• Сьогодні: Понеділок, 18 Жовтня, 2021

Разом з опаленням із осель броварчан пропаде і гаряча вода?

Квітень09/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

10

Що таке для людини вода, зайвий раз повторювати не варто. Якщо одним словом, то – життя: пиття, миття, прання, готування, прибирання… Як воно всього півдня бути без живильної вологи, могли відчути на собі броварчани 2 квітня, коли на водозабірній станції в с.Пухівка сталася аварія. Тоді біля бюветів були кілометрові черги. І знову питання водозабезпечення в центрі уваги  мешканців Броварів. Та цього разу – гарячого.

У місцевій пресі прозвучало, що влітку гарячу воду броварчани взагалі не побачать – з 1 квітня Україна планує припинити закупівлю газу в Росії. Тож у зв’язку з цим КП «Броваритепловодоенергія» (як й інші українські теплопостачальні підприємства) отримало лист від «Київоблгазу» з чіткою вимогою – відключитися від газових мереж, адже ліміти газу вичерпано. У свою чергу прем’єр-міністр заспокоює: гаряча вода буде, і не лише в опалювальний сезон, адже тарифи зросли. Броварчани в розгубленості: кому вірити? Буде гаряча вода в кранах після 1 квітня чи ні? І до якого часу триватиме опалювальний сезон?

Із тим, що гаряча вода в кранах – явище нестабільне, броварчани давно звиклися, адже протягом року трапляються не тільки пориви старих труб, коли гаряче водопостачання відсутнє кілька днів. Влітку (у липні), у зв’язку з ремонтно-профілактичними роботами, вода в кранах зникає на цілий місяць. Щоб зайвий раз не псувати собі нерви та не носитися з каструлями і тазиками, частина броварчан знайшла альтернативу – встановлення бойлерів. І не прогадала. Вже в 2014 році міська влада вирішила для проведення профілактичних робіт відключати гарячу воду на 2 місяці. Та і це їх не врятувало. Складна ситуація в країні дозволила відновити гаряче водопостачання лише частково – воду подавали за графіком, а потім із кінця серпня до середини жовтня вона взагалі із кранів зникла. Потепліло в крані тільки з початком опалювального сезону.

Energozberezhennya-SAM_1174

Відповідно до Постанови КМУ №74 від 02.03.15 Кабмін змінив період опалювального сезону – збільшив його на цілий місяць – із 1 жовтня до 30 квітня. (Мова йде в першу чергу про те, що подовжено пільговий період оплати за газ: в опалювальний період діє тариф 3.6 грн/куб газу, а не 7.188 грн/куб.) В КП «Броваритепловодоенергія» про реальне продовження опалювального сезону чують уперше. Переконують: таких термінів ніколи не було і навряд чи будуть – у світі йде глобальне потепління, температура щороку підвищується. Тож навіть цьогорічний опалювальний сезон скоротиться на 3 дні – з 15 до 12 квітня, адже за прогнозами синоптиків, саме до 12 квітня в країні буде прохолодно, а потім наступить справжня весна. Як стверджує директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов, «до 12 квітня броварчани будуть із теплом точно». А далі все залежатиме від погоди: якщо за вікном буде холодніше, ніж +3, то батареї залишатимуться гарячими.

Та справа не лише в погоді. Рішення щодо постачання та ціни російського газу останні півроку змінювалося чи не щодня. Лише 31 березня уряд Росії прийняв постанову щодо продовження пільгового режиму поставок природного газу в Україну з 1 квітня по 30 червня 2015 року включно. А через пару днів російський «Газпром» із НАК «Нафтогаз України» підписав додаткову угоду, згідно з якою Україна отримуватиме газ за ціною 248, 17 доларів за тисячу кубометрів.

12

Та незважаючи на таку приємну новину, в Броварах питання надання послуг із гарячого водопостачання залишається відкритим. І справа не в тому, за словами С. Сафронова, що «лімітів на газ не надали нікому, бо весна рання і тепла». Просто їх ніхто і не просив. І зрозуміло чому. «Ціна на газ підвищилася у кілька разів, а продавати його для підігріву води та для опалення потрібно по старих тарифах, – пояснює С. Сафронов. – Для підприємства це збитково і невигідно. Хто нам компенсує різницю?». (Нагадаємо, «старий тариф» на гарячу воду для бровачан становить зараз 24,54 грн/куб.) Директор департаменту регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКУ Світлана Черних вважає: дійсно, по квітню в компаній збитки будуть, але невеликі. І обіцяє за підсумками року їх переглянути та прийняти рішення про компенсацію.

Тож поки в броварчан гаряча вода із кранів тече. А в «Броваритепловодоенергії» з нетерпінням очікують 1 травня – дня, коли Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має озвучити новий тариф на теплову енергію для населення. «Гарячу воду влітку ми зобов’язані надавати, – каже С. Сафронов. – Та чи купуватимуть її броварчани в нашого підприємства по ціні 40 грн за 1 куб – інше питання».

До речі, 26 березня на засіданні Нацкомісії було скореговано тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення: для КП “Броваритепловодоенергія” вони з 1 травня повинні зрости на 5,96%.

тарифи_броваритепловодоенергія

Тарифи вказані без ПДВ. З ПДВ: 10.88 грн (4.99 грн + 5.89 грн відповідно водопостачання та водовідведення за 1 метр кубічний).

P.S. Вже після публікації матеріалу з’ясувалося. що підозри про зникнення води не були марними. КП “Броваритепловодоенергія” повідомляє про відключення гарячого водопостачання з 13 квітня.

11150430_10206673494659691_7967092352474057625_n
Фото з соцмереж