• Сьогодні: Неділя, 17 Жовтня, 2021

Трасу Бровари-Київ заблокували, аби звернути увагу влади на ситуацію під Дебальцевим

Лютий17/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

перекриття дороги 02Автодорогу Бровари-Київ в районі КПП сьогодні з 11:00 заблокували протестувальники, внаслідок чого в обох напрямках руху утворились довжелезні затори. Влаштували перекриття дороги рідні солдат та волонтери з Броварів, невдоволені складною ситуацією в Дебальцевому та відсутністю будь-якої допомоги від командування. За їх словами, військові потрапили в оточення, боєприпаси закінчуються, але підмоги немає. 

Кілька десятків людей тримали в руках транспаранти з вимогами негайно надати допомогу хлопцям під Дебальцевим. «Їх залишили там, як в Іловайську. Відстрілюватись нічим. Ми хочемо, щоб їх звідти витягнули або надали підмогу», – каже жіночка, що представилась матір’ю одного з солдатів.

перекриття дороги 01

Про блокування шосе люди дізнавалися з соцмереж. Пост у Фейсбуці про акцію протесту сьогодні поширили броварські волонтери. Крім броварчан на блок-посту ДАІ були також люди з Борисполя. «Тут матері, жінки, родичі солдат. Ми хочемо знати, де реальна допомога в Дебальцевому?» – каже броварська волонтерка Оксана Савоста, яка впродовж довгого часу регулярно возить допомогу на фронт. «Я вірю тільки тим хлопцям, яких давно вже знаю, які зараз там. Сьогодні о 5-й ранку нам прислали повідомлення, що ніякої допомоги нема», – продовжує Оксана. Волонтер заявила, що вояки під Дебальцевим зараз покладаються лише на них.

Волонтер Оксана Савоста
Волонтер Оксана Савоста

Протестувальники заявляли, що перекриття дороги триватиме до тих пір, поки до них не приїдуть представники Міністерства оборони, яким люди хочуть виказати свої вимоги. Люди звинувачують відомство в бездіяльності та вимагають негайно надати допомогу хлопцям в Дебальцевому.

перекриття дороги 05

Кілометрові затори викликали невдоволення у водіїв, які гучно сигналили клаксонами, а дехто не шкодував лайливих слів на адресу протестувальників. Багато пасажирів, що поспішали до Києва, виходили з транспортних засобів і пішки обходили тягучку. Деякі водії намагались об’їхати затор через ліс або ж розвернутись через бордюр та роздільну смугу.

Неоднозначну реакцію така акція викликала і в мережі. Дехто з користувачів звинувачував блокувальників траси в провокації та свідомому створенні “картинки” для російських ЗМІ.

перекриття дороги 07

перекриття дороги 06
Перекриття траси привернуло увагу центральних ЗМІ

блокування вулиці 4

блокування вулиці 6

Працівники правоохоронних органів – міліція та ДАІ – спочатку не втручались в ситуацію, однак згодом почали відтісняти людей з транспарантами з проїжджої частини. Через годину правоохоронці остаточно відновили рух в обидвох напрямках. Втім, люди не мають наміру зупинятись та планують продовжити акції протесту.

Тим часом в Генеральному штабі визнали, що Дебальцеве фактично в оточенні, а частина міста перебуває під контролем бойовиків. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на в.о. начальника прес-служби Генштабу Владислава Селезньова. Також в новині зазначається, що в місті тривають вуличні бої, а частина наших вояків потрапила в полон.