• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Оновленому парку імені Т.Г.Шевченка у Броварах хочуть надати статус пам’ятки історії

Листопад08/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

День міста 01На минулій сесії Броварської міської ради депутати ухвалили рішення “Про надання парку  імені Т.Г.Шевченка у місті Бровари статусу пам’ятки історії“. Цей документ є першим кроком у процесі присвоєння парку важливого статусу. Також обранці офіційно змінили назву даного об’єкту – зі скверу імені Т.Г.Шевченка на парк імені Т.Г.Шевченка.

Відповідно до ухваленого рішення, до Управління  культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації має бути внесено пропозицію про надання  парку імені Т.Г.Шевченка у місті Бровари статусу пам’ятки історії та занесення даного об’єкту до Держаного реєстру національного культурного надбання, згідно з чинним законодавством.

День міста 07

ВІКІПЕДІЯ:

Пам’ятка історії — один із різновидів пам’яток культури, визначні місця, пов’язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів:

 • будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі),
 • окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України,
 • місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо. Як і інші типи пам’яток, пам’ятка містобудування може отримати статус національного або місцевого значення.

Державний реєстр нерухомих пам’яток України нараховує близько 56 тис. об’єктів історичної спадщини, окремі з них одночасно є пам’ятками архітектури або пам’ятками містобудування.

Нагадаємо, до 200-річчя з дня народження Кобзаря у Броварах проводиться реконструкція парку ім.Т.Г.Шевченка. Загальна кошторисна вартість проекту – 5 322 071 грн. У бюджеті міста Бровари на 2013 рік на проектування та реконструкцію парку Шевченка виділено 4 748 000 грн. Оновлений парк було урочисто відкрито на цьогорічний День міста Бровари.
При цьому відділ капітального будівництва Броварської міської ради відмовляється надати інформацію про те, яким чином були витрачені ці кошти, та мотивують своє рішення тим, що фірма-підрядник заперечує проти оприлюднення кошторисів.

 • avatar
  Хилькан
  9 років тому

  лучше пусть деньги роботягам заплатят , а парк действительно получился Шикарный !

 • avatar
  Pavlik
  9 років тому

  Хрестів натикали мов на цвинтарі . чорним хрестом мабуть попи застовпили територію . Він там стирчить наче в зайця стоп-сигнал . Зате це натяк що там десь приліплять МАФ з хрестом . А так все добре починалось . Зробили міліораційні колодязі , армували , підняли грунт по периметру , оновили мам’ятник , а потім бац і понти пішли . Дорого і “красиво” . Зменшили можливу площу під зелені насадження . Площу взагалі можна було парканом не відділяти , а насадить блакитних ялин. Тим паче що периметр скверу як острів . І мене взагалі терзають смутні сумніви вартості цієї “красоти” . За такі бабки там можна було все в бут замуровати , з кованим парканом , а не з дешевої цегли і такої ж звареної арматури . Хоч би дерев підсадили , парковщики .