• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

Проект рішення для обговорення: хто і як отримуватиме землю у Броварах. ЗНЯТО

Січень26/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Вчора на розгляд та обговорення громади було винесено проект рішення “Про затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок…”. Про це повідомляє офіційний сайт Броварської міської ради. Пропозиції та зауваження броварчан будуть прийматись впродовж місяця до 25 лютого. Проект рішення містить детальний опис: хто саме та у якій послідовності має право на безоплатну земельну ділянку у межах Броварів.

UPD. 31.01.17 проект рішення знято на доопрацювання.

Як сказано в проекті рішення “Про затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) за рахунок земель комунальної власності на території міста Бровари”, дане Положення розроблене у зв’язку з обмеженою кількістю вільних земельних ділянок для житлового будівництва. Проект рішення регулює порядок видачі земельних ділянок у безоплатну власність.

Отримати ділянку можуть громадяни, які перебувають у списках (реєстрах) черговості. Як визначає Положення, цим правом можна скористатися лише один раз, при цьому розмір ділянки має не перевищувати 0,1 га.

Проект рішення містить порядок формування цих реєстрів за наступними пріорітетами:

  • у першочерговому списку – учасники АТО та бойових дій, їхні сім’ї, чорнобильці, а також інваліди;
  • у позачерговий список потрапили молоді та багатодітні сім’ї, громадяни, які проживають в аварійних будинках, почесні громадяни міста та особи позбавлені батьківського піклування;
  • усі інші бажаючі перебувають у загальнії черзі.

Міська рада регламентує вільний доступ до списків громадян, що перебувають у черзі, у тому числі шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Броварської міської ради.

Для включення громадян до списків черговості, броварчани мають подати заяву на ім’я міського голови, в якій може вказуватися бажане місце її розташування та площа. В проекті зазначено, що земельна ділянка надається за умови наявності вільних земельних ділянок та згідно Генерального плану Броварів. Як саме визначити цю наявність, бажану площу та розташування — проект рішення не уточнює.

До заяви додаються:
– копія документа, що посвідчує особу та місце її реєстрації;
– копія ідентифікаційного кода;
– довідка Держгеокадастру в м. Бровари про відсутність або наявність земельної ділянки у власності, отриманої в порядку безоплатної приватизації або отриманої у власність в іншому порядку, шляхом укладання цивільно-правових угод;
– довідка про склад сім’ї;
– інформаційна довідка з Державного реєстру прав;
– документи, що посвідчують право громадян бути визнаними такими, що мають пільгове право на отримання земельної ділянки разом з оригіналами для ідентифікації документів (при наявності таких).

Вирішувати долю броварчан, що претендують на земельну ділянку, буде Комісія.

Пропозиції та зауваження громадян будуть прийматися до 25 лютого 2017 року у відділі роботи із зверненнями громадян, який знаходиться за адресою: м. Бровари вул. Незалежності, 2, тел: 5-32-47.