Указом Президента України Петра Порошенка введені розширені економічні санкції проти юридичних і фізичних осіб із Росії і Криму, що мають відношення до організованої Росією агресії відносно нашої країни. Санкції почнуть діяти з 31 жовтня 2016 року. Серед українських компаній, що потрапили під санкції, всього 3 компанії, і всі вони із Броварів.

Президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про запровадження персональних спеціальних економічних і інших обмежувальних заходів (санкцій)» своїм Указом № 467/2016 від 17 жовтня. В документі визначено, що санкції проти Росії у зв’язку із організованою нею агресією, котрі були введені Україною в 2015 році, продовжені ще на рік і почнуть діяти з 31 жовтня 2016 року.

Крім того, в цьогорічний санкційний список додатково потрапили ще 335 фізичних і 167 юридичних осіб із Росії, Криму та офшорних юрисдикцій. Із повним списком компаній, а також із переліком самих санкцій і причинами іх запровадження, можна ознайомитись за посиланням на сайті “Цензор.нет”. Активи компаній, що потрапили під санкції, на території України будуть заблоковані, їм заборонено вести торгівельну діяльність із українськими компаніями, перевозити вантажі нашою територією.

Але цього разу в санкційний список потрапили і 3 українські компанії. І всі три – броварські приватні компанії. Чому вони потрапили під санкції, не повідомляється.

Ось ці компанії:

  • ТОВ «Торговий дім «Лакмар», розташоване за адресою:  м.Бровари, вул.Залізнична, 12,  належить Марині Ситник, що проживає в Броварському районі. Займається експортом і імпортом сировини  і продуктів хімічної промисловості.
  • Підприємство «Корона-2000», розташоване за адресою: м.Бровари, вул.Залізнична,12, належить жителю Москви Карену Григоряну. Компанія займається виробництвом лаків і фарб, була ексклюзивним дистриб’ютором Запорізького державного підприємства «Кремнійполімер», вигравала тендери атомних електростанцій, співпрацюючи з «Енергоатомом». Григорян і Ситник – бізнес-партнери.
  • Підприємство «Кремнійполімер», розташоване за адресою: м.Бровари, вул.Залізнична,14, керівник – Кругляк Роман Валерійович. Підприємство займається виробництвом лаків і фарб.

Цим компаніям заборонена торгівля і перевезення  на території України. Їм заборонене виведення капіталів за межі України, а також призупинене виконання економічних і фінансових зобов’язань відносно цих компаній.