• Сьогодні: Неділя, Лютий 17, 2019

На маршрутках незаконно розвісили передвиборчу агітацію за Федоренка

Жовтень17/ 2012
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Вчора ввечері, вертаючись з Києва додому, я помітив, що на мікроавтобусі маршруту № 332 (704) Київ – Бровари розвішена політична агітація, що закликає голосувати за Сергія Федоренка. Продукція зроблена у вигляді наліпок із надписом “Ми голосуємо за Сергія Федоренка”. Агітація виконана у червоних та білих кольорах, які вже традиційні для цього кандидата, оскільки він публічно намагається не згадувати, що належить до Партії регіонів та балотується від неї по мажоритарному округу № 97, до якого входять Бровари.

Всього на автобусі я помітив дві такі наліпки: одна на боковому склі (на фото), інша- на задній стінці мікроавтобуса.

Така агітація є порушенням, оскільки згідно зі ст. 72, ч. 8 Закону України «Про вибори народних депутатів» “розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

На моє питання до кондуктора-зазивали про те, скільки ще таких машин з подібними наліпками перебувають на маршруті, жінка категорично відмовилась відповідати. Вочевидь, це не єдиний такий автомобіль. Ні водій, ні кондуктор не висловили підтримки Сергію Федоренкові, з їхніх слів та настрою було очевидно, що це не особиста ініціатива когось із них. Водночас, пані зауважила, що, на її думку, серед тих, хто балотується, нема з кого обирати, тому зафіксований мною факт її мало бентежить.

Що ж, це  її думка, на яку вона має право. А на мою думку, ніхто з кандидатів чи звичайних громадян не має права порушувати закони. Цей випадок демонструє, що провладним кандидатам у депутати у Броварах дозволено все, в той час як опозиційні можуть агітувати ледь не підпільно. Білборди за Сергія Федоренка, Дмитра Ратнікова чи Сергія Шапрана присутні на кожному кроці, а білборди, скажімо, кандидата Павла Різаненка чи екс-кандидата Олега Кищука присутні лише на території м. Києва (вздовж Броварського проспекту) чи Броварського району (вздовж об’їзної дороги).

Такі обставини порушують права кандидатів на рівні можливості. Чого ж чекати далі, зокрема у день та ніч виборів? Чи не захоче влада скористатися адмінресурсом також для того, щоб сфальсифікувати вибори? Події діяльності навколо ОВК № 97 за останні декілька місяців лише підтверджують підозри. Ми маємо відстояти своє право вибору!