• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

“Прибудинковий” конфлікт мешканців мікрорайону депутат розсудив на власну користь

Вересень19/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Конфлікт між мешканцями ОСББ “Шевченко 4-А” та ;итлового комплексу “Купава” на вул. Симоненка виник ще кілька років тому, але цими днями, після втручання депутата, спалахнув з новою силою.

Справа в тому, що “ПДБП-2” – забудовник, який зводив ЖК “Купава”, згідно з розробленим планом огородив всю територію парканом, а вихід зробив через вул. Симоненка.

Дорога по вул. Симоненка приблизно на 300 м довша, ніж дорога навпростець – через прибудинкову територію ОСББ “Шевченко 4-А”. Тому і почали мешканці ЖК “Купава” шукати та створювати щілини у паркані, щоб скоротити свій шлях.

Мешканці будинку по вул.Шевченка 4-А, через прибудинкову територію яких проходить цей шлях, почали висловлювати своє незадоволення, особливо після того, як вони створили ОСББ та почали самостійно оплачувати працю прибиральниці та вивіз сміття. За приблизними підрахунками, кількість мешканців “Купави” складає більше 1000 осіб, відповідно, за словами “шевченківців”, і сміття вони залишають за собою чимало. До того ж, кажуть, часто помічали, що “купавівці” дорогою на роботу викидають пакети зі сміттям до смітників ОСББ замість своїх контейнерів, які знаходяться у стороні.

Так і жили: один шпарину в паркані проробить, інший – закриє, хтось знову проробить, її залізом заварять. Слово за слово, а бувало й до бійки доходило!

У серпні 2011 року на загальних зборах мешканців будинку по вул.Шевченка 4-А обговорили це питання і більшістю голосів вирішили надійно заварити дірку у паркані, аби зробити територію затишнішою та тихішою. Так і зробили: наступного дня дірку було заварено і потік небажаних відвідувачів різко зменшився.

Втручання депутатського корпусу

Такий стан речей не влаштовував багатьох мешканців “Купави”, серед яких виявився і Петро Євгенович Базишин – депутат Броварської міської ради, член ВО “Свобода”, обраний по виборчому округу №16 (до якого якраз належать і “Купава”, і “Шевченко 4-А”).

Група мешканців ЖК “Купава” звернулася до пана Базишина з проханням обладнати прохід через територію ОСББ “Шевченко 4-А”. З відповідним зверненням Петро Євгенович спочатку звернувся до самого ОСББ, щоб спробувати домовитись, але перемовини були безрезультатними: мешканці незадоволені відвідувачами, а правління ОСББ не має повноважень переглядати рішення загальних зборів. Пообіцяли звернутися до мешканців на наступних зборах для розгляду даного питання.

Тому депутат Базишин, звернувшись до керівництва міста, та залучившись (за його словами) підтримкою міського голови Ігоря Сапожка, вирішив втрутитись у конфлікт особисто і розсудити його на користь мешканців ЖК “Купава”, до числа яких він і сам належить.

Вранці 18 вересня біля багатостраждального паркану з’явилася бригада майстрів, які швиденько і оперативно заходилися готувати проріз, та ще й прилаштовувати сходинки. На зауваження та обурення мешканців ОСББ “Шевченко 4-А” вони лише розводили руками – мовляв, наша справа маленька, є замовник, до нього і звертайтесь. Телефон замовника, який вони повідомили, виявився особистим телефоном депутата Базишина Петра Євгеновича, зазначеним на сайті Броварської міської ради.

Під час телефонної розмови пан Базишин був дещо знервований: спочатку він повідомив, що не має відношення до робіт, які виконуються, але згодом визнав, що саме він є замовником робіт. Свої дії він мотивував тим, що добрим для всіх бути неможливо, що це рішення Ігоря Сапожка, тому з усіма питаннями порадив звертатися безпосередньо до міського голови. Наприкінці Петро Євгенович підкреслив, що він це робить як депутат Броварської міської ради.


Слід відзначити, що серед опублікованих на сайті Броварської міської ради розпоряджень міського голови відсутні жодні рішення щодо ЖК “Купава” чи ОСББ “Шевченко 4-А”, тому, якщо домовленість і була, то документального відображення вона не знайшла…

Станом на вечір 18 вересня прохід залишений у напівготовому стані – працівники вирішили не наражатися на небезпеку, тому поквапились залишити місце подій до повернення мешканців додому.

Чому саме у напружений передвиборчий період депутат вирішив підняти це питання та чому замість того, щоб намагатися владнати конфлікт між мешканцями, Петро Базишин вирішив його загострити та відкрито підтримати одну зі сторін – питання залишається без відповіді. Ми у свою чергу продовжуємо спостерігати за черговою “гарячою точкою” у нашому місті та дуже сподіваємось, що таке брутальне втручання народного обранця у побутові суперечки не розпалить вогнище ворожнечі між сусідами з новою силою.

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  9 років тому

  а чого на яндекс на та на гугл мапах ваш будинок йде як 6а?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Є таке, не знаю, чому… Цікаво, можна якось поскаржитись і вказати на помилку?

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    9 років тому

    в яндексі є можливість вказати на помилку, я це зробив. Якщо зробить ще хтось – велика імовірність, що помилку виправлять.

 • avatar
  Андрей Саук
  9 років тому

  Хочу навести факти, якщо помилюся, виправте мене:
  1. Тимчасовий паркан будівельної ділянки будинку Шевченка, 4-А знаходився
  посередені між парканом “Купави” та  проїзжою частиною Шевченка,4-А.
  Тобто ствердження, що впритул до паркану “Купави” прибудинкова територія
  Шевченка, 4-А – спірне.
  2. Територія навколо будинків ЖК “Купава” і по вул. Шевченка, 4-А не оформлена у власність чи оренду жодного ОСББ, тобто юридично не є прибудинковою територією вищевказаних будинків.
  3. Прохід є тимчасовим, та буде закритий після здачі будинку по вул. Шевченка, 4-Б. З самого початку на місці цього будинку Трощенко обіцяв зробити гостьовий паркінг та виїзд на вул. Шевченка.
  4. Прохід створюється в крайньому місці паркану між “Купавою” та Шевченка, 4-А (там де починається зелений паркан “ПДБП2”), щоб зробити нераціональним викидання сміття мешканцями “Купави” до баків Шевченка,4-А та мінімізувати шлях мешканців “Купави” біля Шевченка, 4-А. .
  5. Вчора до мене звернувся мешканець Шевченка, 4-А, якій повідомив, що група мешканців Шевченка, 4-А підтримують створення проходу, тому що вони користуються інфраструктурними об`єктами “Купави” і шлях навколо “промзони”, особливо з дитиною, не є приємним задоволенням.
  6. Паркан був проінвестований та створений за рахунок мешканців “Купави”, тобто мешканці “Купави” можуть самостійно демонтувати весь паркан, що призведе до наведених в статті негативних наслідків.
  7. Сміттєві баки Шевченка,4-А розташовані з порушенням санітарних норм (видно на фото близькість баків до будинку “Купави”), негабаритне сміття час від часу зпалюється, що є недопустимим з точки зору екології та законодавства.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Прибудинкова територія визначається не тоді, коли оформлюється на неї право власності чи право постійного користування, а під час розробки проекту будівництва житлового будинку. Вона розраховуєтсья згідно з існуючими нормами та коефіцієнтами. Тому, скоріш за все, територія, про яку йдеться у статті, таки є прибудинковою територією буд. 4а.

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Так, є генеральний план житлового будинку з відведеною для обслуговування земельною ділянкою: 
    http://shevchenko4a.org.ua/generalniy-plan-nashego-dvora/
    Ну і сам проект землевідведення (кадастровий план) наведений на початку публікації

    • avatar
     Андрей Саук
     9 років тому

     Мої слова підтверджує розміщення стовпів, які тримають лінію електропередач, що живитть будмайданчик ПБДП2. Наврядчи Бєлік дозволив би своєму “другу” Трощенку кидати лінію по “своїй” землі.

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

      Андрію, за грошову винагороду Бєлік багато на що погодиться. Як голова бюджетної комісії Трощенко має більш ніж достатньо можливостей віддячити

 • avatar
  Андрей Саук
  9 років тому

  Хочу навести факти, якщо помилюся, виправте мене:
  1. Тимчасовий паркан будівельної ділянки будинку Шевченка, 4-А знаходився
  посередені між парканом “Купави” та  проїзжою частиною Шевченка,4-А.
  Тобто ствердження, що впритул до паркану “Купави” прибудинкова територія
  Шевченка, 4-А – спірне.
  2.
  Територія навколо будинків ЖК “Купава” і по вул. Шевченка, 4-А не
  оформлена у власність чи оренду жодного ОСББ, тобто юридично не є
  прибудинковою територією вищевказаних будинків.
  3. Прохід є
  тимчасовим, та буде закритий після здачі будинку по вул. Шевченка, 4-Б. З
  самого початку на місці цього будинку Трощенко обіцяв зробити гостьовий
  паркінг та виїзд на вул. Шевченка.
  4. Прохід створюється в крайньому
  місці паркану між “Купавою” та Шевченка, 4-А (там де починається
  зелений паркан “ПДБП2”), щоб зробити нераціональним викидання сміття
  мешканцями “Купави” до баків Шевченка,4-А та мінімізувати шлях мешканців
  “Купави” біля Шевченка, 4-А. .
  5. Вчора до мене звернувся мешканець
  Шевченка, 4-А, якій повідомив, що група мешканців Шевченка, 4-А
  підтримують створення проходу, тому що вони користуються
  інфраструктурними об`єктами “Купави” і шлях навколо “промзони”, особливо
  з дитиною, не є приємним задоволенням.
  6. Паркан був проінвестований
  та створений за рахунок мешканців “Купави”, тобто мешканці “Купави”
  можуть самостійно демонтувати весь паркан, що призведе до наведених в
  статті негативних наслідків.
  7. Сміттєві баки Шевченка,4-А
  розташовані з порушенням санітарних норм (видно на фото близькість баків
  до будинку “Купави”), негабаритне сміття час від часу зпалюється, що є
  недопустимим з точки зору екології та законодавства.