• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

Ціна броварської безкоштовної медицини для дітей: експеримент з аналізами

Жовтень01/ 2012
avatar
Сергій Севрук

Журналіст "Маєш право знати", громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Не рідко пацієнти віддячують медикам з власної ініціативи та відповідно до можливостей свого гаманця. Але бувають випадки, коли медики самі “складають” собі ціну – і по суті змушують пацієнтів платити.

До редакції “Маєш право знати” звернувся читач, який так описав ситуацію з “безкоштовною” медициною в Броварській дитячій лікарні: «Хочу звернути увагу на таку ситуацію. Сьогодні з своєю донькою ходив в дитячу поліклініку здавати кров на аналіз. На дверях красувалася об’ява, що в кабінет потрібно заходити з ватою спиртом і медрукавичками. Якщо з собою цього немає, то в коробочку потрібно покласти 10 грн. (при тому, що про це не попереджували). На моє запитання, що за “фігня” – мені відповіли дуже просто: фінансування дитячої поліклініки поклали на плечі батьків, бо держава нічим не забезпечує. Значить, виходить, що держава забезпечує лікарню, дорослу поліклініку, а на дитячу “забила” болт. Мені це здалося банальним “розводом”. Прошу МПЗ дослідити і розповісти про цю ситуацію. Дякую!»

Щоб розібратись у ситуації зі стягненням плати за аналізи в лабораторії Броварської дитячої лікарні, я вирішив по гарячих слідах сходити до медичного закладу на вулиці Кірова, який обслуговує найменших пацієнтів-броварчан. Як і йшлося у вищенаведеному листі – на дверях до входу в приміщення здачі аналізів справді натрапив на об’яву такого змісту:

Вхід до приміщення прийому аналізів Броварської дитячої лікарні

Обов’язкова необов’язковість

Звернувшись до лаборантки за роз’ясенням, що саме мається на увазі у оголошенні адресованому «шановним батькам», та, власне, на підставі чого прийняте рішення «Обов’язково мати при собі гумові рукавички. Спирт та вату – по можливості», конкретної відповіді, як і варто було очікувати, я не отримав. Пані лаборантка рекомендувала звертатися з такими питаннями до головного лікаря, закривши переді мною двері. Так і зробив – зателефонував до головного лікаря Броварської дитячої лікарні Шкуренка Петра Власовича та попросив прокоментувати факт можливого незаконного вимагання грошей за здачу аналізів, а також пояснити “рішення адміністрації”, яким визначено, що при відвідуванні пункту прийому аналізів дитячої лікарні батькам в обов’язковому порядку при собі мати, принаймні, гумові рукавички.

Відповідь Петра Власовича була неочікавоною та вже з перших фраз змусила приборкати мої відчуття “резонансності” даної теми, та все ж. Головний лікар дитячого медичного закладу, з його слів, вперше від мене почув про існування “рішення адміністрації”, про обов’язковість приходити на здачу аналізів зі своїми гумовими рукавичками, будь-якими іншими медичними засобами чи препаратами, але про те, що їх дійсно інколи бракує в роботі лікарні загалом не заперечив, а про якісь “10 гривнів в коробочку” (як пише до нас читач в листі) вірити й чути взагалі не захотів.

Увага, екперимент!

Аби з’ясувати, чи дійсно без гумових рукавичок, вати та спирту або “десятки” в кармані не можливо здати кров на аналізи в Броварській дитячій лікарні – вдався до експерименту. Попередньо домовившись та визначивши план дій з сусідкою-мамочкою – став на годину чоловіком для неї, а для її доньки татом, озброївшись диктофоном та фотоапартом, дружньою “сім’єю” рушили на здачу аналізів в дитячу лікарню. Зайшовши в приміщення здачі аналізів, здивував і обурив той факт, що о’бява про обов’язкову наявність медичних засобів у батьків, незважаючи на розмову з головним лікарем, й далі продовжувала висіти на дверях. Однак, під час нашого візиту, лаборант і словом не обмовився про будь-які рукавички чи 10 гривень за аналізи. Звичайно, один випадок не може бути показовим та претендувати на істину, але все ж приємно.

Підбиваючи підсумок, думаю, ніхто не заперечить, що безкоштовна та якісна медицина в країні, де гарний лікар отримує мізерну зарплатню, є неможливою. Тим часом, зростає кількість людей, які вірять “страшилкам” про тотальну корупцію в медицині. Вони бояться лікарів, які пальцем не поворухнуть, не отримавши належної платні за свої послуги. Інше питання – чи зацікавлені лікарі у пацієнтах, а пацієнти – в лікарях за тієї, відверто викривленої системи, яка склалася внаслідок радянського культивування “безкоштовної” медицини? Лишається сподіватися і вірити, що історії про лікарів-хабарників, якими так люблять лякати пересічного броварчанина – це або вигадки, або винятки з правил.

 • avatar
  Oleksiy Dyachenko
  10 років тому

   “…лікарів, які пальцем не поворухнуть, не отримавши належної платні за свої послуги.”  Оплатна медицина не означає що хворий платить безпосередньо лікарю. Сплачують в медичні страхові фонди, а звідти оплачують за надані послуги медичним закладам, а ті платять зарплату лікарям. Різниця у формі збирання грошей, їх персоніфікованому використанню. Але ми теж платимо за медичні послуги через податки, а проблема в їх розподілі ( в т.ч. всякі “Феофанії”), без відповідності до кількості наданих послуг. привязки до індивідуальних видів наданих послуг. Тож, розмови про оплатну чи безплатну медицину це не про хабарі лікарю…

 • avatar
  Андрей Саук
  10 років тому

  Забули головну проблему броварської дитячої поліклініки на Кірова: черги!!! Таких черг я не бачив в жодній дитячій поліклініці (ця вже четверта для нашої родини)! Стояти можна кілька годин в приміщенні з хворими дітьми та їх батьками, навіть якщо тобі треба отримати довідку, що твоя дитина здорова. В іншіх поліклініках давно існує окремий кабінет, де можна отримати довідку, що твоя дитина здорова і не стояти в одній черзі з хворими дітьми та захворіти знову. В Броварах, на мою думку, лікарями спеціально створений корупційний механізм. Бо в усіх знайомих броварчан є “свій” лікар, який і додому приїде, і довідку випише.

 • avatar
  Nata_ly
  10 років тому

  Дитяча поліклініка – це ще так… В жіночій консультації ще веселіше. При огляді – все своє, при постановці на облік вагітної – канцтовари, добровільно-примусовий донор… І спробуй без цього підписати обмінну карту. Але, якщо дотошно допитуватись, звертатись до законів, теж зведеться до того, що все це – добровільно.

 • avatar
  Мария
  8 років тому

  Уважаемый Сергей Севрук!!!МНе интересно,лаборант сама должна за свой счёт Вам покупать перчатки?Или Вы считаете,она их вместе с ватой складирует и потом продает….Мелочно,ужасно,некрасиво…В “ДОбробуте”вы платите за день 2000 и тишина!!!МОЛОДЦЫ!

 • avatar
  Олег
  6 років тому

  Доброго дня! Вчора пришлося вагітну дружину положити в дорослу лікарню. Вона іногородня в Броварах не приписана. Так от мені пришлось заплатити декілька сотень гривнів, щоб її положили в лікарню і не писали що вона іногородня. І сказали що якщо писати що людина іногородня то потрібно заплатити пару тисяч грн. щоб її положили в лікарню (хоч ніде не написано що ця послуга платна). Я просто не можу зрозуміти наших лікарів – їх з усіх сторон поливають лайном, що на телебаченні, що в ЗМІ майже кожного місяця (якісь зальоти трапляються) і ніяк вони незмінюються. Виходить так що їм це подобається. Напевне потрібно йти до Багнюка з багнюкою та вилити її йому на голову – йому ж це напевне подобається.