• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

На День медика броварські лікарі нагадали, що їх намагаються виселити з гуртожитку

Червень17/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Працівників Броварської центральної районної лікарні хочуть виселити із гуртожитку, у якому вони проживають вже близько 20-ти років, – повідомляє «5 канал». У лікарні, на балансі якої перебуває будинок по вул. Шевченка, 12-А, зауважують, що виселяють лише за рішенням суду  – тих, хто має інше помешкання. Епопея триває вже не перший рік. Лікарі не можуть приватизувати своє житло через недосконалість законодавства та брак грошей у бюджеті.

«Ольга Сивуха лікарського стажу напрацювала на 22 роки. Ще у 1988-му її із сім’єю поселили в гуртожитку для працівників лікарні. Кілька років тому стала сільським головою у районі. Та й посада, й житло повинно було за нею залишитися. Але цьогорічний День медика зустрічає без помешкання.»

31231639
Ольга Сивуха

Як повідомляє Ольга, на сьогодні вона тимчасово проживає в гуртожитку, однак не зареєстрована там та не має прав власності на своє житло.

Ті, кого виселили або намагаються виселити, об’єдналися в ініціативну групу. Кажуть, що з гуртожитку їх «виживає» керівництво лікарні. Однак, у головного лікаря Валентина Багнюка свої аргументи: виселяє не він, а суд. Та й серед обурених медиків, за його словами, є недобросовісні мешканці, які мають інше житло.

2119_main
Валентин Багнюк

За словами депутата Броварської міської ради та юристки Ганни Брусенської, у законодавстві відсутнє чітке трактування, в яких саме випадках мають право відселяти з гуртожитка, якщо людина має інше помешкання.

Image000181
Ганна Брусенська

Отож, як розповіла лікарка Марія Єрмолаєва, її «інше житло», на яке посилається керівництво лікарні, – напівзруйнований недобудований приватний будинок, не придатний для проживання. Однак, і вона потрапила в когорту претендентів на відселення.

«Гуртожитське помешкання лікарі мали би приватизувати. Згідно із законом, на приміщення гуртожитка по всій Україні можна отримати право власності. Та цю будівлю, каже головлікар, під приватизацію віддати не може.»

За словами Багнюка, щоб віддати на приватизацію це приміщення, потрібно витратити півмільйона гривень – необхідно зробити капітальний ремонт, поставити лічильники на воду, світло тощо, потрібно замінити електропроводку та багато іншого.

Ще одна колізія – приміщення перебуває у спільній власності району та міста. Такі гуртожитки приватизації не підлягають. За словами міського голови Ігоря Сапожка, проблему намагаються вирішити компромісом – поставити окремі лічильники та приватизувати частину гуртожитку (лише житлові помешкання).

Сапожко Ігор Васильович
Ігор Сапожко

Утім, коли це буде можливо, міський голова не уточнює. А термін програми приватизації обмежений. «Програма розрахована на 2012 – 2015 роки… Картина дуже плачевна… тому, що на сьогоднішній день ні міський бюджет, ні з державного бюджету в гуртожитки, на жаль, не закладено жодної копійки,» – констатує Микола Палаш, член комітету захисту мешканців гуртожитків України.

Поки лататимуть законодавчі та бюджетні дірки, програма може закінчитися, і лікарі бояться так і залишитися без даху над головою.

У той самий час, поки медики боряться за право власності, молодим спеціалістам теж діватись нема куди. На одне місце у цьому гуртожитку стоїть черга – 48 лікарів.

 • avatar
  Світлана Хилько
  9 років тому

  Пожалуй, вставлю-ка я и сюда свои “пять копеек”. Потрачу немножко своё рабочее время на вас. А то какая-то правда у вас выходит однобокая. Такие у вас тут медики представлены – ну прям сироты казанские… бедненькие-несчастненькие… Прям хочется обнять и плакать вместе с ними… Такая разнесчастненькая Мария Алимовна…. Выгоняют ее из общежития… Да ей ведь чтоб там жить остаться пришлось даже две собственные квартиры продать для этого! Ну так ей в “общаге” жить нравиться, что любые жертвы готова принести!!! И комнаты в общежитии ей приватизировать думаете зачем надо??? да чтоб недостроишь свой достроить!!! Ну денег же нет других, те что за квартиры были выручены – уже ж на дом ушли! Да опять же, это ж и дочку с семьей придется из общежития в этот дом забирать (опять общежитие получается..) А дочка, к тому же, к медицине – никакого отношения не имеет. (Для Сереги – “Примірне положення про гуртожитки” – там написано кому общежития выдаются и кем). Теперь о второй сиротинушке – Сивухе Ольге Борисовне. С этой еще интереснее! У вас тут сказано, что “Кілька років тому стала сільським головою у районі. Та й посада, й житло повинно було за нею залишитися” (для Сереги – выше приведенный документ гласит также и о том, по каким причинам жилье может быть оставлено). Только вот не сказано, что в том селе, где она стала головою – ей тоже жилье предоставили. И живет она там, а не в общежитии по ул. Шевченко, 12-а. А у сына у ее еще и часть квартиры в Броварах в частной собственности… Ох, какие ж разнесчастные эти два медика! А остальные из их инициативной группы – почти все такие же, только пожалуй, не буду на каждом акцентировать внимание, раз вы их тут не упоминаете. Ну вот и что получается? значит, те, у кого валом жилья – зарегистрированы в этом общежитии, живут там их дети (повторюсь – не медики), или квартиранты (есть как ни странно и такие из “инициативной группы”, что сдают свои комнатушки). А мы жалуемся, что в больнице специалистов-медиков не хватает. А не идут они к нам, молодые специалисты, так как жилье им надо. А где ж его взять, жилье-то это, если вот такие “сироты” пол общежития, которое для медиков строилось, занимают? Ну а выселил этих “сироток” – действительно не Багнюк. А суд. В Конституции Украины (Серега, можешь проверить – ст. 124) – написано, что правосудие в Украине осуществляется исключительно судами. Судебные решения принимаются именем Украины и есть обязательными на всей территории Украины. Вот эти “сироты”, про которых вы тут написали, проиграли все суды и поэтому подлежат выселению. Всё законно. Вот такая вот у вас классная статейка. “Правдивая”, аж некуда. Впрочем, как и все остальные, которые на вашем сайтишке публикуются. Жаль, что опровергают их редко, видимо просто связываться с вами не хотят, чтоб “пургу” вашу не читать потом и не вести бесполезные споры ни о чём.

  • avatar
   Серега
   9 років тому

   Вы знаете Света, в первые с Вами соглашусь!
   А по поводу общежитий, а имел ввиду временного жилья, после пожара.

   • avatar
    Світлана Хилько
    9 років тому

    Вау… Несколько неожиданное заявление… даже растерялась… Вы – и согласие… приятно, не скрою… А по поводу временного жилья для пострадавших, могу точно сказать – из проверенных источников, что погорельцев с бульв. Независимости временно поселили в общежитие. В доме по ул. Киевской – пострадавших, которым надо было бы дать временное жилье – нет.

  • avatar
   Дмитро Карпій
   9 років тому

   Які претензії до статті? Представлені всі точки зору, а читач хай сам робить висновок.

   • avatar
    Світлана Хилько
    9 років тому

    Претензия одна – представлена “лише одна точка зору”. Ваша. И эта точка – не есть проверенный факт. Уже который раз советую Вам, Дмитрий, и вам подобным – проверяйте те факты, что опубликовываете. Прежде чем такое написать – надо было ознакомиться с их ситуацией. Или они вам не сказали, что жильем они достаточно обеспечены? тогда тем более – позор таким журналистам и ваш сайтишка – сайтишка желтой прессы.

    • avatar
     Дмитро Карпій
     9 років тому

     Пані/пане невідомо хто, у статті представлені всі точки зору – це один. деякі твердження у статті мають посилання на 5 канал, всі вони підтверджені словами першоджерел, я це перевірив – це два. За цією темою я слідкую півроку, тому в курсі того, що відбувається – це три. Я вже переконався, що витрачати свій час на спілкування з пригодованим анонімним ботом нема сенсу, тож до побачення.

     • avatar
      Світлана Хилько
      9 років тому

      аха… как сказал Серега – “БЛА БЛА БЛА”… Тем более позор – если Вы за пол года ничего про имеющееся жилье у членов этой “инициативной группы” не узнали… А рассказывать только то, что выгодно Вам – это Вы умеете, я заметила.

     • avatar
      Дмитро Карпій
      9 років тому

      Власне, дізнався і додав.

     • avatar
      Світлана Хилько
      9 років тому

      Навряд чи. Якщо б Ви на протязі півроку дізналися про те, що я Вам тут розповіла – то стаття б виглядала би по іншому. І інтервʼю би Ви брали ні у Марії Алімовни, а у молодих медпрацівників, які стоять в черзі на кімнату в гуртожитку, спитали б – і як же вони на цю ситуацію дивляться, і як їм працюється, якщо вимушені майже всю зарплату віддавати за наймане ними житло. А ці “сиротки” – будуть оцим же молодим спеціалістам свої кімнатки здавати, бо їм же “палац” добудувати потрібно… А більш за все – це не входило до Ваших задумів – правду про “сиріт” розповісти. Тут у вас – як і у всіх інших статтях – той же принцип діє – “А баба Яга – проти!”