Лише 18 з 36 броварських депутатів подали свої декларації про доходи в апарат броварської міськради до 1 квітня, як того вимагає антикорупційне законодавство. Водночас інша половина обранців станом на 4 квітня свої документи не надали. Про це йдеться у відповіді Сектору доступу до публічної інформації БМР, наданої на інформаційний запит «Маєш право знати».
Згідно зі ст. 45 Закону України «По запобігання корупції», депутати місцевих ради зобов’язані подати свої декларації про майно та доходи за минулий рік до 1 квітня поточного року. 4 квітня «Маєш право знати» звернулося до Сектору доступу до публічної інформації Броварської міської ради з офіційним запитом, в якому ми просили надати копії усіх декларацій броварських депутатів.
У першій частині аналізу декларацій броварських депутатів ми аналізували фракції «Демократичного Альянсу», Блоку Петра Порошенка та фракції УКРОП. На черзі – фракції «Єдності», «Самопомочі» та «Свободи», а також та позафракційні.
Зазначимо, що жоден з депутатів фракцій «Батьківщини» та «Радикальної партії Ляшка» не подали своїх декларацій до апарату броварської міської ради.
Фракція «Єдність»
Лише половина представників «команди Сапожка» – як самі себе називають депутати фракції «Єдність» – подали свої декларації про майно та доходи за минулий рік. Закон у фракції виконали лише жінки: Оксана Мельник, Лідія Сенько та Тетяна Тоцька, у той час як Володимир Оксютенко, Валерій Лемпіцький та Людмила Темченко не надали своїх декларацій.
Так, новопризначена очільниця управління освіти Оксана Мельник, котра у минулому скликанні була обрана депутатом від Партії регіонів, задекларувала 82018 гривень сукупного доходу, 100% якого складає її заробітна платня. Цікаво, що попереднього разу зарплата пані Мельник була на 20 тисяч меншою, ніж зараз: у 2014-му депутатка задекларувала всього 62853 гривні доходу.
Водночас головна броварська освітянка володіє двома земельними ділянками площею 1413 та 1410 кв.м, при тому що одна з них у пані Оксани з’явилася лише минулого року. Більше того: разом з ділянкою у власності Оксани Мельник також з’явився великий будинок на 230 квадратів, якого не було ще у 2014-му і походження якого депутатка не вказує у декларації. Як і раніше, Мельник володіє квартирою загальною площею 20 кв.м. Жодної іншої власності, в т.ч. жодного авто представниця «Єдності» не задекларувала.
Колега пані Мельник по міській раді та її ж підлегла у сфері освіти Тетяна Тоцька, яка працює завідувачкою дитсадку «Ялинка», задекларувала більше доходу, ніж начальниця. У 2015 році Тоцька заробила 99444 грн. офіційного доходу, що, втім, майже удвічі менше ніж у попередній рік.
Як і раніше, Тетяна Тоцька володіє великою земельною ділянкою площею 13680 кв.м. та будинком на 70 «квадратів». Водночас у минулому році у Тоцької з’явилася ще й квартира загальною площею 30,9 кв.м., проте яким чином депутатка отримала це житло – у декларації не повідомляється.
Згідно з декларацією, більше нічим Тетяна Тоцька не володіє: ні автотранспортом, ані банківськими депозитами або цінними паперами.
Ще одна бюджетна начальниця у складі фракції «Єдність», керівник пенсійного фонду в Броварах Лідія Сенько задекларувала 146588 грн. сукупного доходу, отриманого у минулому році, з них 96 тисяч – це зарплата та 50 тисяч «інші види доходів», не розшифровані у декларації. У порівнянні з 2014-им роком статки Лідії Сенько дещо зросли: тоді депутатка, що раніше обиралась до міськради від Партії регіонів, задекларувала 126 тисяч доходу.
У Сенько минулого року також з’явився новий будинок на 50,6 «квадратів», а разом з ним – земельна ділянка аж на 34500 кв.м. – у декларації начальниця пенсійного фонду вказує, що отримала це майно як спадщину.
Як і раніше, Сенько також володіє ще трьома земельними ділянками загальною площею 3500 кв.м та квартирою загальною площею 49,8 квадратів. Як і колеги по фракції, Лідія Сенько не має власного автомобіля.
Фракція «Самопоміч»
У місцевій фракції партії Андрія Садового також не всі депутати відповідально поставилися до виконання Закону «Про запобігання корупції». Так, з чотирьох депутатів, які наразі входять до фракції, лише двоє – Андрій Василенко та Тетяна Крилова – подали свої декларації в апарат міської ради. Інша половина «Самопомочі» – Юрій Скотніков та Володимир Чаюн – цього не зробили.
Лідер фракції Андрій Василенко, директор великого підприємства «Зееландія», цього разу задекларував 597561 грн. сукупного доходу, увесь він складається із зарплати. Це дещо менше, ніж заробив Василенко у попередній рік, адже у 2014-му майбутній депутат зазначив 612348 грн. доходу. Зате зросли доходи родини Андрія Петровича: 51200 грн. у 2015-му проти 45852 грн. у 2014-му.
Що ж до нерухомості у власності Василенка – тут усе без змін: як і раніше депутат володіє трьома земельними ділянками загальною площею 7023 кв.м., квартирою на 45,6 «квадратів» та дачним будинком площею 204,4 кв.м. Авто у лідера «Самопомочі» також те, що у було до цього: Renault Megane 2005 року випуску.
Директор підприємства не декларує жодних банківських накопичень, цінних паперів абощо.
Другим і останнім депутатом від «Самопомочі», який задекларував свої статки стала Тетяна Крилова. Згідно з документом, Тетяна Миколаївна у минулому році отримала 75302 грн. доходу, що на 32 тисячі більше, ніж у попередній рік. Більше заробила і родина Крилової: 116672 грн. проти 95128 грн. роком раніше.
Як і раніше, Тетяна Крилова має у власності земельну ділянку площею 1200 кв.м., а члени її сім’ї – квартиру загальною площею 39,9 «квадратів» і ще 10 «соток» землі.
Автомобіля родина депутатки Крилової поки не має.
Фракція «Свобода»
Лише один з двох членів фракції ВО «Свобода» подав свою декларацію в апарат міської ради – головний броварський «свободівець» Олег Шевчук, натомість Сергій Бойко декларацію про доходи та майно не надав. Як і минулого разу, Шевчук не задекларував жодної гривні доходу, проте родина Олега Сергійовича минулого року заробила дещо більше, ніж позаминулого: 119033 грн. у 2015-му проти 78173 грн. у 2014-му.
У володінні Олега Шевчука – лише квартира на 40 «квадратів» загальної площі і динозавр радянського автопрому, 46-річний (!) ГАЗ 3302 1970-го року випуску (вочевидь, у даному випадку депутат помилився, позаяк “Газель”, котру він задекларував, почали випускати лише в 90-х роках).
У власності депутата – жодного метру землі, так само як і у членів його сім’ї, водночас Шевчук має банківський депозит на суму 10270 грн., вкладений саме минулого року.
Позафракційні
Єдиним депутатом серед тих, хто не входить до жодної фракції і який подав свою декларацію в апарат міської ради став Вадим Мутило, обраний у раду за списками партії «Батьківщина». Інші позафракційні – Андрій Лопатюк обраний від «ДемАльянсу», Максим Семенов від «Самопомочі», Юрій Чередник від «Солідарності», зниклий секретар міськради Олексій Здоровець та голова земельної комісії Василь Кочубей (обидва обрані за списками «Свободи»), – свої декларації в апарат міськради не подали.
Тож Вадим Мутило, командир взводу роти оперативного призначення на бронеавтомобілях 2 батальйону 27 бригади Національної гвардії України задекларував 59813 грн. сукупного доходу за минулий рік: усі ці кошти – зарплата військовослужбовця. Загалом Вадим Анатолійович у 2015-му заробив понад удвічі більше коштів, ніж за рік до цього: у 2014-му йому доводилося жити лише на 25 тис. у рік. Родина Мутила цього разу принесла до сімейного бюджету 12 тисяч доходу проти 13200 грн. роком раніше.
Із нерухомості депутат разом із сім’єю володіє лише квартирою загальною площею 75 кв.м., але не мають ні жодної земельної ділянки, ні будинку.
Натомість Вадим Мутило має аж три автомобілі: Ford Focus та Hyundai Getz 2007-го року та на сім років старший Volkswagen Caddy. Ці ж автомобілі були у власності депутата і роком раніше.