• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Майбутній гастроном збурив мешканців прилеглих будинків

Травень20/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

кирпоноса 08Мешканці будинків №3 та №5 по вул. Кирпоноса вийшли минулої п’ятниці боротись із забудовником. Ігор Бічевий, власник ресторану «Санторін», що розташований поруч, вирішив добудувати до фасаду будинку №3 гастроном, кажуть жителі. Підприємець вже встиг поставити на прибудинковій території дерев’яний паркан, щоб туди заїхала будівельна техніка.

Проте мешканці обурюються: перед початком робіт з роширення прилеглого приміщення на першому поверсі, що теж належить забудовнику, з громадою він не спілкувався. Будроботи, кажуть жителі, ставлять під загрозу цілісність будинку, на стінах якого вже поповзли тріщини. До того ж, броварчани побоюються, що будівельна техніка перегородить єдийний проїзд у двори будинків.

кирпоноса 11

кирпоноса 02
Ігор Бічевий

Бічевий наполягає на іншому: каже, що має необхідні документи, а саме – дозвіл виконкому на реконструкцію з розширенням нежитлового приміщення по вул. Кирпоноса, 3, а також відповідну декларацію з держархбудконтролю на початок будівельних робіт.

рішення бічевой
Натисніть для збільшення

До того ж, він заявив, що збирав підписи мешканців будинків, які не заперечували проти використання прибудинкової території для зведення підприємницького об’єкта. Кілька десятків обурених присутніх апелюють – жоден з них нічого не підписував.

кирпоноса 09

Занепокоєні мешканці покликали на зустріч із забудовником депутата Романа Сімутіна, обраного від цього округу до міської ради.

Сімутін наголосив, що рішення міської ради про надання права оренди цієї земельної ділянки – незаконне, адже міська рада не має права розпоряджатись прибудинковою територією.

кирпоноса 04

Прийшов на зібрання також і заступник міського голови Василь Андрєєв. Він пообіцяв мешканцям, що міська влада винесе Бічевому припис про припинення будівельних робіт. “Проблема буде вирішена на користь громади”, – запевнив заступник Сапожка. Також Андрєєв попросив мешканців почекати початку робочого тижня і прийти в міськраду зі своїми зауваженнями.

андреев

Проте слова заступника мера, як свідчили настрої серед присутніх, заспокоїти громаду не змогли. «За вихідні забудує», – говорили обурені. Найбільш «гарячі голови» стали закликати повалити паркан і відбили кілька дощок від секції. Проте кульмінаційний момент затих так швидко, як і почався.

кирпоноса 07

Сімутін запропонував мешканцям створити робочу групу, яка вивчатиме питання та шляхи вирішення конфлікту із забудовником в законний спосіб. З кількох десятків людей виявили таке бажання всього троє. Також мешканці будинків №3 та №5 на вул. Кирпоноса зібрали підписи під зверненням до влади із вимогами вплинути на забудовника та припинити будівельні роботи.

Забудовник довго спілкувався з мешканцями, намагаючись вирішити проблему, адже припиняти будівництво нового торгівельного об’єкта, вочевидь, не входило в його плани.

кирпоноса 05

Дехто з мешканців почав недвозначно натякати, що за користування земельною власністю громади потрібно «дати людям щось натомість»: наприклад, побудувати в дворі дитячий майданчик. Інша мешканка показувала рукою в бік даху, який потрібно відремонтувати.

Як приклад, наводили будівництво медичного центру «Нодус» в сусідньому Кирпоноса, 7а. За можливість взяти в оренду шматок землі біля будинку та прибудувати на першому поверсі ґанок зі сходами, а також автостоянку для «швидких», підприємець за власний кошт відремонтував під’їзди та зайнявся благоустроєм прибудинкової території.

Чи зможуть мешканці «перемогти» забудовника? Якщо так, то якою буде ця «перемога» – припинення будівництва чи вигідний для мешканців компроміс? Якщо ні, то чи повторить паркан на вул. Кирпоноса долю огорожі земельної ділянки «масажиста Азарова» в парку? Стежте за наступними публікаціями: «МПЗ» слідкує за розвитком подій.

  • avatar
    Олег Олейник
    9 років тому

    Это то, о чем я писал раньше…
    Принцип “действий” Симутина просто неизменный и 100% прогнозируемый… Пришел, наобещал, ничего не сделал, но пропиарился!!! Достаточно посмотреть на аптеку по улице Воссоединения… Сценарий тот же: забор, жители, снос забора, выход и обещания Симутина, жители поверили – построена аптека, Симутин молчит!!!