведеться «відмивати» свою заплямовану репутацію.

міліція екскурсія 14

міліція екскурсія 15

Далі на підлітків чекало не менш захопливе продовження екскурсії: спочатку їм показали автомобілі, на яких відбувається патрулювання, а потім усі вирушили на посилений пост охорони порядку та регулювання дорожнього руху, що знаходиться на міжнародній трасі в напрямку Чернігова на виїзді з села Семиполки.

міліція екскурсія 19

міліція екскурсія 17

міліція екскурсія 21

міліція екскурсія 22

Пост облаштовано з урахуванням усіх вимог в умовах війни, де в цілодобовому режимі несуть чергування 10 працівників полку міліції особливого призначення, ДАІ, Броварського МВ та кінолог. І хоча правоохоронці ретельно перевіряють кожну підозрілу автівку, без вівчарки Бой на блокпості ніяк: вона безпомилково знаходить вибухонебезпечні предмети, зброю та боєприпаси.

міліція екскурсія 20

міліція екскурсія 18

Начальник з охорони громадського порядку міськвідділу міліції Руслан Отрох розповів, як кілька днів тому броварські правоохоронці затримали групу жителів м. Ніжин, котрі в своєму місті здійснили збройний напад. Отже, на стратегічній артерії, що з’єднує Росію з Києвом, треба постійно тримати руку на пульсі.

міліція екскурсія 16

Додому підлітки поверталися переповнені враженнями. «Коли в країні відбуваються військові дії, дуже важливо бути впевненим у своїй безпеці, – ділиться своїми думками  Юрій зі школи №2. – Я  на власні очі переконався, що наші правоохоронці несуть службу професійно». Дівчата ж резюмували: у міліції служать найкращі.

Про побачене і почуте під час екскурсії голови шкільного самоврядування обіцяють обов’язково розповісти одноліткам, а Ігор Романенко запевнив, що це не останній такий захід для дітей. Окрім того, що спільно з відділом кримінальної міліції батьки посилять у школах профілактичну роботу з правопорушниками, найближчим часом ГО «Асоціація батьків м. Бровари» за участі неповнолітніх планує провести благодійну акцію на допомогу дитячим будинкам.