• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

У 2016-17 рр. в Броварах висадили 130 дерев. Дозволили зрізати більше 660

Березень29/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

В місті постійно зрізають дерева, але щось же і висаджують та пересаджують. Журналісти “Маєш право знати” вирішили з’ясувати інший бік цієї медалі й дізнатися, скільки ж дерев з’явилося в місті за останні роки. Співвідношення “зрізали/висадили” виявилося не на користь зеленим насадженням.

У відповідь на поданий запит КП “Бровари Благоустрій” повідомило, що в 2016 році комунальники висадили 130 дерев, а у 2017-му висадка не проводилася. Пересадили ж “Бровари-Благоустрій” всього 14 дерев за 2016-2017 роки.

Нагадаємо, у 2016 році міськвиконком надав дозволи на зрізання 540 дерев, у деяких випадках зобов’язуючи відповідні структури (КП “Бровари Благоустрій”, інші КП, ЖЕКи, управління освіти тощо) висадити дерева у двократному розмірі.

А лише за три місяці 2017 року броварський виконком дозволив зрізати 121 дерево, а саме:

  • 10 січня дозволив зрізати 24 дерева у місті,
  • 7 лютого видав дозвіл на зрізання 32 дерев біля ЖК “Олімпійській” на Торгмаші,
  • 28 лютого дозволив зрізати 36 дерев, з них 26 під будівництво торговельного центру в новому кварталі на вул. Чорновола,
  • 21 березня надав дозвіл на зрізання ще 29 дерев.

Також під питанням липи, розташовані вздовж вулиці Київської. Дерева опинилися в зоні розширення магістральної вулиці міста та підлягають видаленню. Чи пересадять їх, чи просто зріжуть – на початку березня чиновники ще роздумували.

Виникають зауваження і до кронованих дерев, зокрема в центральному парку. Містяни побоюються, що дерева, обрізані “під нуль”, не відродяться, як це сталося з кронованими деревами у сквері Шевченка, та нарікають на теперішній неестетичний вид зеленої зони в парку.

Нагадаємо також, що минулого місяця в Броварах зрізали 63 здорових сосни на місці будівництва багатоповерхівки в новому кварталі від забудовника “Альянс Новобуд”.

Зрізання дерев на розі Симоненка-Чорновола