• Сьогодні: Неділя, 26 Вересня, 2021

Пильні та рішучі батьки змусили чиновників змінити свої плани щодо 6 школи

Серпень06/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Школа БНВО 09Минулого тижня у Броварах спалахнув черговий скандал, який переріс у справжній бунт. Цього разу пристрасті розгорілися навколо ймовірного закриття школи № 6. А починалося все досить банально: броварська влада хотіла одним пострілом вбити відразу двох зайців, однак припустилася великої стратегічної помилки.

Наприкінці липня батьки учнів школи № 6 прочитали на сайті міської ради проект рішення “Про реорганізацію Броварської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Броварської міської ради Київської області шляхом приєднання до Броварського навчально-виховного об’єднання Броварської міської ради Київської області“, який містився у переліку питань, що виносяться на сесію 14 серпня, під № 26. Окрім реорганізації школи та приєднання її до БНВО “з метою оптимізації мережі навчальних закладів“, документ передбачав утворення комісії з припинення діяльності школи №6, яка мала до 1 листопада 2014 року скласти передавальний акт та подати його для затвердження на сесії Броварської міської ради.

Така новина, м’яко кажучи, шокувала батьків, адже з ними не лише не порадилися, їх навіть не проінформували про такі наміри броварського управління освіти й науки (саме ця установа є подавником проекту рішення) щодо закладу, де навчаються їх діти. У соцмережах відразу розгорілось бурхливе обговорення болючої теми. Люди щиро не розуміли: кому й навіщо потрібно забирати навчальний заклад, адже на 100-тисячне місто шкіл й так усього 10?

Школа БНВО 01++

Школа БНВО 10

Щоб врятувати школу від імовірної ліквідації, ініціативна група батьків написала звернення до влади про те, що вони проти закриття школи. Одні пішли оббивати владні пороги, інші – атакувати телефон начальника управління освіти. Такий переполох у Броварах, звичайно, не залишився не поміченим у кабінетах чиновників. Як результат – з сайту міської ради видалили проект рішення, а 29 липня начальник управління освіти Володимир Онищенко та заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова приїхали на загальношкільні батьківські збори, які за масовістю нагадували 1 вересня. І хоча представники влади розпочали свою промову з вибачень, що не провели попередніх обговорень і не ввели батьків у курс справи стосовно реорганізації школи у НВО, зухвальство чиновників вивело присутніх з рівноваги. Посипалося десятки запитань: що насправді буде з їхньою школою? що таке БНВО і навіщо воно взагалі їм потрібне? яка від нього буде користь школі й чому такі зміни торкнулися лише їхнього закладу?..

Школа БНВО 09

Школа БНВО 01+

Онищенко та Виноградова кілька разів наголосили, що відкликають свою ініціативу й проект рішення буде знято з розгляду на сесії, раз батьки не зрозуміли їх добрих намірів, й пообіцяли поки існуватиме школа, більше не пропонувати нічого подібного. При цьому вони заявили, що керувались одним бажанням – зробити 6 школу взірцевою, тому і виникла ідея реорганізувати її в заклад нового типу шляхом приєднання до Броварського навчально-виховного об’єднання (колишнє НВЦТМ). Нині ним керує Ірина Олександрівна Ткаченко, і її об’єднання, за словами чиновників, успішно функціонує, само себе фінансово забезпечує, адже має низку додаткових платних послуг, і змогло б школі № 6 підставити плече допомоги. Наразі ж ЗОШ №6 потребує значних капіталовкладень, та, за словами начальника управління освіти й науки, за всіма показниками пасе задніх – з 10 займає 9 місце.

Школа БНВО 15

Школа БНВО 18

І ще один немаловажливий факт: за 5 останніх років у школі змінилося три директори. Очільник броварської освіти зізнався: не без гріха, адже першого директора, відмінного фахівця (Тамару Стельмах – авт.) переманив до себе в управління, другий – не витримав обласної перевірки, третій – не вжився з колективом. На початку літа навчальний заклад залишився без керівника – директорка написала заяву на звільнення. Це стало ще одним приводом подумати про НВО, адже одночасно убили б двох зайців: навчальний заклад отримав б директора (Ірину Ткаченко – авт.), й навчально-виховне об’єднання отримало можливості для розвитку. Нині, як розповідає пан Онищенко, БНВО у своїй структурі має вечірню школу, школу екстернів, центр позашкільної освіти, центр професійної освіти та центр розвитку дитини, і не планує зупинятись на цьому.

Детальніше про Броварське навчально-виховне об’єднання можна прочитати на його сайті – http://brovary-nvo.com.ua.

Чиновники намагались запевнити присутніх на зборах батьків, що ніяких утисків школярів не відбувалося б, адже заклад розрахований на 800 місць, а навчається лише 438 дітей. Однак жодні завіряння Онищенка і Виноградової, що віднині школу більше ніхто ніколи не чіпатиме через таку бурхливу реакцію батьків на нововведення, не заспокоїли розгніваних людей.

Школа БНВО 11

Школа БНВО 06

Школа БНВО 05

Деякі вчителі та батьки, котрі встигли проконсультуватися з юристом, стверджували: якщо школа перейде у комунальну власність, з часом її можна буде приватизувати або передати в іншу власність (як це зробили з дитсадком “Чебурашка”, що наразі є власністю Міністерства внутрішніх справ і місту його ніхто не збирається повертати). Інші відверто обурювалися: це ж чергове здирництво, якщо у цьому БНВО все платне! І як це, «більше ніхто ніколи не чіпатиме»? Зовсім збентежені батьки не знали, як реагувати на подібні «заяви», адже бажають своїм дітям лише кращого, однак бояться невідомості. І як можна погоджуватися на «кота в мішку», якщо це питання відкрито ніде не обговорювалося? Тому частина батьків проголосувала за те, щоб залишилося все, як було раніше, а частина згодилася вислухати пропозиції влади щодо можливого розвитку своєї школи.

Школа БНВО 17

Школа БНВО 14

Зійшлися на тому, що після призначення нового директора на батьківських зборах пройде обговорення пропозицій стосовно покращення діяльності школи, а вже потім батьки та педколектив приймуть остаточне рішення: змінювати школі статус чи залишати все, як було раніше. До речі, той чи інший статус доведеться через певний період підтверджувати. А це – копітка, наполеглива робота і велика відповідальність колективу.

Журналістів начальник управління освіти й науки запевнив, що згідно з чинним законодавством заклади освіти приватизації й продажу не підлягають, та продемонстрував акти на землю по кожній школі. Відповідно до рішення Броварської міської ради від 26.11. 2009 року ЗОШ №6 є постійним користувачем земельної ділянки площею 2,5960 га.

За підсумками батьківських зборів можна констатувати, що ідея реорганізації школи в заклад нового типу успішно провалилася, бо влада не вважала за потрібне порадитись щодо своїх намірів з батьками. Та як би не закінчилася ця історія, чиновники отримали черговий урок: перш, ніж приймати рішення, слід спитати думку людей, тоді, можливо, і не виникатимуть подібні скандали й непорозуміння.

Фото – Ірини Ющенко

 • avatar
  rain
  7 років тому

  Судячи де і яку територію займає школа № 6 , недаремно ж ці риговські недобитки слюні пускають .
  Школа і невеликий пришкільний стадіон , ось і все що потрібно для нормального навчання і спортивної перерви для дітей .
  Колектив з часом підбереться , можна і не сумніватися , якщо ці лайнюки не лізтимуть .
  А всі ці об’єднання , тупі понти для подальшого дерибану .
  Так що правильно батьки зробили , що послали цих укрупнювачів подалі .
  Ми таке вже проходили .
  Не завадило б прокуратурі зробити перевірку цього БНВО , а заразом онищенка і на чому це він не збирається зупинятися .
  Взагалі цікаво чим займається це управління , і на кого працює ,
  не завадило б знати громадянам .
  Лиш недавно на посаду директора басейну олімпіського резерву теж тупо перся об’єднальщик спортивних басейнів .
  Але броварчани йому показали дулю .
  Тому що басейн , це та ж сама школа тільки мокра .
  І нафіг їм всілякі центри по заплідненню і розвитку імбріонів , з асфальтовим катком .
  З України і ” інституту “поплавського досить , по самі гланди .

 • avatar
  Хилькан
  7 років тому

  6-ая школа Должа , Есть и Будет оставаться 6-ой школой !

  • avatar
   rain
   7 років тому

   Колись у 80 на базі деяких Броварських шкіл були сформовані навчально трудові комбінати ( НТК )
   Це щось на кшталт цього ” бнво ” тільки більше користі .
   Але самої материнської школи це не зачіпало якимось реформуванням .
   Один з таких НТК куди нас возили на заняття був на базі сучасної гімназії Олійника на торгмаші .. Там ще і досі стоїть будівля деревообробного цеху .
   Дівчата вчилися крою і шиттю , хлопці автослюсарі і водії . а також деревообробка . і ще там щось .
   І все було чудово .
   А тепер ці засранці тупо хочуть розвалити нормальну школу з її прекрасною історією .
   Деякий час в в школі №6 була і музична школа і співіснуванню цих начеб то різних шкіл нічого незаважало .
   Музику там викладав прекрасний педагог по класу баян і аккордеон Павло Павлович Матковський .
   Так що я підтримую думку школа повинна залишатися школою назавжди , поки є кому в ній навчатися .
   А якщо ці злодії хочуть щось до чогось приєднати , то нехай приєднають свої хатинки , нажиті “нєпосільним” трудом .
   Перетворивши їх в дитячі центри творчості .
   А що стосується фінансування школи , то цим повинна зайнятися прокуратура .

 • avatar
  Nata_ly
  7 років тому

  Нормально стаття виглядає. Перш ніж щось робити зі школою, якраз і потрібно було висвітлити всі ваші питання 1,2,3,4,5 та аргументовано пояснити, чому управління освіти вирішило зробити реорганізацію та що вона дасть школі. Тоді, маючи всю інформацію, можна вже сперечатися – потрібна реорганізація чи ні. А з того, що було повідомлено батькам, вийшло так, що діти погано вчаться, медалістів нема, успішність ніяка, все погано, тому ми вас реорганізуємо. Вибачте, що ми вам нічого не пояснили, але якщо ви проти оцього невідомого-непоясненого, то більше вам нічого пропонувати не будемо. Це нормально взагалі? Вибачте, а що, від того, що замість назви “Школа” буде назва “НВК”, успішність покращиться? І ще – там є дуже хороші вчителі насправді, і мені взагалі дивно чути про погану успішність. А директора призначає управління освіти, правильно? В минулому році теж призначили директора незадовго перед початком навчального року. Ніхто не помер від цього.

 • avatar
  Guest
  7 років тому

  Шановна Ірина Олександрівна Ткачук(директор НВЦТМ) забажала ще школу до рук прибрати, грошей з БНВО не вистачає на життя… мало приміщень міських до рук прибрала…