• Сьогодні: Вівторок, 26 Травня, 2020

Політики та народ: Хто на кого працює?

Травень14/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Повідомлення про підкуп виборців останнім часом лунають з усіх куточків України. На жаль, більшість людей звикли до такого стану справ і сприймають це як належне.

Та й дійсно: чому дивуватися? Зазвичай люди йдуть у політику, щоб заробляти гроші, дуже і дуже немалі гроші. Потрібно і себе не забути, і холопам час від часу копійчину дати – щоб пана не забували. “Ти – бидло” – пише у своїй публікації журналіст “УП” Сергій Лещенко, розкриваючи такою простою і короткою фразою сутність наших із кандидатами відносин: гречка, чай, цукерки – дешево та сердито, все, що потрібно бабусям, аби у пориві вдячності проголосувати за “правильного” кандидата.

Звідки ж беруться у партій гроші для таких підкупів, для білбордів, які заполонили країну та для окупації телевізійних каналів? Тимошенко, Янукович, Яценюк, Кличко, Королевська – звідки гроші? А відповідь дуже проста – у таких партій може бути кілька джерел фінансування, зокрема, продаж місць у виборчих списках та фінансування партії громадянами.

Якщо з продажем місць у списках все зрозуміло: заплатив – потрапив до Ради, то з фінансуванням громадянами все складніше. Зазвичай партії фінансуються вузьким колом осіб, які вкладають гроші у “своїх” людей в парламенті. Від виборів до виборів ми ходимо по замкнутому колу: не важливо, за кого проголосуємо – країною керує купка олігархів, яка опікується власними фінансовими інтересами.

Я бачу єдиний спосіб розірвати це коло – прихід до влади партій, які не фінансуються олігархами. На перший погляд, немає нічого складного, але не так все просто, як здається. Створити партію – не проблема, а от взяти участь у виборах – зась. Тут наші депутати дуже добре перестрахувалися – для участі у виборах політична сила повинна зробити внесок близько 2,4 млн.грн. Чи багато Ви знаєте чесних та незадіяних у корупційних схемах людей, які мають такі гроші?

Ось і виходить: якщо чесний – то не маєш доступу в Раду, а якщо готовий продатися олігархам – ласкаво просимо у лави регіоналів або опозиціонерів! Будь “активістом”, не чіпай “серйозних дядьок” – і будеш працювати кнопкодавом, заробляти дуже непогані гроші та зверхньо дивитися на “лохів”, які віддали за тебе свій голос, спокусившись гречаним подарунком.

МИ так не хочемо і віримо, що разом можна зібрати такі кошти і разом можна прийти до влади – без мільйонів, без олігархів, без продажних місць у списках та з незаплямованим сумлінням. Все, що потрібно, для перемоги – довіра громадян, які готові підтримати незалежну партію.

Я не хочу, щоб на цих виборах МЕНЕ знову змусили обирати між олігархами, які зараз при владі та олігархами, які були при владі 5 років тому. Я не хочу, щоб політики працювали виключно на задоволення власних інтересів. Я хочу, щоб політики працювали на мене, тому я підтримую команду “Демократичного альянсу“.

Я знаю, що основні критерії відбору до цієї партії – чесність, порядність та непричетність до корупційних дій. Я радий, що проходжу по цим критеріям, пишаюся тим, що маю честь бути частиною команди “Демократичного альянсу” і вдячний моїм колегам за довіру, яку мені висловили, обравши головою Київської обласної організації партії.

У Броварах нас дуже мало, але якщо Ви готові стати частиною команди “Демократичного альянсу”, якщо Ви порядні і не займали корупційно-небезпечних посад у органах влади, ми будемо раді бачити Вас у своїх лавах. Вік, освіта, матеріальне становище не мають жодного значення. Головне – це бажання боротися зі свавіллям та корупцією у нашому місті, області, країні!

Сергій Іллюхін,
активіст “Маєш Право Знати”,
голова Київської обласної організації політичної партії “Демократичний Альянс”

ред. Ольга Іллюхіна