• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

Створення комунального підприємства “Броварипарксервіс” – чиїсь бізнес-інтереси?

Березень16/ 2017
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

На чергову сесію міськради 23 березня виносять проект рішення про створення комунального підприємства “Броварипарксервіс”. Нагадаємо, утворення КП збиралися розглядати в листопаді минулого року на 20-й черговій сесії БМР, але тоді його зняли з розгляду. Зараз проект попередньо розглянули на комунальній комісії: він знову викликав бурхливе обговорення та розкол між членами комісії, проте вони все ж проголосували за те, аби винести його на розгляд сесії. 

Комунальне підприємство планують створити з метою “збільшення пропускної спроможності проїзної частини міста Бровари” та “впорядкування робіт з паркування”, – сказано в пояснювальній записці до проекту. Відповідно до Статуту, підприємство наділяється широким спектром повноважень.

Ініціатором проекту рішення став депутат Броварської міськради Юрій Скотніков (“Самопоміч”), заявив на засіданні комунальної комісії, що відбулося у понеділок, 13 березня, заступник міського голови Григорій Голубовський“Інінціаторами проекту були депутати, – додав він,але питанням вже цікавиться поліція, їм потрібен штрафмайданчик. Також існує велика проблема по гаражним кооперативам: по статуту підприємство якраз буде займатися організацію гаражно-кооперативного господарства та паркуванням, щоб трохи розвантажити наші подвір’я та зелені зони”.

Григорій Голубовський

Проти створення КП активно виступила депутатка Вікторія Коваленко (“РПЛ”). “Де це підприємство у фінансовому плані? – запитала вона. – Ми його відкриємо, а через рік будемо знову закривати? Я пропоную зняти це питання”.

Вікторія Коваленко

“У нас жодне комунальне підприємство в місті не прибуткове, – нагадала Олена Слободяник (помічниця депутатки Ірини Веремчук (“БПП”). – І ще одне таке КП наш бюджет не витримає”.

Натомість підтримав проект рішення депутат Микола Зінченко (“Укроп”) та навів у приклад місто Тернопіль: “Там немає жодного збиткового комунального підприємства! А “Парксервіси” існують повсюди: у Львові, Харкові, Вінниці тощо – повсюди міська влада отримує гроші за паркування в бюджет, лише не в Броварах. І безперечно місту потрібен свій штрафмайданчик, а не той, що зараз існує, щоб нарешті закінчилися чиїсь бізнес-інтереси”.

Микола Зінченко

“Закінчаться одні бізнес-інтереси, почнуться інші”, – зауважила депутатка Людмила Кулініч (“Самопоміч”) та запитала, чи не можна надати повноваження, якими пропонують наділити “Броварипарксервіс”, вже існуючому КП “Бровари Благоустрій”. Григорій Голубовський заперечив доцільність такого рішення.

Людмила Кулініч

По обговоренню депутати проголосували та вирішили – винести проект рішення на розгляд сесії. З членів комісії не підтримували проект депутати Андрій Саук (“ДемАльянс”), Вікторія Коваленко (“РПЛ”) та Валерій Іваненко (“БПП”).

Але цим справа не скінчилася. Депутатка Людмила Кулініч поставила під сумнів заявлене паном Зінченком та наступного дня зв’язалася з депутатом міської ради міста Тернополя Андрієм Грицишиним (“Самопоміч”). З його слів, у Тернополі далеко не всі комунальні підприємства прибуткові, а КП, яке б надавало послуги по штрафмайданчикам чи паркуванню, – не існує взагалі.

Пані Кулініч не підтримує проект рішення про створення КП “Броварипарксервіс”, вбачаючи корупційну складову та надмірно роздуті повноваження КП. Вона заявила, що колективного обговорення цього проекту в команді “Самопоміч” під протокол в 2017 році не було, а тому дивно чути, що ініціатором подання цього проекту на чергову сесію є її колега Юрій Скотніков. Попереднє одноголосне рішення щодо зняття цього проекту з порядку денного чергової 20-ї сесії 3 листопада 2016 року було рішенням більшості команди на той час. “Відсутність фінансового обгрунтування прибутковості проекту, сумнівний приклад роботи аналогічного столичного підприємства «Київтранспарксервіс», наочний приклад закриття броварських КП-банкрутів із мільйонними боргами, є вагомими підставами не давати свій голос за цей проект, навіть всупереч рішенню колеги по фракції”, – вважає пані Кулініч.