За результатами соціологічних досліджень Центру соціальних технологій «Соціополіс» майже 49% виборців 97 виборчого округу висловили однозначне бажання брати участь у голосуванні, ще майже 20% скоріш за все також прийдуть на дільниці висловити свої політичні симпатії. Також «Соціополіс» оприлюднив рейтинги кандидатів у народні депутати у 97 окрузі та рейтинги політичних партій серед тих виборців, які уже визначились зі своїми обранцями.

Дослідження «Електоральна ситуація в одномандатному виборчому окрузі № 97 (центр - м. Бровари) у кінці серпня – на початку вересня 2012 року» проводилось у період з 23 серпня по 4 вересня 2012 року (польовий етап – з 26 серпня по 1 вересня) Центром соціальних технологій «Соціополіс». Як метод збору первинної соціологічної інформації було застосоване вуличне опиту­ван­ня в ході інтерв’ю face-to-face. Опитування проводилося у 17 населених пунктах, що входять до виборчого округу. Загальний обсяг вибірки склав 1000 респондентів. Теоре­тична статис­тична похибка репрезен­тативності без врахування дизайн-ефекту не перевищує 2,6%.

Готовність брати участь у голосуванні

1. Згідно з результатами опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбува­лися в кінці серпня – на початку вересня 2012 року, безумовно взяли б участь в голосуванні 48,3% опитаних мешканців одномандатного виборчого округу № 97, а скоріше всього - 19,9% опитаних. Не мають наміру брати участі у голосуванні 20,4% респондентів (з них 10,1% - безумовно ні, а 10,3% - скоріше ні).

[table]Таблиця 1. Розподіл відповідей на запитання: «Якби в найближчу неділю відбувалися вибори до Верховної Ради України, чи взяли б Ви участь у голосуванні?»

Варіанти відповіді % від кількості опитаних, які відповіли на запитання
Безумовно так 48,3
Скоріше так 19,9
Скоріше ні 10,3
Безумовно ні 10,1
Важко відповісти 11,4

[/table]

Рейтинг кандидатів-мажоритарників 97 округу 

Як свідчать результати опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбу­вались в кінці серпня – на початку вересня 2012 року, перемогу в одномандатному виборчому окрузі № 97 отримав би Павло Різаненко. За вказаного кандидата висловили готовність проголо­сувати 19,7% респондентів. Основними конкурентами Павла Різаненка в боротьбі за депутатський мандат є Дмитро Ратніков, за якого, згідно з даними опитування, мають намір проголосувати 14,5% респондентів, Сергій Федоренко (12,3%) та Олег Кищук (8,3%).Решта з 34-х кандидатів, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі № 97, мають незначний рівень підтримки виборців (менше 3%). Необхідно відзначити, що досить велика кількість респондентів (31,8%) ще не визначилась, за кого віддати свій голос на виборах народного депутата України.

[table]Таблиця 2. Розподіл відповідей на запитання: «Якби Ви брали участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради, за кого б Ви проголосували, якби виборчий бюлетень по Вашому округу виглядав таким чином?»

Кандидати % від кількості рес­­пондентів, які відпо­віли на запитання
Різаненко Павло Олександрович (політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка») 19,7
Ратніков Дмитро Геннадійович (самовисування) 14,5
Федоренко Сергій Миколайович (Партія регіонів) 12,3
Кищук Олег Євгенович (політична партія ВО «Батьківщина») 8,3
Семеняка Микола Миколайович (самовисування) 2,7
Іваненко Олег Валерійович (самовисування) 2,5
Галицький Володимир Віталійович (Комуністична партія України) 1,7
Кравець Юрій Григорович (самовисування) 1,6
Інші кандидати 4,9
Важко відповісти 31,8

[/table]

Рейтинг політичних партій серед виборців 97 округу

Як свідчать результати опитування, в одномандатному виборчому окрузі № 97 серед політичних партій на виборах до Верховної Ради України найбільшу підтримку мають партія «УДАР Віталія Кличка» (за цю партію мають намір проголосувати 22,1% опитаних) та ВО «Батьківщина» (21,9%). Партію регіонів України у вказаному виборчому окрузі підтримують 11,7% респондентів, ВО «Свобода» – 4,7%, Комуністичну партію України – 3,9%, Партію Наталії Королевської “Україна – Вперед!” – 2,1% респондентів. Решта політичних партій – учасниць виборчої кампанії 2012 року – мають у виборчому окрузі № 97 електо­раль­ний рейтинг менший 1%. Необхідно відзначити, що досить велика кількість виборців (27,7%) ще не визначилася, за яку партію голосуватиме на виборах до Верховної Ради України.

[table]Таблиця 3. Розподіл відповідей на запитання «Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі і Ви брали участь в голосуванні, за виборчий список якої партії Ви б проголосували?»

Партії % від кількості респондентів, які відповіли на запитання
Політична партія “УДАР (Український Демо­кратичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка” 22,1
Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 21,9
Партія регіонів 11,7
Всеукраїнське об’єднання “Свобода” 4,7,7
Комуністична партія України 3,9
Партія Наталії Королевської “Україна - Вперед!” 2,1
Інші партії 5,2
Важко відповісти 27,7

[/table]

Джерело: «Соціополіс».