• Сьогодні: Середа, 5 Жовтня, 2022

Кандидати від партії Гриценка у Броварах розповіли, чому з корупцією боротимуться не вилами

Жовтень15/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Гриценківці DSC_0678Передвиборчі перегони продовжуються, і в Броварах після приїзду кандидатів у нардепи екс-журналістів Мустафи Найєма та Сергія Лещенка, відбулася ще одна агітаційна зустріч в МКЦ “Прометей”. Своє слово броварчанам 7 жовтня приїхали сказати і висуванці від партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» – Наталка Соколенко і Тарас Стецьків.

До останньої хвилини організатори зустрічі переймалися за ймовірно малу кількість присутніх, адже – буденний день, робочий час. Однак до 16:00 у малій залі МКЦ «Прометей» набралося понад півсотні зацікавлених, які продовжували надходити.

Гриценківці DSC_0580

Взагалі, окремі броварчани очікували, що на зустріч приїде сам лідер партії – Анатолій Гриценко, якого знають ще за президентськими виборами-2014 (тоді він набрав 5, 48% голосів українців і зайняв 4 місце). Тож коли на сцені з’явилися малознайомі їм особи, вони дещо розчарувалися. І не дивно, адже представника «Громадянської позиції», польового командира Помаранчевої революції 2004 року, Тараса Стецьківа не можна назвати обличчям екрану, як представників інших політсил, а про діяльність молодої партії «Демократичний альянс» знає небагато українців, хоча саме демальянсівці під керівництвом свого лідера Василя Гацька розпочинали Майдан Гідності (а до цього був штурм Межигір’я (у 2013 році), акції протесту під стінами «Нафтогазу» (2012 року)). Та коли голова броварського осередку «Демократичний альянс» Аліна Дяченко запросила до слова броварчанку, кандидата в народні депутати від «Громадянської позиції» Наталю Соколенко і з її вуст пролунали перші слова, присутні заспокоїлися – дівчина говорила щиро, просто, тож відразу здобула прихильність.

Гриценківці DSC_0552

Гриценківці DSC_0584

Гриценківці DSC_0563

І хоча у якості кандидата в депутати це був один з перших Наталчиних виступів, слова дівчини звучали досить переконливо та впевнено, адже багаторічна журналістська робота навчила тримати удари різної складності: і коли в програмі «Вікна-Новини» (СТБ) критикувала тоді чинний корупційний уряд Тимошенко; і коли з командою демальянсівців їздила по Україні демонструвати фільм «Відкритий доступ» про Януковича, а їм «вирубали» світло, розливали отруту, закидали димовими шашками. Не обійшлося без інцидентів і цього дня – несподівано вимкнулося світло (благо, на кілька хвилин), але це не стало на перешкоді спілкуванню. Наталя розповіла, з ким іде команда Анатолія Гриценка, яка, по суті, об’єднала два покоління – молодих, освічених, принципових із партії «Демократичний альянс» і досвідчених, освічених і принципових із «Громадянської позиції».

Гриценківці DSC_0589

Гриценківці DSC_0621

Своє рішення об’єднатися саме з «Громадянською позицією», пояснює Наталя Соколенко, «Демократичний альянс» виношував довго, адже для участі у виборах шукали партнера, з яким мають спільні принципи і програмні цілі: відсутність олігархів у партійній касі, прагнення оновити владу і, найважливіше, – реальне бажання викорінити корупцію, що є головним ворогом українського народу. Тому серед 29 партій-учасників парламентських перегонів вирішили долучитись саме до команди Гриценка. До речі, від альянсу «Громадянська позиція (Анатолія Гриценка)» зі «старих» депутатів на вибори йдуть лише троє кандидатів (для порівняння: у списку «Блоку Петра Порошенка» – 42, у «Батьківщині» – 26, у «Свободі» – 23).

Гриценківці DSC_0717

Під час свого виступу Наталія Соколенко коротко ознайомила присутніх із діяльністю першої п’ятірки альянсу – Анатолія Гриценка, Василя Гацька, Марини Соловйової, Віталія Шабуніна, Олега Дерев’янка, розповіла пізнавальні історії з їхньої діяльності, наводила реальні приклади, проводила паралелі дотримання законів у Європі та сучасній Україні.

Що ж відрізняє альянс від інших 28 партій? По-перше, як озвучила кандидат у нардепи, їхня партія найперша добровільно оприлюднила свої декларації про доходи (хоча закон і не вимагає цього від кандидатів) та автобіографії усіх своїх кандидатів, де вказали, що мають громадянство лише в Україні. А це – принципово. По-друге, не взяли до списку жодного ставленика олігархів і жодного кандидата за гроші. Навіть за великі. По-третє, «дивлячись вам, земляки в очі, можу чесно сказати – нашу виборчу кампанію не фінансує жоден із олігархів, і Льовочкін у тому числі, – наголосила кандидатка. – Наші спонсори – партійці Ігор Пукшин, Олексій Гаврилов, Петро Ландяк, Леонід Макул, Олег Канівець. Тому то й немає нашої політичної реклами по телебаченню, адже 30-секундний ролик коштує десятки тисяч доларів, які ми не маємо».

Гриценківці DSC_0683

На запитання: чому журналісти почали активно йти в нардепи (Тетяна Чорновол, Мустафа Наєм, Сергій Лещенко та ін.- авт.), Наталя відповіла: «Ложа преси обвалилася в сесійну залу для того, щоб довести до кінця справи, які ми розпочали ще за часів Януковича – створення суспільного мовлення, прозорості медіавласності, роздержавлення ЗМІ. Ми хочемо створити справжнє українське Бібісі. А в професію, якщо ти професіонал, повернутися можна завжди», – резюмувала журналістка.

Гриценківці DSC_0644

Тарас Стецьків підхопив тему професіоналізму: «До Верховної Ради мають пройти нові люди, свіжі сили, справжні професіонали – якнайбільше тих, хто за часів режиму Януковича та Революції Гідності довів свою принциповість, сміливість і твердо одстоював принципи чесної політики». Він говорив про ключові напрямки, на яких альянс концентруватиме свої зусилля в парламенті: безпеку (найперше – мир у державі), справедливість (прозорість бюджетів усіх рівнів, викорінення корупції «хірургічним» шляхом); оновлення (люстрація влади, дієві реформи).

Гриценківці DSC_0672

Гриценківці DSC_0726

Гриценківці DSC_0741

Усі три напрямки для людей досить болючі, тому частина запитань присутніх стосувалася депутатської недоторканості, монополізації влади, вступу в НАТО, змін у системі освіти і медицини, проведення адміністративно – територіальної реформи, позиції альянсу стосовно Криму й вимушених переселенців та ін.

Гриценківці DSC_0656

Відповідаючи на запитання присутніх, що стосувалися безпеки країни, Тарас Стецьків підкреслив: «Ми – за мир, але не будь-якою ціною: не ціною втрати Криму чи «задобрювання» Путіна «особливим статусом» Донбасу, не ціною односторонніх поступок. Якщо ми хочемо миру – маємо прискореними темпами зміцнювати обороноздатність країни, щоб бути готовими дати агресору відсіч, адже Путіну потрібен не Донбас, а вся Україна».

Гриценківці DSC_0753

Гриценківці DSC_0737

Та найбільше запитань було про корупцію і хабарництво. І в цих питаннях позиція команди Анатолія Гриценка принципова: ввести в Кримінальний кодекс поняття «заочне провадження», що дасть можливість заочно судити «діячів» минулої влади, які ховаються за кордоном; відкрити інформацію про справжніх власників нерухомості, земель і фірм, щоб високопосадовці не змогли сховати вкрадене, переписавши його на родичів. Наразі партійці можуть похвалитися «протиснутим» у ВР законом про створення незалежного антикорупційного бюро, яке займатиметься розслідуванням корупції серед верхівки.

Гриценківці DSC_0658

Кандидати в нардепи наголосили: в уряд від партії Гриценка йдуть люди, які не крастимуть самі й іншим не дадуть. Саме тому готові до коаліції з партією Порошенка, до співпраці з усіма мажоритарниками, хто сповідує їхні погляди на корупцію. Поцікавилися присутні і думкою кандидатів про народну люстрацію. «Якщо сьогодні влада не наведе порядок із люстрацією – завтра на місці смітників стоятимуть шибениці. Те, що зараз відбувається – прямий докір владі: вона щось робить неправильно», – підсумував Тарас Стецьків.

Гриценківці DSC_0662

Гриценківці DSC_0685

Гриценківці DSC_0659

Понад півтори години кандидати від партії Анатолія Гриценка спілкувалися з броварчанами. Навіть після закінчення зустрічі люди не поспішали відпускати гостей і продовжували засипати їх запитаннями.

Наостанок Тарас і Наталя підвели під сказаним риску: «Ми не ставимося до політики, як до цирку. І від Гриценка ви ніколи не почуєте про вила або граблі».

P.S.: Від політсили в нардепи йде 147 кандидатів . Окрім того, за мажоритарними округами до парламенту балотуватимуться понад 10 представників «Демократичного альянсу». По 97-му виборчому округу свого кандидата альянс не висував, тож допускають, що під час виборів підтримають нинішнього народного депутата Павла Різаненка (який балотується по цьому мажоритарному округу), адже у Верховній Раді він проявив себе досить гідно і має від колег та виборців повагу і схвальні відгуки.

Фото – Марії Придьми