• Сьогодні: Четвер, 28 Березня, 2024

Громрада при управлінні освіти пропонує створити загальноміський фонд для благодійних внесків

Вересень29/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

У Броварах активісти продовжують наводити лад у сфері освіти. Ще в травні до цієї справи взялися члени громадських організацій, батьківських комітетів броварських шкіл і садочків та представники управління освіти. На черговому засіданні Громадської ради 22 вересня активісти розглянули низку питань: вступні та благодійні кошти, охорона у школах, єдиний офіційний фонд для внесків батьків, проблеми дітей з особливими потребами тощо.

Основу зустрічі склало питання благодійних внесків у дитсадках і школах. Ситуація наразі така, що дитячі навчальні заклади недостатньо фінансуються з бюджету. Кошти виділяють лише на заробітну платню вчителям і вихователям (плюс податки) та на комунальні послуги, періодично є цільові видатки на ремонт закладів – і це все. Проте освітнім закладам потрібні кошти на поточний ремонт, на миття підлоги та посуду в їдальні, на обслуговування техніки, потрібна охорона і т.д. Тому з батьків збирають так звані «благодійні» внески. Але не всіх це влаштовує: хтось відмовляється платити взагалі, вважаючи, що утримання шкіл та садків – обов’язок держави, хтось не бажає платити багато (внески в дитячих закладах міста можуть різнитися в рази), дехто вважає «вступні» внески непрозорими і корумпуючими, інші взагалі не згодні із закритістю системи зборів, мовляв, публікуйте всі витрати на сайті – будемо платити, а так незрозуміло, на що йдуть наші кошти. А дехто вважає, що зібрані кошти витрачаються неефективно. Так, представник ДНЗ «Калинка» Олександр Короленко навів приклад: витрати на «миючі» у його садочку складають 360 грн, а реально цей же асортимент можна купити за 280 грн. А якщо купити гуртом на всі садки міста? Відчувається економія?

ГР при управлінні освіти

Виходячи з цих міркувань і виникла ідея створення загальноміського фонду для благодійних внесків батьків, де у кожного садочка та школи буде свій окремий рахунок.

Представник СШ №5 Людмила Кулініч розповіла, що свого часу такий проект вже обраховувався. На її думку, витрати на обслуговування фонду буде коштувати не менше 40 тис грн на рік (робота бухгалтера, офіційне програмне забезпечення, податки тощо). І ці витрати знову ж лягають на плечі батьків, тож проблема збору коштів нікуда не зникає. Присутні ж зауважили, що з огляду на загальну економію коштів такі витрати виправдані і займуть невеличку частину в структурі видатків.

У підсумку активісти зійшлися на одному: організувати ініціативну групу, яка прорахує доцільність та ефективність створення благодійного фонду, і згодом представити готовий проект на розгляд громадськості. Також запланували надіслати у Верховну раду інформаційний запит з цього питання та отримати консультацію у столичних представників подібного фонду.

Гр при управлінні освіти

В контексті раціонального використання коштів важливою була також і пропозиція повернути навчальним закладам кошти від оренди частини своїх приміщень, які зараз акумулює управління комунальної власності Броварської міської ради. До прикладу: ЗОШ №3 частину приміщення здає в оренду, однак вважається найбіднішою, адже виручені  від оренди гроші їй ніхто не повертає.

Голова Громадської ради Ігор Романенко зі свого боку нагадав про пропозицію виділяти кошти на «миючі» з бюджету міста. Пан Романенко сподівається, що в новий бюджет Броварів на 2016 рік будуть закладені ці витрати.

Піднімалося і питання роботи в школах охорони: її якість, хто її оплачує та на яких засадах? Багато батьків незадоволені роботою охорони та деінде відмовляються від неї. Кошти на охорону збирають з батьків, проте громадські активісти вирішили прояснити цю ситуацію: направити в управління освіти інформаційний запит та дізнатися, чи виділяються кошти з бюджету на утримання охоронців.

ГР при управлінні освітиГромадська рада не лише збирається і розмовляє, вона взаємодіє з чиновниками шляхом подання запитів. На поточному засіданні Громради активісти проголосували за подання 3 запитів: до міської ради, управління освіти і управління праці та соціального захисту населення. Ці запити мають з’ясувати: приріст дітей дошкільного та шкільного віку з 2010 по 2015 роки, середню наповнюваність класів, кількість першокласників, інформацію щодо приватних дошкільних закладів, кількість населення і його приріст за 5 останніх років, кількість дітей віком від 3 до 18 років, які мають інвалідність, витрати на навчання одного учня в рік за індивідуальною та інклюзивною формою навчання тощо. Також активісти хочуть дізнатися інформацію щодо проведення ремонтних робіт у навчальних закладах та щодо пропозицій до бюджету на 2016 рік, які надійшли в управління освіти від керівників навчальних закладів.

ГР при управлінні освіти

Трохи напружуючою була інформація від Ігоря Романенка – з початку навчального року ЗОШ №9 не відвідують 3 дітей – школярі перебувають у лікарні на обстеженні з підозрою на туберкульоз. І хоча офіційного підтвердження діагнозу немає, батьки учнів трьох класів звернулися з проханням зробити дітям, які контактували з потенційними хворими, туберкулінову пробу, так зване «Манту». Однак з препаратами в місті наразі «все складно». Щоб дізнатися у скількох броварських дітей є підозра на туберкульоз, активісти вирішили звернутися із запитом у БЦРЛ. Представниця управління освіти Марія Спичак зі свого боку уточнила: школу не відвідує лише одна дитина – ромської національності, і про цей факт знають усі дотичні служби.

ГР при управлінні освіти

У Громадській раді є представники інтересів дітей з особливими потребами, тож частина засідання була присвячена цьому питанню. З метою надання освітніх послуг дітям із особливими потребами, член ГО «Броварське міське батьківське об’єднання «Особлива родина» Вікторія Шевчук висловила прохання батьків особливих дітей до представника управління освіти провести перемовини з центром реабілітації дітей-інвалідів у перепрофілювання його у навчально-реабілітаційний центр, де діти шкільного віку могли б перебувати  увесь день. Та як повідомила Марія Спичак, це не в компетенції управління, однак вони готові й сьогодні направити вчителів у реабілітаційний центр, які займатимуться з дітьми. Та такої пропозиції від керівництва центру вони не отримували.

ГР при управлінні освіти

Серед підтриманих активістами рішень також: затвердження бланку Громадської ради з гербом міста Бровари та запрошення до участі в ГР лідерів учнівського самоврядування. Остання пропозиція була подана головою Ради Ігорем Романенком, мовляв, молоді теж є що сказати, можливо, вони бачать проблеми та рішення, яких не бачать дорослі.

Наступне засідання Громадської ради призначено на 13:00 27 жовтня

  • avatar
    Ігнат
    9 років тому

    1.” Представник ДНЗ «Калинка» Олександр Короленко навів приклад: витрати на «миючі» у його садочку складають 360 грн, а реально цей же асортимент можна купити за 280 грн.” В ДНЗ “Калинка” дають списки миючих на рік. Можна купити перелік згідно списку, а можна, для тих хто не бажає ходити по магазинах та витрачати свій “дорогоцінний” час внести певну суму грошей. Тож ніхто не забороняв Олександру Короленку купити даний асортимент за 280грн., яким чином купують миючі – вибирають батьки, ніхто нікого не примушує здавати гроші.

    2, На сьогоднішній день у сш №2 на Торгмаші батькам роздали для заповнення бланки на згоду проведення проби Манту. На цьому тижні дітям, чиї батьки дали згоду, мають зробити проби. Тож перед тим, як друкувати статтю , треба дізнатись свіжу інформацію по будь-якій ситуації , а не використовувати дані зі статті за 22 вересня 2015року.