• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Новопризначений прокурор Броварів – син колишнього керівника «Беркуту»?

Грудень15/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

В рамках реформування прокуратури, за результатами відкритого 4-рівневого рейтингового конкурсу на заміщення посад керівників місцевих прокуратур, броварським прокурором призначено радника юстиції, 34-річного Андрія Івановича Котяша.

Андрій Котяш народився 4 травня 1981 року в м. Дубровиця Рівненської області. У 2003 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. У тому ж році став помічником прокурора Іванківської міжрайонної прокуратури Київської області. За тим перейшов на роботу до прокуратури м. Славутич, де спочатку обійняв посаду помічника прокурора, а потім – старшого помічника прокурора. У 2011 році Котяш був призначений на посаду прокурора міста Славутич.

У відкритих джерелах є інформація про нібито корупційну складову діяльності Котяша на посаді керівника славутицької прокуратури. Так, зокрема, мешканці м. Славутич на місцевих форумах звертають увагу на розкішний будинок на Софіївській Борщагівці, котрий нібито належить Котяшу, а також на близькі стосунки екс-прокурора Славутича з начальником місцевого ДАІ та міським головою. Інформація про можливі зловживання Котяша на своїй попередній посаді знайшла відображення і в підсумковому протоколі конкурсної комісії, де розглядалась можливість заміни кандидатури Андрія Котяша на кандидатуру Наталії Гайфуліної у поданні Генеральному прокурору в разі, якщо інформація про корупцію Котяша підтвердиться документально.

За інформацією низки видань, новопризначений броварський прокурор може бути сином колишнього керівника полку «Беркут»  м. Рівне Івана Котяша. Рівненський «Беркут» брав участь у подіях Революції Гідності, спершу захищаючи будівлю Верховної Ради, а потім – Генпрокуратури. Однак 21 лютого – вже після розстрілів на Інститутській – загін Котяша повернуся в Рівне, де виступив на народному Віче та покаявся перед місцевими мешканцями.

Зі слів Івана Котяша, його бійці відмовилися виконати злочинний наказ вищого керівництва про застосування вогнепальної зброї проти майданівців та з власної ініціативи повернулися у Рівне. Натовп на Віче зустрічав «беркутівців» криками «Ганьба!» і не дозволив надалі виконувати обов’язки правоохоронців.

За результатами другого етапу відкритого рейтингового конкурсу на заміщення посади керівника броварської прокуратури, Андрій Котяш займав 13-те місце серед чотирьох десятків учасників, однак згідно з результатами співбесіди з конкурсною комісією, в остаточному рейтинговому списку Котяш посів вже третю сходинку, пропустивши вперед Сергія Подгореця та Сергія Саєнка і саме цих трьох кандидатів було направлено на розгляд Генпрокурора Шокіна конкурсною комсією. Сьогодні, 15 грудня, Генеральний Прокурор України Віктор Шокін своїм розпорядженням призначив Андрія Котяша прокурором м. Бровари замість Романа Олефіренка, який пробув на цій посаді трохи більше року.

 • avatar
  dubr_ekon
  7 років тому

  Прочитавши Вашу інформацію, я Іван Лаврентійович, батько Андрія Івановича КОТЯША, новопризначеного прокурора Броварської прокуратури дуже здивований тим, що я очолював РІВНЕНСЬКИЙ “Беркут”. Взагалі до БЕРКУТА та інших силових струкутур, і тим більше до розправ над учасниками майдану ніякого відношення не мав. Я дуже обурений Вашим непрофесійним викладенням неперевірених фактів.

  • avatar
   Andriy Kachor
   7 років тому

   Відразу на кількох ресурсах повідомляється, що Котяш Андрій є сином Котяша Івана – командиру “Беркуту”, плюс збігається по-батькові та місце народження (у статті є посилання на джерела). Інша інформація про батька новопризначеного прокурора в Мережі відсутня При нагоді обовязково уточнимо це питання у пана прокурора.