• Сьогодні: Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Музей крізь сльози

Серпень06/ 2012
avatar
Лідія Стрельченко

корінна мешканка Броварів

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Де подивитися на пам’ятки Броварів та Київщини від найдавніших часів до сучасності? Куди зводити школярів на екскурсію? Де організувати свою виставку творчій людині? У броварському краєзнавчому музеї. Після чергового відвідання його – й “накипіло” на написання цього матеріалу.

Трохи історії. Заклад – порівняно “молодий”. Створений 1981 року – спочатку на громадських засадах як філіал Переяславського музею. З 1997 року – це самостійний державний краєзнавчий музей.

Зараз він постійно поповнюється експонатами. У музеї проводяться виставки митців не тільки з Броварів та району, а й з усієї країни. Проте зберігаються унікальні експонати, на жаль, не на належному рівні. Гості з інших міст, які приїздили до Броварів та відвідували музей, казали мені “Усе це добре. Але чому ж цей заклад такий запущений?”. Що я мала їм відповісти?..

Працювати там доводиться часом в екстримальних та далеких від санітарних норм умовах. Приміщення не ремонтувалося десятиліттями. Музей, розташований на першому поверсі житлової будівлі, затоплювало нечистотами з квартир. Усі проблеми доводилося вирішувати самим працівникам, кинутим напризволяще та зневірених у тому, що їхні багаторічні волання про допомогу будуть почуті. Адже на багаторазові звернення до місцевих чиновників (включно з міським головою) музейники чули стандартне: немає грошей, не зараз…Одного разу – вирішили: досить принижень і “челобитних”, швидше впораємося самі.

Попри все це, музейники намагаються зберегти те, що є, а також – примножити кількість експонатів.

Останнім часом краєзнавчий музей трохи оживає. Завдяки його працівникам. І завдяки тим, хто не має прямого стосунку до закладу. Це звичайні відвідувачі, мешканці Броварів, яким не байдужа історія, культура, доля музею та рідного міста. Вони самі приходять та пропонують свою підтримку й допомогу. Витрачають свої кошти, свої сили, свій час. Триває упорядкування й систематизація експонатів, ентузіасти взялися допомогти створити сайт музею. За змогою допомагаю і я – на громадських засадах, по кілька годин на день після роботи. Коли ж почула, що працівники закладу планують своїми зусиллями ще й зробити ремонт у приміщенні!..То водночас і захопилася силою духу цих людей, і жахнулася – згадавши, яка в українських музейників зарплатня. Лише дивуюся, що у таких умовах вони не опускають руки та витрачають на свою роботу – яку справді люблять – значно більше, ніж офіційно триває їхній робочий день. Цікаво, що місцеві чиновники – нечасті гості у музеї. У них вистачає інших, важливіших турбот. Тоді як прості громадяни фактично перебирають їхню роботу на себе. А роботи вистачає: порятунок еспонатів від плісняви й пилу, переклеювання шпалер, упорядкування фондів музею, ксерокопіювання та сканування історичних документів, створення сайту зрештою.

Якби хоча б на один день до закладу навідалася чиновницька делегація з ганчірками в руках та креативними ідеями у головах…Та чого це я фантазую? Швидше туди завітають прибульці. Буде привід відкрити нову експозицію.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  А влада міста дозволяє залучати спонсорську допомогу від меценатів?  Чи ніхто поки що не пропонував?

  • avatar
   Lidija Strelchenko
   9 років тому

   Спонсорська допомога, навпевне, можлива. Тут треба з’ясовувати і говорити безпосередньо…
   Щодо того, чи пропонували – точної інформації не маю.

 • avatar
  Flowertrip
  9 років тому

   могу помочь и посодействовать со всем что связано со сканированием,фотографией и тд экспонатов.ну и окна помыть могу)

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  До речі, у музеї віднедавна з’явився якісний Інтернет, навіть точка вай-фай доступу є. Тепер чекаємо на повноцінний сайт ;)А спонсорська допомога, думаю, музею дійсно не завадить. Просто гроші треба не на рахунки міської ради перераховувати, а допомагати конкретними будматеріалами, робочою силою тощо.
  Лідочко, а можеш спитати, що саме потрібно працівникам музею?

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Лідо, у мене після ремонту залишились 3 великі листа ДВП (приблизно 2,5х1,2) – якщо потрібні такі матеріали, то можу вуддати. Це щось на зразок дуже тонкої фанери, але не фанера, нижчої якості

  • avatar
   Lidija Strelchenko
   9 років тому

   Добре, запитаю.

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Також є дерев’яні бруси 2-метрові. Можливо, для побудови експозиції потрібні чи ще для чогось.
    Взагалі, викладай повний список того, що потрібно!

    • avatar
     Lidija Strelchenko
     9 років тому

     Ок. Список готується. Сподіваюся, буде завтра.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      чекаємо на списко з нетерпінням. Так легше буде шукати кошти та іншу підтрмику

 • avatar
  Bereza 75
  9 років тому

  Доброго дня усім не байдужим! Пропоную також висвітлити проблеми будинків творчості, бібліотек, будинку культури на Київській, музичних шкіл. Там, щойно зайшовши, усе видно і зрозуміло… 

 • avatar
  Bereza 75
  9 років тому

  Цікаво, після прочитання цієї статті, наша влада Музею допоможе чи закриє його зовсім? 

 • avatar
  Броварський краєзнавчий музей
  9 років тому

  Доброго дня, Лідо і всі дописувачі. Вдячні за турботу про музей, однак переживаємо, щоб цей матеріал не зробив музеєві ведмежу послугу. Адже не всі розуміють, що це лише особистий погляд людей на речі.
  Ми любимо наш музей, дорожимо ним і не згодні, що він “запущений”. У 6-и його залах чисто, світло, матеріали оформлені в міру фінансових можливостей. Працюємо над покращенням експозиції. Тут, як і будь-де, — необмежений простір (досконалості, як відомо, немає меж).
  Інша справа — приміщення для внутрішньої роботи музейних працівників та для зберігання фондів. Вони справді не ремонтовані з часу відкриття музею.Ми почали робити ремонт силами нашого маленького колективу та громадських помічників. Відремонтовано одну маленьку кімнату. Продовжуємо роботу. Проте неприємний осад на душі залишився від “спонсора”, який дав на цю кімнату площею 8 кв. м  матеріал на ремонт підлоги (частина його прострочена) й написав у газеті, що його силами зроблено ремонт у музеї. Це чистої води піар, а ми прагнемо контактів із людьми, яких справді цікавить наша історія. Для цього готуємо сайт. Сподіваємося, він буде цікавим і пізнавальним. 
  Ми прагнемо сформувати навколо музею справжнє силове  культурне поле. На базі нашого музею працюють Броварське літературно-мистецьке обэднання “Криниця” та клуб “Колекціонер”, на підході інші громадські організації. 
  Просимо всіх, кого справді цікавить музей як заклад культури, реально допомагати музеєві в роботі, якщо хтось справді може, і не політизувати це питання.
  Наш музей — унікальний уже хоча б тим, що він єдиний у місті й на Броварщині. Це єдиний заклад культури, який дає уявлення про наш край. Вхід до нього безплатний. До нас приходять броварці від садочкового до глибоко пенсійного віку. Звертаються по допомогу старшокласники, студенти.
  Останнім часом ми інколи чуємо від відвідувачів: “Хочу подивитися музей. Він зазвучав і на телебаченні, і в пресі”. Ми радіємо. Значить, працюємо недаремно.
  Дописувачу Flowertrip вдячні за конкретну пропозицію, особливо щодо сканування. Нас справді цікавить якісне сканування (роздільна здатність хоча б 1200 х 1200). Вікна ми можемо помити й самі, але, якщо Ваша ласка, на заключному етапі ремонту допоможіть — подякуємо.   
  Старший науковий працівник Марія Овдієнко та завідувач фондами Сергій Старинець 

 • avatar
  Lidija Strelchenko
  9 років тому

  Дуже дякую працівникам музею за цей коментар.
  Я проти якоїсь політизації питання і не збиралася цього робити. Хоча усвідомлюю, кому і що може вбачатися у моїй публікації. Питання ж давно назріло і було б рано чи пізно озвучене як не мною, то іншими. Додаю контактну інформацію для тих, хто хоче допомогти музею, або прийти туди для поглиблення історично-краєзнавчих знань: вул. Ю.Гагаріна, 6, т. 5-03-32, [email protected] . Також дякую всім, хто відгукнувся. Разом ми зможемо відстояти, зберегти та зробити ще кращим наш музей.

 • avatar
  Sarah
  8 років тому

  Вам нужен кредит? изучить наш вебсайт компании

  Меня зовут миссис Сара Быков

  Мой веб-сайт
  компании: http://www.czi.cu.cc

  регистрационную форму на сайте: http://www.czi.cu.cc/?r=apply

  Если вам
  нужен надежный кредит, вы можете связаться с моего блога

  Веб-сайт компании: http://www.czi.cu.cc/

  Или вы можете пойти по следующему адресу: [email protected]

  Обратите внимание, что вы несете ответственность за банковские расходы

  Так что держите концов, если вы не
  готовы, чтобы сделать банковские
  сборы

  Если вы заинтересованы в услугах кредитных

  отправить сообщение на этот адрес: [email protected]

  [email protected]

  Мы выдаем кредиты для клиента, который может оплатить банковские расходы

 • avatar
  chris huston
  8 років тому

  Подати заявку на швидкий і зручний кредит, щоб погасити рахунки і почати нове фінансування Ваших проектів на дешеве процентною ставкою 3%. У зв’яжіться з нами сьогодні через: [email protected] з суми кредиту необхідні як наше мінімальна пропозиція по кредиту є 1,000.00 до будь-якого вибору кредиту amount.I ранку сертифіковані, зареєстровані і законним lender.You можете зв’язатися зі мною сьогодні, якщо ви зацікавлені в отриманні цього кредиту, зв’яжіться зі мною для отримання додаткової інформації про кредитний процесі, процес, як умови позики і як кредит буде переданий Вам. Мені потрібна ваша термінова відповідь, якщо ви зацікавлені.

 • avatar
  Klara Finance
  8 років тому

  Увага всім кредиту притулку!!
  Здрастуй ,
  Вам потрібен кредит?
  Чи зацікавлені Ви в отриманні будь-якого виду кредиту ? Ви фінансово хвилюватися ?
  Якщо так , то зв’яжіться з нами зараз через компанію адресу e – mail за адресою: [email protected] :
  Ми до ваших послуг.
  З найкращими побажаннями ,
  Кlara Banny
  Менеджер у співпраці

  Контактна особа: [email protected] : для вашого кредиту сьогодні , ми до ваших послуг.

 • avatar
  world best
  8 років тому

  Ми видаємо кредити на будь-якій частині світу, ми пропонуємо всі види і типи кредитів із зручною погашення, наші процентні ставки на 2% в Скасувати міцного роботу, незалежно від їх місця розташування або кредиту Для отримання кредиту на e-mail: [email protected]

  Цікавить позичальник заявник заповніть форму нижче
  Позичальник ІНФОРМАЦІЯ *

  * Повне ім’я: …………………. *
  * СЕКС ……………………….. *
  * Вік ……………………….. *
  * Назва ……………… *
  * Контактна особа: ……………. *
  * Країна ……………………. *
  * Телефон: * …………………….. *
  * Необхідна кількість як позики: ………. *
  * Кредит Тривалість: ……………… *
  * Річний дохід: ……………… *
  * Рід занять: ………………… *
  * Гарантія: ………………… *
  * Оплата: щомісячно або щорічно

  СПАСИБО І БОГ ДОПОМОГТИ ВАМ

  REGARD
  LARRY BUKNOR

 • avatar
  Abdul-Hassan Kazim
  8 років тому

  Здравствуйте,

  Мене звуть пан Фред Петерсон я є власником Фред Петерсон світової кредиту я пропонують кредити з процентною ставкою в розмірі 3%. якщо ви насправді. ваші дані в безпеці з нами, тому вам нема чого турбуватися.

  А також я даю всі види кредиту, які ви шукаєте, так що все що вам потрібно зробити зараз, щоб застосувати і отримати швидкий кредит сьогодні.

  Якщо ви зацікавлені, будь ласка, зв’яжіться зі мною через мою адресу електронної пошти [email protected].

  З найкращими побажаннями

  Г-н Фред.

 • avatar
  jamessmith50
  8 років тому

  Алло
  Вам потрібна термінова кредит для погашення вашої заборгованості, сплатити рахунки, вирішувати проблеми і фінансову допомогу для підтримки Вашого бізнесу або організації вашої компанії. якщо так, зв’яжіться з нами по електронній пошті [email protected]

 • avatar
  Rania Alzentani
  6 років тому

  Добрий День,

  Мене звуть Аніта Мартіна. Я живу в Мадриді, Іспанія, і я щасливий

  жінка сьогодні? і я сказав сам, що будь-який кредитор, що врятувати свою сім’ю від нашої бідної ситуації, я буду посилатися будь-яка особа, яка шукає кредит на нього, він дав щастя для мене і моєї сім’ї, я був в необхідності кредиту в 25,000.euros щоб почати своє життя все більше, як я мати-одиначка з 3 дітьми, я зустрів Бога боїться кредиту кредитор, що допомогти мені з кредитом 25,000.euros він богобоязливий чоловік, якщо ви перебуваєте в необхідності кредиту, і ви будете погасити кредит зв’язатися з ним сказати йому, що це Аніта Мартіна, що ви можете звернутися до них. Контакти пана Патріка Ернесто електронною поштою; ([email protected]) Нехай Бог благословить пана Патріка Ернесто для залучення щастя в моєму житті і мого сімейного життя.

 • avatar
  John Davidson
  6 років тому

  Ми пропонуємо приватне, комерційних і особистих кредитів суму від $ 5000 до $ 50 млн з відсотковою ставкою 3%.

  Зацікавлені особи повинні зв’яжіться з кредитора по електронній пошті: [email protected]

 • avatar
  Diana Lambert
  6 років тому

  УВАГА:

  Ми Сертифікований кредиту кредитор всесвітні основі від усіх видів кредиту особистої і іпотечний кредит для людей у всьому світі, цікавить людина повинен зв’язатися зі мною через: [email protected]

  Привіт

  Менеджер Фінансування.

 • avatar
  sandra lawrence
  5 років тому

  Ви шукаєте особистого кредиту, Або були ви відмовилися кредиту банком. Я видавати кредити компаніям і фізичним особам за низькою і доступною відсотковою ставкою 2% річних. Будь ласка, зв’яжіться з нами по електронній пошті: [email protected]

 • avatar
  Дмитро Карпій
  5 років тому

  Минуло 4 роки, а нічого не змінилось…

 • avatar
  Florence Oseremen
  5 років тому

  Вам нужен бизнес-кредит? мы выдаем кредиты заинтересованным клиенту, которые ищут для кредита, чтобы улучшить свой бизнес, мы можем помочь своим предприятиям кредиты. Мы можем помочь вам, предоставляя вам деньги, чтобы начать свой бизнес или расширить существующий бизнес, мы предлагаем персональные кредиты, авто кредиты, бизнес-кредиты, ипотечные кредиты, студенческие кредиты и т.д. Пишите нам обратиться: [email protected]

  Гарантированный Бизнес-кредиты Здесь

 • avatar
  Shaw Mark
  5 років тому

  Вам необхідна частки або бізнес-кредитів для різних цілей? З так; [email protected]
  ім’я:
  Необхідна кількість:
  тривалість:
  країна:
  Номер телефону: