• Сьогодні: Середа, 5 Жовтня, 2022

На маршрутках незаконно розвісили передвиборчу агітацію за Федоренка

Жовтень17/ 2012
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Вчора ввечері, вертаючись з Києва додому, я помітив, що на мікроавтобусі маршруту № 332 (704) Київ – Бровари розвішена політична агітація, що закликає голосувати за Сергія Федоренка. Продукція зроблена у вигляді наліпок із надписом “Ми голосуємо за Сергія Федоренка”. Агітація виконана у червоних та білих кольорах, які вже традиційні для цього кандидата, оскільки він публічно намагається не згадувати, що належить до Партії регіонів та балотується від неї по мажоритарному округу № 97, до якого входять Бровари.

Всього на автобусі я помітив дві такі наліпки: одна на боковому склі (на фото), інша- на задній стінці мікроавтобуса.

Така агітація є порушенням, оскільки згідно зі ст. 72, ч. 8 Закону України «Про вибори народних депутатів» “розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

На моє питання до кондуктора-зазивали про те, скільки ще таких машин з подібними наліпками перебувають на маршруті, жінка категорично відмовилась відповідати. Вочевидь, це не єдиний такий автомобіль. Ні водій, ні кондуктор не висловили підтримки Сергію Федоренкові, з їхніх слів та настрою було очевидно, що це не особиста ініціатива когось із них. Водночас, пані зауважила, що, на її думку, серед тих, хто балотується, нема з кого обирати, тому зафіксований мною факт її мало бентежить.

Що ж, це  її думка, на яку вона має право. А на мою думку, ніхто з кандидатів чи звичайних громадян не має права порушувати закони. Цей випадок демонструє, що провладним кандидатам у депутати у Броварах дозволено все, в той час як опозиційні можуть агітувати ледь не підпільно. Білборди за Сергія Федоренка, Дмитра Ратнікова чи Сергія Шапрана присутні на кожному кроці, а білборди, скажімо, кандидата Павла Різаненка чи екс-кандидата Олега Кищука присутні лише на території м. Києва (вздовж Броварського проспекту) чи Броварського району (вздовж об’їзної дороги).

Такі обставини порушують права кандидатів на рівні можливості. Чого ж чекати далі, зокрема у день та ніч виборів? Чи не захоче влада скористатися адмінресурсом також для того, щоб сфальсифікувати вибори? Події діяльності навколо ОВК № 97 за останні декілька місяців лише підтверджують підозри. Ми маємо відстояти своє право вибору!

 • avatar
  Johnny Morris
  10 років тому

  Так вы ж сами с Качером, всякую ..уйню про Федоренка по всем броварам клеили. Так клейте лучше какой хороший Ризаненко

  • avatar
   Дмитро Карпій
   10 років тому

   Щось я не бачу доказів про “всякую ..уйню”. Лише язиком тріпати вмієте?
   ПС: я з Качором ні ..уйню, ні не..уйню не клеїв.

   • avatar
    • avatar
     Сергій Іллюхін
     10 років тому

     А до чого тут Качор? Це акція Відсічи

     • avatar
      Johnny Morris
      10 років тому

      тут не до чого, а тут до чого http://pravo-znaty.org.ua/zamalovki-z-frontiv-brovarskoyi-revolyutsiyi/
      , шо ви як малі діти, для Сергія та Дмитра на відео хвилина 2.59, мабудь це не Качер )))

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Та ніби не він, там не видно

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      10 років тому

      Какое это имеет отношение к незаконной агитации на автобусах?

     • avatar
      Andriy Kachor
      10 років тому

      я пропоную не дискутувати з неграмотними істеричками в чоловічому обличчі, які навіть писати толком не навчились

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      10 років тому

      можно еще пожаловаться в фейсбуке на его фековый экаунт :)

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Андрію, знаєш точно, хто ховається за цим аккаунтом?

     • avatar
      Andriy Kachor
      10 років тому

      Знаю точно, що хвора людина. А як звати – не має жодного значення.

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      10 років тому

      достаточно симптоматичным является перекручивание фамилии Андрея. По их мнению это должно его злить, наверное.

     • avatar
      Andriy Kachor
      10 років тому

      Причина, я думаю, глибша і полягає дещо в іншому. Хоча не впевнений, що ці “опоненти” здатні мислити багатоходівками. Судячи з коментарів, процеси в їхніх звивинах протікають значно примітивніше, що, зрештою, природньо для регіоналів та “співчуваючих”

     • avatar
      Дмитро Карпій
      10 років тому

       А тут вже я до чого?

    • avatar
     Maksim Dyachenko
     10 років тому

     Какое это имеет отношение к незаконной агитации на автобусах?

    • avatar
     Дмитро Карпій
     10 років тому

      Сергій вже відповів – це Відсіч робить, а не Качор.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   І що заважає водію чи кондуктору зняти цю агітацію, якщо її Качор чи Карпій клеїли? Але вони чомусь не знімають, навіть бояться чіпати… Напевно, таки хтось інший поклеїв. Включайте логіку!

 • avatar
  Матяшко Нікодимов
  10 років тому

  У них вже потроху їде дах, в зв’язку з неминучою поразкою.

 • avatar
  Ирина Буяковская
  10 років тому

  17.10.2012 года мы садились в 404 около 21.25-21.30 с Терминала на Киев, в салоне также были наклеены листы бумаги с аналогичными текстами:” Мы голосуємо за Сергія Федоренко”…….

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Я вчора їхав на 402 маршрутці – не було оголошень. Напевно, це на маршрутках певного перевізника

 • avatar
  Ирина Буяковская
  10 років тому

  Когда агитаторы из штаба Павла Ризаненко, редакции “Грозы” клеили полиграфическую продукцию – агитационные материалы  к выборам 2012 – на заборы частных домовладений по улице Кирова от улицы Гоголя до магазина “Зелёного попугая”о Павле Ризаненко , то никто из штаба Павла Ризаненко, “Грозы”  не проникся заботой и не удосужился извиниться перед хазяевами этих домовладений за свои действия. Большинство хазяев домовладений пожилые люди, и я лично видела сколько трудов и времени им понадобилось для того, чтобы аккуратно и бережно содрать крепко наклеенное на ихние заборы……….  “аккуратно и бережно”-эти слова  касаются прежде всего хазяйского имущества, потому что  некоторые из собственников частных домов длительное время собирали деньги, чтобы установить новые !!!  заборы…..Не верите? а Вы спросите у этих людей сами……

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Так, це було неправильно – клеїти агітаційні листівки на приватну власність людей. І, згодна, треба було вибачитись. Вірю, що людей це обурило і створило їм купу клопоту.

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Тільки ви ще врахуйте один “дрібний” факт, що в цій виборчій кампанії агітатори “регіоналів” спеціально імітують агітаційну продукцію опозиціонерів і навмисно клеять її на приватну власність, аби викликати зворотній ефект. Це технологія 40-х років минулого століття, коли НКВС перевдягалась у форму УПА і розстрілювала мирних людей. Партія ****онів вже дуже близько підійшла до розстрілів, до речі. 

 • avatar
  Ирина Буяковская
  10 років тому

  Павлу Ризаненко, членам его штаба, ” Грозы”, и всем кандидатам в народные депутаты ВР Украины ….. на предыдущих выборах я в числе других от партии ” Сильная Украина”  раздавала по подъездам, на автобусных остановках, на улице , клеила …. предвыборную полиграфическую продукцию….У большинства людей, которые были заняты  подобным, СЛОЖИЛОСЬ ОТЛИЧНОЕ МНЕНИЕ О НАЧАЛЬНИКАХ И ЧЛЕНАХ ГОРОДСКОГО И РАЙОННОГО ШТАБОВ руководством большим  количеством привлеченных людей к предвыборной агитационной работе, об организации и планировании таких видов работ, об исполнении и ответственности, др…..Толерантно, корректно, цивилизованно……. Клеили в строго заранее оговоренных ! в городском штабе местах нашего города, чтобы потом до 23.59 в указанный день по этим же местам прошлись мобильные группы, которые в специальные кульки для мусора собирали всю предвыборную ранее наклеенную предвыборную  агитацию……..

 • avatar
  Oleg Artiukh
  10 років тому

  Теж таке бачив

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Інший кандидат у народні депутати Павло Різаненко також зацікавився даним порушенням – ось що він пише на сторінці у Фейсбуці:
  “Сьогодні проїжджав повз Лісову, вирішив зупинитись і натрапив на дві маршрутки №327 (як виявилось, автобуси належать ТОВ “Союз-Авто”), на яких був розміщений агітаційний плакат кандидата від ПР Федоренка. Як відомо, політична реклама заборо
  нена на громадському транспорті. Та Закон України “Про вибори народних депутатів”, очевидно, не стосується броварських регіоналів.
  На відео видно, як перший розгублений водій уникає питання про те, хто ж поклеїв ці плакати, та відмовляється представитись і назвати якому перевізнику належить автобус (хоча по табличці всередині зрозуміло, що це «Авто-Союз»). А другий водій з усіма питаннями відправляє до дирекції автоперевізника.
  Відео говорить саме за себе”

  http://www.youtube.com/watch?v=mUD2RpInuBU

  Самі водії тут, напевно, і самі не знають, що це заборонено, бо завжди ж клеять…