• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

Суд заарештував 94 гектари земель колишнього радіопередавального центру у Броварах

Жовтень21/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Шевченківський районний суд міста Києва заарештував 94,67 гектара землі у Броварах, яка опосередковано належить власнику супермаркетів електроніки «Ельдорадо» й чоловіку племінниці дружини Дмитра Медведєва Віктору Поліщуку. Крім того, колишньому заступнику начальника головного управління Держземагенства у Київській області Станіславу Губіну оголошено про підозру в рамках кримінального провадження. Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на розслідування в рамках власного проекту «Схеми».

За даними МВС України, Станіслав Губін порушив вимоги одразу кількох статей Земельного кодексу України. Чиновник підписав накази про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою земельних ділянок площею 94,67 гектара, які були у користуванні державного підприємства «Радіопередавальний центр» і затвердив їх. Губін відмовився коментувати підозру програмі «Схеми», спільному проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший.

CDC6A1D3-92BC-40DF-AF29-AA222D57227A_mw1024_s_n

Заарештовані земельні ділянки розташовані у місті Бровари та, за даними реєстру речових прав на нерухоме майно, належать ТОВ «Компанія Інтер-профіт» і ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс».

Причина, за якою був накладений арешт, невідома, оскільки рішення суду з цього приводу від 28 та 29 вересня, 6 жовтня не були опубліковані в реєстрі судових рішень.

Водночас, як зазначає народний депутат Павло Різаненко, кардинальні зрушення у справі почались близько двох місяців тому – з моменту призначення нового керівника київської обласної прокуратури – Євгена Бондаренка. Зі слів депутата, з того часу перестали ставити “палиці в колеса”, і чесні рядові слідчі та оперативні працівники отримали “зелене світло” та повне сприяння керівництва в розслідуванні справи.

Земельні ділянки та Віктора Поліщука поєднують багато фактів – від його бізнес-партнера до його власної фірми самого «Техноенерготрейд», яка презентувала проект будівництва логістичного центру на цій землі.

За повідомленнями ЗМІ, Поліщук одружений із племінницею дружини прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.

Нагадаємо, що у 2013 році броварські депутати фактично подарували Віктору Поліщуку річний бюджет міста у вигляді цієї землі. Спочатку місцеві депутати проголосувала за передачу земель колишнього ДП «Радіопередавальний центр» в оренду 48 громадянам для сільського господарства. Потім усі вони в один день передали свої ділянки ТОВ «Компанія Інтер-профіт». Відразу після цього депутати з подачі мера Броварів Ігоря Сапожка проголосували за те, щоб ці землі отримали новий статус – під промислову забудову. У 2014 році слідчі УМВС у Київській області почали розслідувати кримінальну справу про зловживання владою посадовими особами Броварського та обласного Держземагентства, що призвели до збитків у 116 мільйонів 879 тисяч гривень.

За матеріалами Радіо Свобода